זיכוי לצעירה מחיפה שנתפסה בלי מסכת קורונה: "עשיתי ספורט"

שתף כתבה עם חברים

הנאשמת טענה כי בסיום ריצה עם הכלב, פקחים קפצו מניידת ורשמו לה דוח. פקח העיד: "היא היתה עם פיג'מה ונעלי בית". השופט: "לא ניתן לשלול כי אדם עוסק בספורט גם אם לבש בגדים שלכאורה אינם מתאימים"

הנאשמת כפי שצולמה על ידי הפקח. פיג'מה או אימונית?

נגד תושבת העיר חיפה הוגש כתב אישום לפיו ב-24 באפריל 2021 היא נתפסה ברחוב יקינטון על ידי פקחים כשהיא לא עוטה מסכת קורונה, בניגוד להנחיות באותה עת. היום, השופט אבישי קאופמן מבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה החליט לזכות את הנאשמת מחמת הספק (19 ינואר).

במענה לכתב האישום כתבה הנאשמת, שייצגה את עצמה: "בשעת בוקר מוקדמת, 7:45, יצאתי לפעילות ספורטיבית בשכונה עם הכלבים. בשעה זו הרחוב היה שומם מבני אדם. לפתע עצרה אותי ניידת פיקוח עירונית. עדיין לא הצלחתי להסדיר את הנשימה מהריצה, ומהניידת קפצו שלושה פקחים והקיפו אותי… לא הבנתי את המתרחש באותו הרגע ומדוע מתייחסים אלי כאל עבריינית מבוקשת?!".

התביעה העירונית בחיפה הגישה לבית המשפט תמונות שצילמו הפקחים. במהלך המשפט העיד הפקח שרשם את הדו"ח לנאשמת, ואמר: "קבעתי שאת לא בפעילות ספורטיבית, כי היית בפיג'מה ועם נעלי בית".
פקח נוסף לא זכר כלל את האירוע. הפקח השלישי שנכח במקום לא התייצב בבית המשפט עקב מחלה, והתביעה ויתרה על עדותו.

בעדותה בבית המשפט התעקשה הנאשמת כי היתה בפעילות ספורטיבית, ריצה בליווי הכלב כפי שהיא נוהגת לעשות בכל בוקר. לדבריה, היא לבשה מכנסי טרנינג שזוהו בידי הפקחים כפיג'מה, ונעלי ספורט.

השופט קאופמן ציין בהכרעת הדין: "עיון בתמונה שהוגשה מגלה פנים לשני הכיוונים. המכנסיים אותם לובשת הנאשמת נראים יותר כבגדי בית מאשר כבגדי אימון ספורטיבי, אולם בניגוד לדברי הפקחים, דומה כי היא נועלת נעלי ספורט ולא נעלי בית".
עוד הוסיף השופט, "לא ניתן לבסס מסקנה חד משמעית על פעילותו של אדם מבגדיו, ולא ניתן לומר כי פעילות ספורטיבית, שטיבה אינו מוגדר באופן מלא בחיקוק, חייב להיעשות אך ורק בבגדי ספורט ייעודיים. לא ניתן לשלול כי אדם עוסק בפעילות ספורטיבית גם אם לבוש בבגדים שלכאורה אינם מתאימים".

"נותר בלבי ספק ממשי בדבר אשמתה של הנאשמת", סיכם השופט, "לפיכך, הגם שעדותה של הנאשמת עצמה לא היתה משכנעת לחלוטין, מצאתי כי המאשימה לא עמדה בנטל שבמשפט הפלילי להוכיח את האשמה מעל לספק הסביר, הנאשמת רשאית ליהנות מכך ולפיכך היא מזוכה מהאישום".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות