הטלפון ה"מבצעי" שנשכח בדירה הפליל את הנאשמים בשוד אלים של קשישה

שתף כתבה עם חברים

שני מוכרים למשטרה נאשמים שהשתלשלו בעזרת חבל מגג הבניין לחלון דירתה של הקשישה, היכו אותה באכזריות ואיימו להצית אותה. על החבל ששימש את השודדים לסנפלינג נמצא די-אן-איי של אחד השודדים

אילוסטרציה: Jeremy Wong מאתר Unsplash

כתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי בלוד מייחס למשה וייצמן (51) מלוד וסימון אוחיון (60) מרמלה עבירות שוד מזוין בחבורה, התפרצות (נסיבות מחמירות) ותקיפת זקן.
לטענת הפרקליטות, השניים פרצו לביתה של קשישה ברמלה ושדדו אותה באמצעות נשק קר, תוך כדי איומים ואלימות. עוד נטען, כי לאחר השוד הותירו את הקשישה פצועה ומדממת ונעלו אותה בתוך הדירה, תוך כדי שאיימו להרוג אותה.

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אלירם גלעם, השניים תכננו לפרוץ לבית הקשישה ולכן בלילה שבין ה-27 ל-28 בדצמבר אשתקד הגיעו לבניין מגוריה מצוידים בחבל אותו רכשו מבעוד מועד וכן ברתמת גוף, נשק קר וטלפונים ללא בעלות וביגוד מתאים לצורכי הסוואה.

עוד נטען, כי כשעה וחצי לאחר חצות עלו הנאשמים לגג הבניין, משם השתלשלו באמצעות החבל לעבר חלון המטבח בדירה. לפי כתב האישום, וייצמן ניפץ את החלון על מנת להיכנס לדירה, והעיר את הקשישה שניגשה לכיוון החלון, הבחינה בוייצמן החלה לצעוק.
בכתב האישום נטען כי וייצמן התקרב למתלוננת, הורה לה להפסיק לצעוק, סטר לה, הצמיד סכין לצווארה וקילל אותה. לאחר מכן דרש ממנה לתת לו את הזהב והכסף שברשותה.
הפרקליטות טוענת כי הקשישה נאבקה בוייצמן עד שהסכין שאחז נשברה ונפלה.

הקשישה נפצעה בשפתיה ובכף ידה ואילו וייצמן, כך נטען, הסיר בכוח את התכשיטים שהיו על גופה: עגילי זהב מאוזניה, שרשרת זהב מצווארה וצמידים מידיה.

מכתב האישום עולה כי בשלב זה נכנס גם אוחיון לדירה והתיישב ליד הקשישה כשבידו מברג, בעוד ש-וייצמן חיפש רכוש נוסף בדירה. לפי כתב האישום, במהלך החיפוש הפך וייצמן את הדירה ויצר בה כאוס מוחלט, כשמפעם לפעם התקרב לקשישה, היכה בפניה וברגליה שוב ושוב, ודרש ממנה לגלות לו היכן מוסתר רכושה. בנוסף, כך נטען, איים וייצמן על הקשישה כי הורה לאוחיון להרוג אותה באמצעות המברג, ודרש את הזהב שברשותה כדי שלא תיפגע.

לטענת הפרקליטות, וייצמן אף חסם את פיה של הקשישה באמצעות יריעת בד עד שחשה כי היא נחנקת והסירה את הבד מפניה.
הקשישה העידה כי הנאשמים איימו עליה כי במידה ולא תיענה לדרישותיהם, הם יציתו אותה וישרפו את דירתה כשהיא בתוכה, ואף שפכו על הארץ מים בניסיון להציג כאילו שפכו בנזין.

בעקבות האיומים, הקשישה אמרה לשודדים כי בארנקה יש כסף והצביעה על מיקומו. נטען כי הנאשמים לקחו מהארנק כסף מזומן, טלפון נייד ורכוש נוסף, ולאחר מכן גם את מפתחות הדירה של הקשישה, יצאו ונעלו את הקשישה בפנים, כשהיא פצועה ומדממת על הרצפה. תוך כדי שעזבו את הדירה איימו כי במידה ותצעק הם יחזרו ויהרגו אותה.

הקשישה פונתה מאוחר יותר לטיפול רפואי.
יש לציין כי בתיק החקירה לא מעט ראיות. כך למשל, די-אן-איי של אוחיון אותר על גבי החבל שנמצא בזירה. כמו כן, תיעוד מצלמת וידאו מביתו של וייצמן מראה כי יצא מביתו בערב השוד וחזר למחרת בשמונה בבוקר.
אחת הראיות המשמעותיות בתיק היא טלפון "מבצעי" שנשכח בדירה על ידי השודדים, עליו נמצא די-אן-איי של וייצמן. מניתוח פלט השיחות בטלפון זה עלה, כי מי שהשתמש בו שוחח עם קרובי משפחה של וייצמן, וגם עם… אוחיון.
זאת ועוד, בחיפוש שערכו שוטרים בביתו של אוחיון הם תפסו חלק מהרכוש שנשדד מהקשישה, כולל תעודת הקשיש שלה. עוד יותר מכך: בבית נתפס גם הטלפון "המבצעי" השני.
בנוסף, בהאזנות סתר לטלפון של אוחיון נקלטו שיחות בהן הוא מפציר בקרובת משפחתו שהיתה אצלו בבית לאתר את הרכוש שנשדד מהקשישה, שהוסלק בתוך גרב, ולהעלים אותו יחד עם "כובע גרב עם חורים" מהסוג ששימש את השודדים. בזמן שיחות אלו אוחיון ו-וייצמן שהו בדירה בנהרייה, לאחר שהתברר להם כי המשטרה כבר ערכה חיפוש בביתו של וייצמן.

מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)

במקביל לכתב האישום הוגשה נגד שני הנאשמים בקשת מעצר עד תום ההליכים, בה ציינה הפרקליטות: "התנהגותם האלימה והאכזרית מלמדת כי אינם בוחלים בדבר על מנת להגשים את מטרתם – בצע כסף ורכוש… תמונות הקורבן סמוך לאחר הגעת השוטרים וסרטוני מצלמות הגוף המתעדים את ההרס בדירה ואת מצבה של הקורבן לא מותירים מקום לספק כי מקומם של המשיבים מאחורי סורג ובריח, ושם בלבד".

מהבקשה עולה, כי ל-וייצמן 14 הרשעות קודמות. בן היתר, הוא הורשע בעבירות אלימות חמורות וריצה עונשי מאסר ארוכים. בין היתר, בעבר נשפט למאסר על ניסיון שוד, אך במסגרת ערעור
בית המשפט העליון המיר את המאסר לצו מבחן למשך שנתיים. בהמשך התברר כי וייצמן הציג לבית המשפט העליון מצג שווא, והמשיך לבצע עבירות במהלך ההליך המשפטי. לכן שוב נגזר עליו מאסר. הפרקליטות מציינת גם כי בעבר הרחוק ריצה קרוב ל-10 שנות מאסר על עבירות שוד ונשק.
לאוחיון עבר פלילי הכולל שלוש הרשעות קודמות בעבירות רכוש וסמים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות