קטינים מיפו שברחו עם קטנוע נעצרו לאחר שהשוטרים ביצעו ירי

שתף כתבה עם חברים

המשטרה טוענת כי בני 15 ו-17 מיפו התעלמו מקריאות השוטרים לעצור ונמלטו תוך כדי ביצוע עבירות תנועה חמורות וניסיון להפיל אופנוען משטרתי. הסנגורים טוענים כי הירי בוצע לעבר החשודים

צילום ארכיון להמחשה

בית המשפט שחרר למעצר בית שני קטינים מיפו, בני 17 ו-15, שנעצרו בחשד לשורה ארוכה של עבירות תנועה ואלימות:
סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ציבורית
תקיפת שוטר כדי להכשילו
הפרעת שוטר במילוי תפקידו
נהיגה פוחזת ברכב
נהיגה ברכב ללא לוחית זיהוי
נהיגה בקלות ראש.

הכל התחיל כאשר שוטרים מיחידת האופנועים במשטרת התנועה הבחינו בלילה שבין ה-6 ל-7 בינואר בשני הקטינים בעת שרכבו על אופנוע ברחוב קיבוץ גלויות וכרזו להם לעצור. השניים האיצו באופנוע, ומכאן והלאה התפתח מרדף. האופנוע נסע במהירות מופרזת, באור אדום ובניגוד לכיוון התנועה. תוך כדי המרדף, טוענת המשטרה, אחד הרוכבים דחף את האופנוע המשטרתי עם רגלו.
המשטרה מוסיפה וטוענת כי בשלב כלשהו השוטרים ירו באוויר ואז האופנוע נעצר.
מנגד טוענים החשודים וסנגוריהם – עורכי הדין רותם סרי ומחמוד נעאמנה – כי הירי לא בוצע באוויר אלא לעבר הרוכבים.

החשודים הובאו ביום שישי לבית משפט השלום בתל אביב (7 בינואר) ומעצרם הוארך ביומיים. היום הובאו החשודים לבית המשפט בשנית, והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשלושה ימים (9 ינואר).
סנגורו של הקטין בן ה-17, עו"ד נעאמנה, ציין בבית המשפט כי המשטרה לא ביצעה בימים שקיבלה את פעולות החקירה שביקשה בדיון הקודם. כמו כן הזכיר הסנגור כי למרשו אין עבר פלילי. "הוא עצור מזה ארבעה ימים ולא צריך לפרט לגבי תנאי המעצר, הקושי והאפקט ההרסני והמזיק של המעצר", אמר הסנגור, "לאחר שלושה ימים הפעולות (שבית המשפט קבע שצריך לבצע, ד.א) לא בוצעו כלל. אני מניח בתחושה שלי, שאין להם סיבה מוצדקת או כל נימוק למחדל. אנחנו נמצאים באותו מצב ביחס לדיון הקודם…".

עו"ד סרי טען במהלך הדיון היום כי שני החשודים לא הופרדו במהלך המעצר: "עוד עובדה שמכהה את הטיעון של שיבוש הליכי חקירה".
השופטת טובה פרי מבית משפט השלום לנוער קיבלה את טענות הסנגורים באופן חלקי והחליטה שהחשודים יישארו במעצר של מספר שעות ולאחר מכן ישוחררו למעצר בית.
המשטרה לא הגישה ערר על ההחלטה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות