סוחר סמים מורשע: "תודה למשטרה שעצרה אותי"

שתף כתבה עם חברים

גם הפרקליטות יצאה מגדרה כדי שהנאשם, שהודה כבר בחקירה בייבוא וסחר בסמים, יבצע עבודות שירות ולא מאסר: "בפני בית המשפט ניצב אדם אחר מזה שנעצר. התיק הזה הוא תעודת כבוד לכל הגורמים"

סמים בתוך צנצנות שוקולד למריחה. אחת הקופסאות שנתפסו

הסדר טיעון לבן 28 מתל אביב, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בייבוא וסחר בסמים, אבל לא ירצה אפילו יום אחד מאחורי סורג ובריח, הודות לשיקום מוצלח במיוחד, שאפילו בפרקליטות הגדירו אותו כ"תעודת כבוד".

הנאשם, סער שמו, היה בידידות עם אלון ויצמן ועם אחיו יצחק שהתגורר בלוס אנג'לס ונהג להגיע לפעמים לישראל. השלושה פעלו יחד לייבא סמים לישראל באמצעות הדואר. באישום הראשון שיוחס לסער נטען כי ייבא 100 גרם חשיש בצנצנת שוקולד "נוטלה" וסחר בחלק מהכמות. באישום השני נטען כי ייבא 400 גרם נוספים וסחר בחלק מהכמות. באישום השלישי יחסה לו הפרקליטות אספקת 10 גרם חשיש לחברו. באישום הרביעי הואשם בייבוא 476 גרם מת'אמפטמין ובאישום החמישי הואשם בהחזקת כ-75 גרם חשיש.

לאחר דין ודברים בין הפרקליטות לבין סנגורו של סער, עו"ד יהודה שושן, והליך שיקום מוצלח שעבר הנאשם, הצדדים הגיעו להסדר טיעון. במסגרת ההסדר תוקן כתב האישום משמעותית וחלקים ממנו נמחקו למרות שהנאשם הודה במיוחס לו כבר בשלב החקירה. בצעד חריג, נוכח שיקום ממשי שעבר הנאשם, הפרקליטות עצמה ביקשה שעונשו יסתכם בעבודות שירות בלבד.

עם הצגת ההסדר, אמרו בפרקליטות: "לנאשם אין עבר פלילי, הוא הודה ונטל אחריות על מעשיו כבר בשלב החקירה, סייע לרשויות האכיפה בכך שעמד יום שלם על דוכן העדים, עשה כל מאמץ להעיד גרסת אמת, ובכך הפליל הן את עצמו והן את אלון ויצמן, שנאשם בכתב אישום מקביל. הנאשם גם הודה במשפטו כאן, חסך זמן שיפוטי ומשאבים ציבוריים".

בהתייחס לשיקום ציינו בפרקליטות: "כבר בשלב המעצר, הנאשם נשלח להליך טיפולי ומאז הוגשו תסקירי מעצר רבים, שפעם אחר פעם מעידים על הדרך החיובית מאוד שעשה הנאשם, נטל את גורלו בידיו, טיפל בעצמו, והמאשימה מסכימה שבפני בית המשפט ניצב היום אדם שונה לחלוטין מזה שנעצר ביולי 2017. המאשימה סבורה שהתיק הזה הוא בהחלט תעודת כבוד, בראש ובראשונה לנאשם עצמו, לצוות ההגנה שהלך אתו יד ביד, שירות המבחן וכל הגורמים המטפלים".

עו"ד יהודה שושן

סער עצמו אמר בבית המשפט: "אני רוצה להגיד דבר ראשון תודה רבה למשטרת ישראל שעצרה אותי מללכת למקום מאוד לא טוב, על התהליך הזה שעברתי והשתקמתי ויצאתי מסוג של מחלה שהייתי תפוס בה. אני אדם שבא מבית טוב, משפחה טובה ותומכת, שהיתה איתי לכל אורך הדרך, ועד עכשיו עוזרת לי ומלווה אותי בכל התהליך הארוך הזה, ואני רוצה להגיד להם תודה.  עברו עליי שנתיים מאוד מטלטלות מבחינת החיים שלי, עברתי כברת דרך מאוד משמעותית שמאוד תעזור לי בהמשך הדרך, פניי קדימה. אני מאוד רחוק מעולם הסמים ומעולם הפשיעה, וגם לא מתכוון לעשות חצי צעד לכיוון הזה יותר לעולם. אני בנאדם שלאורך השנים ניסה להישאר בקו הישר, בעקבות טיול שטותי נפלתי למקום שלא הייתי צריך להגיע אליו, ואחרי תהליך ארוך, אני עומד פה ומבקש את עזרת בית המשפט".

השופטת חנה מרים לומפ גזרה עליו ארבעה חודשי עבודות שירות בניכוי כחודש שבו היה עצור. כמו כן הוטלו עליו שמונה חודשי מאסר על תנאי, צו מבחן לשנה וחילוט כ-28 אלף שקל שנתפסו בעת מעצרו.

בתוך כך, ההליך המשפטי נגד אלון ויצמן נמשך, בעוד שאחיו שוהה בחו"ל.

עו"ד שושן מסר בתגובה: "משרדי מטפל במאות תיק סמים וזהו אחד התיקים שמלמד שעבודה קשה של כל הגורמים, כולל הנאשם, מובילה לתוצאות טובות.  העונש אומנם מאוד מקל לעומת העבירות שיוחסו למרשי, אך אני שמח שהצלחנו לשכנע את הפרקליטות ובית המשפט שמאסר בפועל בעניינו ימיט עליו אסון".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות