עבודות שירות לרופא שיניים שנתפס נוהג בפסילה בפעם השנייה

שתף כתבה עם חברים

רישיונו של הנאשם פג בשנת 2018 עקב לחובות כבדים בהוצאה לפועל, אבל הוא המשיך לנהוג גם לאחר שרישיונו נפסל

צילום ארכיון להמחשה: דוברות המשטרה

בית המשפט לתעבורה בחדרה הטיל עונש של עבודות שירות על רופא שיניים (51) מהיישוב קציר, עקב הרשעתו בנהיגה בזמן פסילה.

הפעם הראשונה שבה "הסתבך" הנאשם עם שוטרי אגף התנועה היתה בשנת 2018, אז נהג למרות שתוקף רישיון הנהיגה שלו פג. בית משפט השלום בחדרה הטיל עליו אז שישה חודשי פסילה.
למרות הפסילה הזו, ב-22 במאי 2019 נתפס הנהג כשהוא נוהג בפסילה בכביש 65. בעקבות הרשעתו בתיק זה הוטלו עליו 11 חודשי פסילה.
ב-27 באפריל האחרון, שוטרים מאגף התנועה תפסו את הרופא שוב נוהג בפסילה, הפעם ברחוב הרברט סמואל בחדרה.

בנוסף לנהיגה בזמן פסילה, בכתב האישום נגד הרופא נטען כי הוא נהג ברכב ללא רישיון נהיגה תקף וללא ביטוח. במקביל לכתב האישום הוגשה נגדו בקשה להארכת מעצר בית של הנאשם עד תום ההליכים. בהמשך הותר לנאשם לצאת לעבור במרפאה שלו בחדרה.

הנאשם הודה והורשע במיוחס לו, ולפני הטיעונים לעונש הופנה לשירות המבחן לקבלת תסקיר. שירות המבחן המליץ להטיל עליו מאסר על תנאי ועבודות של"צ בהיקף של 250 שעות.

בדיון הטיעונים לעונש ביקשה התביעה לדחות את המלצת שירות המבחן ולהטיל על הנאשם מאסר בפועל בן מספר חודשים (שיכול וירוצה בעבודות שירות), תוך הפעלת המאסר המותנה מהתיק הקודם, 36 חודשי פסילת רישיון, מאסר על תנאי וקנס כספי.

סנגורו של הנאשם ביקש לקבל את המלצת שירות המבחן ולתת משקל משמעותי לנסיבותיו האישיות של הנאשם, היותו רופא מומחה, והעדרן של הרשעות קודמות בפלילים. הסנגור הוסיף והדגיש את נסיבות פקיעת רישיונו של הנאשם, שנקלע לחובות כבדים בהוצאה לפועל.

הנאשם מצדו הביע מחויבות שלא לחזור ולבצע את העבירות; וביקש לאפשר לו לחזור לחיי שגרה, "מבלי להרוס את מה שבנה בישראל".
השופטת עידית פלד גזרה על הנאשם תשעה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות (חמישה חודשי מאסר ועוד הפעלה של ארבעה חודשי מאסר על תנאי). בנוסף הטילה עליו השופטת פסילת רישיון ל-20 חודשים, קנס של 2,000 שקל ופסילה על תנאי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות