בן 21 חשוד במכירת תמונות וסרטונים אינטימיים של מאות נשים ישראליות

שתף כתבה עם חברים

עידן מיכאילוב מאופקים חשוד שניהל קבוצות טלגרם בתשלום, בהן פרסם תכנים מיניים, בין היתר של קטינות. "החשוד מכר סט של תמונות עירום, בצירוף פרטים מזהים של המצולמות". בין המתלוננות, גם דמויות מעולם הבידור

video
בסרטון: ראש מחלק פשיעה מקוונת במחוז ת"א רפ"ק ניר שדה, ותיעוד הקבוצות
המשטרה עצרה הבוקר צעיר תושב אופקים בן 21, בחשד שניהל קבוצות טלגרם בתשלום וסחר בתמונות וסרטוני עירום של מאות נשים ונערות ישראליות (11 אוקטובר).
שוטרי מחלק הפשיעה המקוונת במחוז תל אביב, ניהלו במהלך החודשים האחרונים חקירה סמויה בפרשה שהתמקדה בחשד לסחר בתמונות וסרטונים מיניים של מאות נשים, מהן עשרות קטינות.

מהחקירה עולה כי החשוד סחר בתכנים המיניים וניהל קבוצות טלגרם "למנויים", כך שצירוף לקבוצות בהן הופצו הסרטונים והתכנים המיניים, הותנה על פי החשד בהעברת כסף למנהל באפליקציה.
עוד עולה כי מנהל הקבוצה נהג לכאורה "לחבר" בין תמונות הגוף האינטימיות לפנים ולפרופיל האמיתי של הקרבנות בפייסבוק ובאינסטגרם, על מנת להפיק כספים לפי החשד גם ממכירת פרטי הנשים וזיהויין.
בין הקרבנות יש גם כמה דמויות מוכרות מעולם התקשורת והבידור, אך רובן המוחלט נשים רגילות מהשורה.

מהמשטרה נמסר כי "מתבצעות כל העת פעולות חקירה ואיסוף ראיות במרחב הרשתי, תוך הפעלת כלים טכנולוגים מגוונים, במטרה לחשוף ולאתר את זהות מבצעי העבירות, בדגש על אלה החודרים בבוטות לפרטיותן של נשים ופוגעים אנושות בחייהן תוך חשיפתן באופן משפיל לעיני כל".
בשנים האחרונות הוגשו מספר כתבי אישום בתיקים דומים, מהם עולה כי עיסוק חדש בא לעולם: ניהול קבוצות ברשת לפרסום ומכירת תמונות אינטימיות שנגנבו או הופצו בזדון.

עדכון מהארכת המעצר (12 אוקטובר)

המשטרה ביקשה את הארכת מעצרו של החשוד, עידן מיכאילוב, בן 21, למשך שלושה ימים בחשד לביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות על ידי פרסום תצלום משפיל, שימוש בתמונת קטין בפרסום תועבה ופרסום תצלום אדם המתמקד במיניותו.

חוקר המחלק לפשיעה מקוונת, רס"ב אלי לוריא, אמר כי החשוד הודה במרבית העובדות. לדברי החוקר, הצעיר המנהל לכאורה את קבוצות הטלגרם הסגורות, הודה ב"קניות ומכירות". בכוונת המשטרה לחקור את המוכרים והקונים של הסרטונים והתמונות, על פי החומר במחשבים ובטלפונים שנתפסו מהחשוד.
לטענת המשטרה הצעיר מכר "סט של תמונות עירום, בצירוף פרטים מזהים של הקורבן, המצולמת" וזאת במקרים רבים. ממש "ליד להטרדות". למשטרה, כך נטען "עשרות תלונות ולמעלה מכך".

הסנגור עו"ד רותם סרי טען כי העבריינים העיקריים הם מי שצילמו את התמונות ומי שמכרו או הפיצו לו אותן: "התמונות לא צולמו על ידו, החשוד לא מכיר את הנשים והוא לא יזם את קבלת התמונות. איני מבין למה דווקא החשוד כאן עצור ולא האנשים שצילמו ושלחו".
שופטת בית משפט השלום בתל אביב, כריסטינה חילו-אסעד: "עיון בתיק החקירה מלמד על קיומו של חשד סביר, וזאת גם מהודאת החשוד עצמו הקושר עצמו ככלל להפצה ולמכירה. לקחתי בחשבון כי מדובר בבחור צעיר, נעדר עבר פלילי מכל מין וסוג שהוא. בקשת היחידה החוקרת להארכת מעצרו עד 14 באוקטובר היא מידתית וסבירה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות