המלחמה בנצרת: שני מזוהים עם ארגון סמיר בכרי חשודים בניסיון רצח

שתף כתבה עם חברים

נעצרו מיד לאחר ירי בהר הקפיצה בו נפצע אדם שהמשטרה מסתירה את זהותו, עקב המתיחות עם ארגון חרירי שב"ס סירב לקבל אותם בבית המעצר קישון

video
בסרטון: ניסיון החיסול
בימ"ר צפון מתנהלת נגד שני מוכרים למשטרה, גמיל זביידי (23) ויוסף סלאם (25) מנצרת, חקירה רגישה של ניסיון רצח.
השניים, שמזוהים במשטרה עם ארגון הפשע של סמיר בכרי, נעצרו ב-27 יוני זמן קצר לאחר שבוצע ירי על אדם בשכונת הר הקפיצה בנצרת.

לחשודים מייחסים כל אחד על פי חלקו את העבירות הבאות:
ירי מנשק חם שלא כדין.
גורם בכוונה או באדישות למותו של אדם
נשיאה והובלת נשק
רכישה והחזקת נשק
קשירת קשר לעשות פשע
זיוף סימני זיהוי של רכב
גניבת רכב

בדיון הארכת המעצר השני המשטרה ביקשה 15 ימים (3 יולי).
במקביל להגשת הדו"ח הסודי טען נציג המשטרה, רס"ר גיא בלוך, כי בפעילות המשטרה בשטח נתפס נשק ומחסניות, ולדבריו הראיות כבר הוטחו בחשודים אך הם שומרים על זכות השתיקה.
עוד נטען, כי ישנן מספר זירות של האירוע והחוקרים עדיין לא יכולים לעשות אבחנה בין שני החשודים, משמע לא ברור עדיין מי היורה בפועל, ובהקשרים אלה ואחרים החקירה עדיין בראשיתה.
לשאלת הסנגור, עו"ד מוסטפא אבו אחמד, הודה נציג המשטרה כי קורבן העבירה, שנפגע מהירי, פונה לבית החולים האנגלי בזמן אמת, ורמז כי הוא אושפז לטיפול קצר ושוחרר מבית החולים בתוך יום אחד בלבד, אולם הוא סירב לחשוף את פרטי הפצוע.

עקב רגישות המעצר, שנתפש כחלק מהמלחמה של ארגון בכרי נגד הפעילות העסקית בנצרת של ארגון פשע נאסר חרירי, המשטרה מתקשה לשבץ את שני העצורים בבית המעצר קישון, שם יש נציגות גדולה מאוד לארגון חרירי. לפיכך, השניים מועברים בין חדרי מעצר בתחנות משטרה שונות של מחוז צפון.
במהלך הדיון התברר, כי אחד מהשניים נשלח לבית מעצר קישון אבל לנוכח הסכסוך עם ארגון חרירי בהוראת קצין המודיעין של בית המעצר הוא הושאר במרפאה לילה שלם, מחשש שיפגעו בו באגפי בית המעצר. לאחר מכן הוא הועבר למעצר בתחנות המשטרה של בית שאן ומעלות תרשיחא.
לנוכח תלונת הסנגור אבו אחמד, שופטת בית משפט השלום רות שפילברג כהן מתחה על כך ביקורת: "היחידה החוקרת תיתן דעתה לטענות החשוד על 'טרטורו' בין תחנות המשטרה השונות".

לגופו של עניין, עו"ד אבו אחמד שייצג את שני החשודים אמר בדיון: "התיק טרם הועבר לפרקליטות, בוצעו פעולות ולעניות דעתי הן לא הובילו לחיזוק אותו חשד. לעניות דעתי החשד הראשוני שהיה אז ביום המעצר לא התחזק ולא התעצם".
השופטת רות שפילברג כהן לא סבורה כמוהו וקבעה: "מאז הארכת המעצר הקודמת נוהלה חקירה נמרצת. התרשמתי מחקירה יעילה אשר גם הגבירה את מידת החשד אשר הינה כעת מידה משמעותית", ווהאריכה את מעצר השניים עד 10 יולי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות