פרשה 512: סנגורי אברג'ל מבקשים הבהרות על חשיפת השופטת רביד לחומרי החקירה

שתף כתבה עם חברים

בעקבות החשיפה באתר "פוסטה" טוענים הסנגורים כי על השופטת לערוך דיון דחוף בנושא לפני הקראת גזר הדין

"איש מהצדדים לא היה מודע לכך שאב בית הדין היתה שופטת המעצרים בהליך" (פלאש 90)

בעקבות החשיפה ב"פוסטה": סנגוריו של יצחק אברג'ל פנו לראש ההרכב בתיק 512, השופטת גיליה רביד, בבקשה שתבהיר את מידת היחשפותה לחומרים חסויים, במסגרת יושבה כשופטת מעצרים בתיק בגלגולו המוקדם, בשנת 2004 – על מנת שיוכלו לשקול הגשת בקשה לפסילת השופטת.
אתמול, פחות משבוע לפני מתן גזר הדין בתיק הענק 512, נחשף ב"פוסטה" לראשונה כי השופטת רביד ישבה בימים 6-7 ביוני 2004 כשופטת מעצרים בעניינם של החשודים דאז יניב בן סימון, גולן אביטן ופטריק אלקריף ובעניינו של החשוד שלימים הפך לעד המדינה "בומבי".
בתגובה ראשונה שנמסרה לפוסטה באמצעות הנהלת בתי המשפט, טענה השופטת רביד כי דיוני מעצר הימים מיוני 2004, לגבי החשודים ב"פיגוע הפלילי" ברחוב יהודה הלוי – אינם זכורים לה.

עורכי הדין שמשון וייס ולירז מאיר כותבים כי בעקבות הפרסום ב"פוסטה" הגיעו לידיהם הפרוטוקולים משנת 2004 – מהם עולה כי השופטת רביד נחשפה לחומרי חקירה, חומרים מודיעיניים וחומרים סודיים אחרים שיש בכוחם לגבש דעה קדומה ביחס לנאשמים ולקביעות ממצאים בשלבים מאוחרים יותר.
"כבר בשנת 2004, עת הייתה הפרשה בחיתוליה, היא הייתה חסרת תקדים בהיקפה וקיבלה הד תקשורתי חריג, כך שהשאירה חותם על כל מי שעסק בפרשה", כתבו עורכי הדין וייס ומאיר. "עד לרגע זה איש מהצדדים לא היה מודע לכך שאב בית הדין הייתה שופטת המעצרים בהליך – והדבר נודע על דרך המקרה, מכלי התקשורת. בשום שלב לא נמסר על כך מבאי כוח המאשימה, ולא מבית המשפט שבוודאי היה צריך לזכור פרט כל כך משמעותי".

לדברי סנגוריו של אברג'ל, חשיפתה המוקדמת של השופטת רביד לחומרים בתיק מקימה חשש למשוא פנים, ועל כן מבקשים כי השופטת תבהיר את מידת מעורבותה המוקדמת בדיוני הפרשה, ולתת את החלטתה בעניין או לקיים דיון דחוף עוד לפני מתן גזר הדין הקבוע ליום שלישי הקרוב – 28 יוני.
כאמור, עורכי דינו של אברג'ל הודיעו כי הם עשויים להגיש בקשת פסלות לאחר קבלת הבהרות מהשופטת רביד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות