חשד: תושב גבעתיים התחזה לבעל מקצוע ועקץ אלפי שקלים מקשישות

שתף כתבה עם חברים

המשטרה: דוד אזולאי התחזה לעובדים של חברת חשמל והעירייה, תיקן תקלות "שהמציא" וגבה אלפי שקלים. החשוד מכחיש

דוד אזולאי (פייסבוק)

המשטרה עצרה את דוד אזולאי (47) מגבעתיים, בטענה שהתחזה לבעל מקצוע וגבה מקשישים אלפי שקלים על "תיקון" תקלות שהמציא לכאורה.
מחקירת תחנת גבעתיים עולה כי אזולאי איתר דירות בהן מתגוררים קשישים ותוך התחזות לבעל מקצוע או חשמלאי מטעם חברת חשמל, או שרברב מטעם עיריית גבעתיים, הוא פנה לבעלי הדירות וטען כי הגיע לתקן תקלות שכביכול קיימות בדירות.
עוד עולה מהחקירה, כי לאחר ביצוע העבודה אזולאי גבה מהקורבנות אלפי שקלים ונעלם.

במהלך חודש יולי התלוננו נגד אזולאי שתי מתלוננות, ובנוסף המשטרה בודקת חשד למקרה שלישי.
כך או כך, לפי המשטרה, אזולאי נעצר "על חם" כאשר הגיע ל"תיקון המשך" של תקלה, שלדבריו לא נפתרה בביתה של קשישה, תוך דרישה לתשלום נוסף של אלפי שקלים.

אזולאי חשוד בעבירות של קבלת דבר במרמה, התחזות לאדם אחר במטרה להונות, היזק לרכוש במזיד, עושק על ידי הפקעת מחיר והחזקת נכס החשוד כגנוב.
המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בתל אביב להאריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים (3 אוגוסט).
נציג המשטרה, רס"ר דניאל כהן, אמר בדיון: "מדובר בחשוד שהתחזה לעובדים שונים של חברת חשמל ומטעם העירייה, ובא לתקן תקלות כשהוא יוצר תקלות לפי החשד ואז עושק את הקשישים. יש לנו תיק נוסף בעניינו".

סניגורו של הנאשם, עו"ד רותם סרי, אמר כי לטענת החשוד – הוא הוזמן על ידי הלקוחות. "החשוד בחקירתו מוסר הסבר בגרסה שהיא שונה, מבהיר שמדובר בלקוחות ותיקים שלו והוא במספר הזדמנויות היה אצלם ותיקן דברים. מדובר פה על כל מיני חשדות לא מבוססים כגון ביצוע גניבה. אחת המתלוננות חושבת שאולי חסר לה כסף בארנק אחרי שהיה בדירה… מדובר בעבירות שרובן לא מקימות עילת מעצר מסוג מסוכנות, ובאשר לעילת השיבוש אני בספק האם אכן ניתן לשבש כאשר המתלוננות כבר מסרו את תלונתן, החשוד מסר את גרסתו. בנסיבות אלה, אבקש לקבוע תנאי שחרור".

השופטת אביטל אמסלם-גלבוע לא חשבה כך וציינה בסיום הדיון: "החשוד נעצר כאשר הגיע לביתה של המתלוננת בעוד המשטרה המתינה לו במקום והוא זוהה על ידי המתלוננת. החשד הסביר כנגד החשוד קיים והוא מספיק לעת הזו של המעצר".
לפיכך האריכה השופטת את מעצרו של אזולאי עד 7 באוגוסט.

מהמשטרה נמסר: "אנו פונים לבעלי דירות שיתכן ונפלו קורבן לפעילותו של החשוד, לפנות למשטרת תחנת גבעתיים (בטל' 03-5724444) ובכל תחנת משטרה אחרת, או למוקד 100 של משטרת ישראל".
עו"ד סרי שמייצג את אזולאי מסר בתגובה: "החשוד מכחיש את המיוחס לו ומסר גרסה מפורטת בתחנת המשטרה. דומה כי מדובר בטעות מצערת של היחידה החוקרת ובטוחני כי הדברים יתבררו בהמשך".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות