רהט: נאשם באלימות על רקע סכסוך קרקעות הפר תנאי שחרור

שתף כתבה עם חברים

בית משפט השלום האריך את מעצרו של הנאשם, בנימוק שנצפה ותועד בחנות ירקות למרות שהיה אמור להיות במעצר בית. בימ"ש מחוזי הפך את ההחלטה

נצפה בחנות ירקות ונעצר שוב (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

המשטרה טוענת כי תושב רהט, שנעצר בחודש יולי בחשד למעורבות בתקיפת ודקירת אדם אחר, ושוחרר למעצר בית, הפר את התנאים המגבילים שהוטלו עליו. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של החשוד עקב הפרת התנאים, אולם בקשתה נדחתה בבית המשפט.

החשוד, פארס אבו פארס (44), נעצר בחודש יולי בתיק תקיפה של אדם אחר, בחבורה, באמצעות נשק קר ופציעתו בדקירות. הדקירות עצמן לא מיוחסות לו, אך לפי המשטרה הוא היה זה שהורה לאחרים לבצע את התקיפה. הרקע: סכסוך על קרקעות בין שני פלגים בעיר רהט.

אבו פארס שוחרר בזמנו למעצר בית, אולם בהמשך הוגש נגדו כתב אישום לצד בקשה להאריך את מעצר הבית עד תום ההליכים. לאחר תסקיר שהוגש בעניינו, תנאי השחרור הוקלו במעט, כאשר הוחלט כי הוא ישהה במעצר בית חלקי בלבד.

כעת, המשטרה טוענת כי אבו פארס נצפה בחנות ירקות בזמן שהיה אמור לשהות במעצר בית. אבו פארס, בעל ישנות בעבירות אלימות והחזקת נשק, הכחיש כי הפר את התנאים, מה שלא מנע מהמשטרה לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרו בחמישה ימים. השופט רון סולקין קבע כי מדובר בהפרת תנאי שחרור בנסיבות מחמירות, בנימוק שההפרה בוצעה יממה לפני שהחשוד ביקש להקל בתנאי השחרור, תוך "עזות פנים ממש", כהגדרתו.

עו"ד לימור רוט חזן

השופט האריך את מעצרו של החשוד בשלושה ימים, אולם הסנגורית, עו"ד לימור רוט חזן, הגישה ערר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. היא טענה כי החשוד בעל תעודת גישור וחבר בוועדה ליישוב סכסוכים מטעם עיריית רהט, ובעבר אף שימש כעוזר וסגן ממלא מקום ראש העיר.

בתום הדיון בבית המשפט המחוזי, השופט נסר אבו טהה הפך את ההחלטה והורה על שחרורו של אבו פארס למעצר בית מלא.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות