יניב זגורי חשוד באיומים על עד מדינה והטרדתו

שתף כתבה עם חברים

האזנת סתר של המשטרה יירטה שיחה של זגורי עם גורם שלישי. בימ"ר חוף טוענים כי דברים שנאמרו בשיחה עלולים להתפרש כמאיימים

יניב זגורי

יניב (ניבי) זגורי, הנאשם במעורבות בשלושה מקרי רצח, עוכב לחקירה בחשד להטרדת עד ועבירות נוספות. כך נודע לאתר "פוסטה".
זגורי עומד לדין בתיקי הרצח של טל קורקוס, דבורה הירש ואלישע סבח. לפי החשד, במהלך שיחה עם צד שלישי דיבר זגורי על עד המדינה בתיק המתנהל נגדו, בצורה שיכולה להתפרש כאיום וכוונה לשבש הליך משפטי.
בתום חקירתו במשטרת מחוז חוף הוחזר זגורי למקום כליאתו בדרום הארץ. בהמשך הובא החשוד, המיוצג על ידי עורכי הדין זוהר ארבל ודנה אוחנה, להארכת מעצרו בבית משפט השלום בעכו (8 דצמבר).

חוקרי ימ"ר חוף ביקשו להאריך את של זגורי בעשרה ימים, וייחסו לו קשירת קשר לפשע, איומים, שיבוש והטרדת עד. אמנם הדבר לא נחשף באופן רשמי בדיון, אך החשד הוא שזגורי דיבר בטלפון עם אדם הקשור לעבריין בכיר ומוכר, והשמיע אמירות הקשורות לעד המדינה, מעשיו ואמירותיו בבית המשפט. לטענת המשטרה ניתן לפרש חלק מהאמירות בשיחה כמאיימות.
יש לציין כי השיחה יורטה בהאזנות סתר של המשטרה. זגורי מצדו לא הכחיש את קיומה של השיחה, אך כפר בכך שהושמעו איומים או דבר מה העלול להתפרש כהטרדה. "מדובר בשיחת טלפון והחשוד לא מכחיש קיומה", אמרה עו"ד אוחנה בדיון, "אין שום חשד לביצוע עבירת איומים. התוכן שהועלה במסגרת אותה שיחה עלה בדיון שהתקיים בעניינו במסגרת התיק שהוא מנהל. הדברים נאמרו לאחר חקירת עד המדינה. אין שום תוכן מאיים להבנתי… הוא מסביר לו מה אמר עד המדינה בדיון וכמה מקוממים הדברים שאמר על דוכן העדים…".

בהתייחסה של הסנגורית לעניין ההטרדה, היא הוסיפה: "גם כאן אני סבורה שאין שום אינדיקציה שאותו תוכן, בין אם מהווה איום אם לאו, הגיע לאותו עד מדינה, שאנו יודעים שהוא כבר לא נמצא בארץ. אין שום גישה אליו או יכולת לפנות אליו. הם צריכים לבסס את החשד בראיות".
השופטת פרחה ג'ובראן מילר נענתה חלקית בלבד לבקשת המשטרה והאריכה את מעצרו של זגורי עד 10 בדצמבר, תוך שציינה בהחלטתה: "החשד הקיים בנוגע לכלל העבירות המיוחסות לחשוד מספיק להארכת מעצרו בשלב הזה הארכה מדודה מאחר ומדובר ברף יחסית נמוך".

עורכי הדין אוחנה ומשה שרמן הגישו ערר לבית המשפט המחוזי בחיפה. זגורי טען, באמצעות סנגוריו, כי "משסיים עד המדינה להעיד לא קיים עוד חשש לשיבוש או להטרדת העד, ועל כן אין עילה למעצרו". עוד ובנוסף טוען זגורי, כי "בסיס החשדות נגדו מקורו בשיחת טלפון שאין הוא מכחיש אותה בינו לבין אדם אחר במהלכה התייחס העורר לדברים שהועלו על ידו על ידי עד המדינה במהלך עדותו בתיק המתנהל נגד העורר. העורר סבור כי הדברים שנאמרו, אין בהם משום תוכן מאיים, ועל כן לא קיים חשד סביר לביצוע עבירה של הטרדת עד".

בתום הדיון, השופטת אורית וינשטיין, שעיין בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, החליטה לדחות את הערר. "מחומר החקירה שהונח בפני בימ"ש עולה כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לעורר. לא מצאתי כי בית משפט קמא טעה בקביעתו זו".

עוד ציינה השופטת, כי "עולה כי קיימת אפשרות לשיבוש, בהינתן העובדה על אף היות העורר מצוי בהפרדה, על אף היותו אמור לבצע שיחות טלפון אך ורק עם עורכי דינו, חומר החקירה אינו מעיד כי אכן השיחות המבוצעות על ידו מתמצות אך ורק בשיחות עם עורכי דינו. מטעם זה, אכן קיימת עילת שיבוש".

עורכי הדין ארבל ואוחנה מסרו בתגובה: "עצוב ממש שמשטרת ישראל חוקרת את מרשנו על דברים שעלו במסגרת החקירה הנגדית של עד המדינה בבית המשפט. מדובר בעד שקרן ומניפולטיבי שהיה שותף למעשים חמורים וקשים אשר נחשפו רק במהלך המשפט. חקירת מרשנו היום אינה אלא ניסיון לייצר כותרת לצורך המשפט".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות