הותר לפרסום: חתנו של ברלנד – אחד החשודים ברצח והיעלמות בירושלים

שתף כתבה עם חברים

כחודש וחצי לאחר תחילת גל המעצרים בגין שני מקרי רצח מ – 1986 ו – 1990 בירושלים, היום הותר לפרסום זהותם של שניים מחשודים.

במקרה אחד מדובר בהיעדרות ורצח של הנער ניסים שיטרית, בן ה–17 שהתגורר בירושלים בשכונת סנהדריה וטרם היעלמותו נחטף מהישיבה בה למד באשדוד. הוא הוכה נמרצות על ידי אנשי משמרת הצניעות שאיימו עליו כי מוטב שלא יצא עוד עם בנות שהכיר באזור מגוריו בירושלים. שיטרית מוגדר נעדר עד היום.

במקרה השני מדובר ברצח מנהל ישיבה בשם אבי אדרי בשנת 1990. ביוני אותה שנה נמצאה גופתו של אדרי ביער רמות בירושלים ועליה סימני אלימות. החשד שעלה כבר אז היה כי הוא נפל קורבן של אנשי משמרות הצניעות, שחשדו בו כי ניהל רומן עם אישה נשואה.

כאמור, כעת ניתן לפרסם כי צביקה צוקר, חתנו של הרב אליעזר ברלנד הוא אחד החשודים בפרשה והמשטרה מייחסת לו כי תיווך בין הרב למבצעי מקרי הרצח ויש לו חלק דומיננטי בשני המקרים.  כמו כן הותרה לפרסום כי  זהות חשוד נוסף: ברוך שרביט (73) – הוא חשוד בשני מקרי הרצח, ובמסגרת חקירתו הוא מסר פרטים מפלילים.

היום, לאחר שחוקרי ימ"ר ירושלים הצליחו לגבש תשתית ראייתית מספקת, הוגשה הצהרת תובע נגד חשוד אחד בפרשה, בשנות ה – 60 לחייו, ומעצרו הוארך בחמישה ימים, עד יום שישי. החקירה בנוגע ליתר המעורבים שנעצרו בחשד למעורבותם במקרה רצח זה ובתיק רצח אבי אדרי ז"ל נמשכת.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות