בימ"ש מחוזי על הראיות החסרות בתיק חוליית החיסול

סנגורו של הקטין הנאשם בפרשה הצביע על כך שבניגוד לטענות הפרקליטות בכתב האישום, בחומר הראיות אין אזכור לעבריין שהיה לכאורה יעד החיסול, וגם לא הוכחות לכך שהנאשמים התכוונו לפגוע בו. השופט הסכים: חל כרסום בראיות
אחד החשודים נעצר בדרכו לחיסול לכאורה (צילום: משטרה)

מעט פחות מחודש לאחר שהוגש כתב אישום בתיק חוליית החיסול של עבריין מאשדוד, בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע כי חל כרסום בעוצמת הראיות בכל הקשור לעבירה המרכזית המיוחסת לנאשמים בתיק – ניסיון חבלה בכוונה מחמירה.

בשלב המעצר ייחסה המשטרה לחשודים עבירת ניסיון רצח, אולם כתב האישום שהוגש (27.6) לבסוף נגד חמישה אנשים ייחס להם עבירות פחותות, בראשן ניסיון לחבלה בכוונה מחמירה. כתב האישום מתאר את עבודת המעקב של שוטרי ימ"ר לכיש אחר הנאשמים, ומתיימר לתאר כיצד סוכלה הפגיעה ביעד הפגיעה, ח"ח, עבריין מוכר בן 42 מאשדוד.

אחד הנאשמים בתיק הוא קטין, וכמו שאר הנאשמים – גם נגדו הגישה הפרקליטות בקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים. בדיון שהתקיים היום (רביעי, 24.7) בבית המשפט המחוזי הסכים סנגורו של הקטין, עו"ד יניב דניאל, כי בתיק קיימות ראיות לכאורה, אולם הוסיף וטען כי חל כרסום בראיות בכל הקשור לעבירה המרכזית.

לטענת עו"ד דניאל, בחומר הראיות אין אפילו בדל ראיה לגבי כוונתם של הנאשמים. לדבריו, בכל חומר הראיות אין אפילו אזכור אחד לח"ח, בניגוד לכתב האישום המתאר את אותו עבריין כיעד לפגיעה. לפיכך, טען עו"ד דניאל, לא ניתן להסיק מהראיות מה היתה כוונתם של הנאשמים. הראיות, טען הסנגור, מדברות רק על פגיעה ברכב ולא באדם כלשהו.

השופט יובל ליברדו הסכים: "סבורני כי כעולה מפירוט המבקשת את הראיות המבססות לטענתה את עבירת הניסיון לחבלה בכוונה מחמירה, אכן יש כרסום בעוצמת הראיות לכאורה בכל הקשור לעבירה זו".

החלטה זו של השופט משליכה גם לגבי יתר הנאשמים בפרשה, כך שיתכן והפרקליטות תיאלץ לבסוף לתקן את כתב האישום ולהאשים את המעורבים בעבירות מופחתות כגון נשיאת נשק וקשירת קשר.

בעניינו של הקטין, בהסכמת הצדדים הוארך מעצרו עד תום ההליכים, כך שיוכל לשהות בכלא אופק, שם החל בתהליך שיקום ומבחינה גאוגרפית ממוקם קרוב לבית משפחתו, כך שאימו יכולה לבקר אותו. השופט ליברדו קבע בהקשר זה כי לעו"ד דניאל שמורה הזכות להגיש בקשה לעיון חוזר בתנאי המעצר.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט