נתניה: עולים חדשים חשודים בעוקץ מאות אלפי אירו מעסקים בחו"ל

שתף כתבה עם חברים

חמישה צעירים צרפתים נעצרו בחשד שעקצו בין היתר חברה גרמנית. מאות אלפי שקלים נתפסו אצל החשודים

פשיטה על המשרד (אילוסטרציה: Helloquence מאתר Unsplash)

חמישה חשודים ממוצא צרפתי, בהם עולים חדשים ותושב זר, נעצרו על ידי חוקרי יאל"כ-להב 433 במשרד בנתניה, ממנו בוצע לפי החשד עוקץ כנגד חברות זרות. לטענת המשטרה, המעורבים בהונאה עקצו מאות אלפי אירו מחברה גרמנית בתקופה האחרונה, לאחר שהתחזו כמנכ"ל החברה בפני אנשי הכספים והורו באמצעות זיוף מסמכים ודואר אלקטרוני, להעביר כספים למטרות עסקיות לחשבונות שבשליטתם. 

לדברי המשטרה, מעל 10 אנשים נחקרו בחשד למעורבות בעוקץ, מהם חמישה הובאו לבית משפט. בפשיטה על המשרד ששימש את החבורה, בו נעצרו חלק מהחשודים, נתפסו מחשבים וכספים. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את המעצרים עד יום שני 3 בספטמבר.

אחד החשודים הוא יוסף אלוש בן 24 מנתניה. ברשותו נתפסו 190 אלף שקל. לדברי המשטרה, החשד הוא כי מדובר ב"איש כספים" של הקבוצה, המטפל לכאורה בניתוב כספי עוקץ והעברתם. סנגוריו, עו"ד גיא מימון ועו"ד ברוך בר און, אמרו כי מדובר בבחור צעיר ללא עבר פלילי.

חשוד שני הוא דוד מדר (25) מהרצליה, עולה חדש שמיוצג על ידי עו"ד אפרים דמרי, שאמר כי הוא כופר בכל החשדות.

עו"ד מימון עו"ד זילברשלג עו"ד דוד פאל

אואן גואטה (27) הוא תושב פריז, אבל חלק מבני משפחתו הקרובים עלו לארץ והוא בא בקיץ לבקרם. בבית של בן משפחתו בו הוא מתארח נתפסו 100 אלף שקל בכספת שנפרצה על ידי המשטרה, אבל החשוד טוען כי הכסף שייך לקרוב שעלה לארץ. לפי גרסתו, גואטה היה במשרדים ששימשו את "חבורת העוקץ" לכאורה, כדי לבקר חבר שהכיר. עו"ד דוד פאל קיבל את ייצוגו.

רפאל דהן (33) מנתניה. לדברי עו"ד דימיטרי ברנשטיין, מדובר בתושב הארץ 20 שנים, שכמו החשוד הקודם ביקר במקרה במשרד בו נעצר. המשטרה לא הכירה את מעורבותו ולא ביקשה צו מעצר מקדים, והשופט עמית מיכלס איבחן אותו מיתר החשודים והאריך את מעצרו עד יום שישי (31.8).  

ג'רמי דסקוט (25) – תייר מצרפת בעל משפחה בארץ. היה בין העצורים בדירה החשודה ששימשה כחמ"ל המבצעים. מיוצג על ידי עו"ד גדי זילברשלג.

לפני חודש נחשפה פרשה קודמת שנחקרה אף היא על ידי בלשי היחידה הכלכלית בלהב, כאשר שבעה ישראלים ממוצא צרפתי ואזרח זר, נעצרו בחשד שהפעילו מדירה באשדוד עסק שמטרתו עוקץ של בעלי עסקים בצרפת. לפי החשד, המעורבים מכרו תעודות מזויפות של אישורי הנגשת עסקים לנכים, לפי החוק הצרפתי – הכל בשיחות טלפון ותקשורת מחשבים מעיר החוף הישראלית הדרומית.

עדכון 3.9

המשטרה עצרה שני חשודים נוספים: חי וייסמוט (34) מרעננה ומיכאל מאמו (30) מתל אביב. שניהם אנשי עסקים מתחום המסחר, ויסמוט עלה לארץ לפני שמונה שנים ומאמו לפני שלוש שנים. ויסמוט נעצר על בסיס תקשורת עם חשוד אחר, דסקוט ומאמו חשוד כי היה איש פיננסי של החבורה ופתח חשבונות בנק בחו"ל, בין היתר בסין, לקליטת כספי העוקץ לכאורה וקבלת עמלה בצורת נתח מהרווחים. סנגוריהם, עורכי הדין יאיר רגב וירון לונדון אמרו כי השניים מסרו גרסה ומכחישים את החשדות. מעצרם הוארך עד יום רביעי 5 בספטמבר.

גם מעצרם של חלק מהעצורים הקודמים הוארך עד לרביעי וחמישי. עם זאת, בית המשפט לא קיבל את בקשת המשטרה להארכת מעצר נוספת לחשוד אלוש, והורה על שחרורו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות