הצהרת תובע: החשוד סיפק סמים לנערה ובכך גרם למותה

שתף כתבה עם חברים

לחשוד מאג'ד עלייאן עבר פלילי מכביד עם 17 הרשעות קודמות בעבירות אלימות, רכוש וסמים. לטענתו פגש את הנערה מרים פרץ יממה לפני מותה

החשוד מג'ד עלייאן בבית המשפט (צילום, יונתן סינדל, פלאש 90)

הצהרת תובע הוגשה (ראשון, 3.11) נגד מאג'ד עלייאן (55) ממזרח ירושלים, החשוד שסיפק סמים לנערה מרים פרץ (17) ובכך גרם למותה.

פרץ היתה נערה בסיכון שבני משפחתה התחננו בפני הרשויות שיכניסו אותה למוסד ראוי על פי צו בית משפט, אך עד למותה לא נמצא עבורה מקום במסגרת כזו או אחרת. היא חזרה לרחוב ושם הכירה את עלייאן.

גופתה של פרץ נמצאה לפני כשבוע וחצי בביתו של עלייאן בשכונת בית צפאפא. הוא נעצר תוך זמן קצר בחשד שמותה נגרם כתוצאה משימוש בסמים שסיפק לה. מחקירת משטרת ירושלים עלה כי השניים הסתובבו ברחבי הארץ והשתמשו יחד בהרואין וקריסטל שסיפק לה.

לפי המשטרה, בשלב מסוים עלייאן הביא  את פרץ לביתו, שם חשה ברע. לטענת המשטרה, הוא לא  טיפל בה כראוי ולא הזעיק את כוחות ההצלה. יתרה מכך, לטענת המשטרה חרף מצבה הוא השאיר אותה בבית והלך לקנות סמים וכאשר שב אל ביתו היא כבר היתה ללא רוח חיים. בחקירתו טען כי הכיר את הנערה יום לפני המקרה בתל אביב. מהחקירה עולה, כי לקח אותה תחת חסותו למשך יותר מ-24 שעות, שבסיומן מצאה את מותה.

במשטרה מציינים כי לעלייאן עבר פלילי מכביד ולחובתו 17 הרשעות קודמות בעבירות אלימות, רכוש וסמים. בדיון להארכת מעצרו של החשוד בבית המשפט ניסה סנגורו, עו"ד עבד דראושה, לנתק קשר בין הסמים לבין מותה של הצעירה.

כך או כך, המשטרה השלימה את חקירת המקרה והיום הגישה הפרקליטות הצהרת תובע נגד עלייאן. מעצרו הוארך עד 6 בנובמבר, אז יוגש נגדו כתב אישום. בשלב זה טרם ברור איזו עבירה תיוחס לו.

סמוך לדיון היום בבית משפט השלום בירושלים פרץ עימות בין אחיה של מרים פרץ לבין מי מבני משפחת החשוד, בסיומו עוכב לחקירה האח.

עו"ד איתמר בן גביר, המסייע למשפחת פרץ, אמר: "כנראה שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ. אין גבול לחוצפה. בן משפחתם רצח את מרים והמשפחה ממשיכה להשתולל. אני מטפל כרגע בשחרור האח השכול ודורש מהמשטרה למצות את הדין עם תוקפיו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
7 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות