שלושה חודשי פסילה בתיק נהיגה בשכרות לנהג עם "עבר"

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט לתעבורה באשדוד אימץ הסדר טיעון מקל עם נהג צעיר שלחובתו תשע הרשעות, אשר נהג כשבגופו אלכוהול בכמות פי שלושה מהמותר

 

(דוברות המשטרה, למצולם אין קשר לידיעה)

ד"ד, נהג צעיר בן 22 מאשקלון נעצר בחודש מאי השנה על ידי שוטרי תנועה, שערכו לו בדיקת ינשוף ומצאו כי כמות האלכוהול בגופו – 177 מיקרוגרם לליטר אוויר נשוף – עולה פי שלושה על המותר. רשיונו של הצעיר נשלל מנהלית למשך 30 יום והוגש כנגדו כתב אישום בגין נהיגה בשכרות. לנאשם תשע הרשעות קודמות, ובתי המשפט לתעבורה מחמירים בתיקי שכרות.

הנאשם פנה לעו"ד אליז קסנטיני שמצאה מספר כשלים בדו"ח, כגון סתירה בזמני הבדיקה שצוינו בדוחות השוטרים. השעה שצויינה בדו"ח אינה תואמת את השעה בה בוצעה בדיקת השכרות לנהג.
ליקוי נוסף היה בתיאום בין השוטר שעצרו את הנהג, לשוטרים שביצעו את הבדיקה. הנאשם נעצר על ידי שוטר סיור, שהזמין שוטרי תנועה שלקחו את הנאשם לתחנת המשטרה. שוטרי הסיור ושוטרי התנועה כתבו דוחות סותרים. בנוסף, הנאשם לא היה בהשגחה צמודה מרגע שנעצר עד לרגע בו בוצעה בדיקת הינשוף. בסיום הבדיקה, הנהג לא חתם על הדו"ח, כנדרש, ולא קיבל את המסמך לידיו.

עו"ד אליז קסנטיני

בעקבות משא ומתן שניהלה עו"ד קסנטיני עם התביעות, סעיף האישום הומר מנהיגה בשכרות – עבירה שהעונש בגינה עד שנתיים שלילה – לסעיף קל יותר של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. במסגרת ההסדר סוכם על 90 ימי שלילת רשיון, בניכוי חודש הפסילה המנהלית, וכן פסילה על תנאי וקנס של 600 שקל. השופטת ליאת שמיר הירש מבית המשפט לתעבורה באשדוד אישרה את ההסדר.

עו"ד קסנטיני: "בתיקי שכרות, יש חשיבות רבה לאיתור כל הליקויים בעבודת המשטרה. בתי המשפט לתעבורה מחמירים מאוד בעבירות שכרות בפרט לנוכח עבר תעבורתי מכביד, אולם מאידך מדובר בתיק עם כשלים כבדי משקל אשר הביאו לכך שבסופו של יום מרשי לא הורשע בעבירת שכרות".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות