נתניה: בן 54 נאשם ברצח הכפול בבית המחסה להומלסים

שתף כתבה עם חברים

אלכסנדר מירזוב הודה כי רצח את שותפו לחדר במכות גרזן, גלגל גופתו בשטיח והחביא אותה. בחלוף כשבוע רצח גם את מנהל המקום בדרך דומה

החוקרים גבו הודאה מלאה. זירת הרצח (צילום: מד"א)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה (חמישי, 30.8) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד אלכסנדר מירזוב (54), דייר בבית המחסה "בית יעל" בנתניה. כתב האישום מייחס לו את רצח שותפו לחדר, ווצ'סלב (סלבה) פדקין, כמו גם את רצח מנהל בית המחסה, אבי ואנונו ז"ל. בנוסף מייחס כתב האישום למירזוב ניסיון לגרימת חבלה בכוונה מחמירה של עובדת נוספת במקום.

לחצו כאן לכתבה באתר פוסטה על פענוח הרצח הכפול.

"בית יעל" פעל כבית לדרי רחוב (הומלסים), בשיתוף מחלקת הרווחה של עיריית נתניה. לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד רוני שוהם-עידן, בחודש יוני 2018 רכש הנאשם שני גרזנים וסכין, והחביא אותם בשקית ניילון בחדר בו התגורר. בליל ה-27 ביולי שהה מירזוב עם פדקין בבית המחסה, והשניים שוחחו ושתו אלכוהול. מכתב האישום עולה כי במהלך שיחתם החליט הנאשם לרצוח את חברו, נטל גרזן והיכה בראשו מספר פעמים, עד שמת.

למחרת, במטרה להסוות את ביצוע הרצח, הנאשם עטף את גופת חברו בשקיות והחביאה מתחת למיטתו. בימים שלאחר מכן פעל כדי למנוע את גילוי הגופה. מכתב האישום עולה כי כאשר נשאל לפשר הריח מחדרו, הוא השיב שיש עכבר מת בקיר הגבס, ועל שאלות בנוגע למיקומו של חברו ענה כי הוא עזב את בית המחסה לצורך ניתוח.

בית יעל

בצהרי ה-2 באוגוסט יצא הנאשם מחדרו עם הגרזן בשקית והבחין ב-ואנונו יושב לבד במשרדו. לפי כתב האישום, מירזוב נכנס למשרד, הניף את הגרזן, היכה בראשו של ואנונו בחוזקה מספר פעמים והרג אותו. זמן קצר לאחר מכן, עובדת במקום ניסתה לפתוח את דלת המשרד שהייתה סגורה מבפנים באמצעות וו. בשלב זה, כך נטען, מירזוב פתח הנאשם את וו הדלת מבפנים, והעובדת נכנסה למתחם המשרדים. כאשר הבחינה בגופתו המדממת של ואנונו, היא החלה לצרוח: "רצחו את אבי". הפרקליטות טוענת כי מיד לאחר מכן הגיח לעברה הנאשם מתוך מתחם המשרדים כשהוא מחזיק את הגרזן בידיו, הניף את הגרזן לכיוונה וניסה להכות בה מספר פעמים. עובד נוסף שנכנס למקום תפס את הגרזן בידיו, הורה לעובדת לברוח ונאבק בנאשם.

עו"ד שוהם-עידן כתבה בבקשה להארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים: "מסוכנותו של המשיב גבוהה בצורה קיצונית, מובהקת וברורה…. המשיב רצח, באכזריות שאין כמותה, שני אנשים שונים, בהפרש של כשבוע. תחילה, רצח את שותפו לחדר במכות גרזן בראשו, החביא את גופתו משך שבוע ימים תוך שהוא פועל להסוות האירוע. שבוע לאחר מכן, רצח המשיב את מנהל בית המחסה, במכות גרזן בראשו, ואף ניסה לחבול באמצעות הגרזן בעובדת נוספת אשר כל חטאה במציאת גופת המנוח. מסוכנותו הגבוהה של המשיב נלמדת גם מנסיבות ביצוע העבירות, שעה שהמשיב  פעל ללא מורא, בשעות היום והערב בעוד צוות בית המחסה נמצא במקום. המשיב הכין את כלי הרצח  מבעוד מועד וחיכה לשעת כושר שבה יוכל להוציא פועל את תכניתו…".

בתיק החקירה הודאה מלאה של מירזוב במיוחס לו, כמו גם ממצאים פורנזיים כגון טביעות אצבע ודי-אן-איי, התומכים בהודאה ובראיות אחרות שנאספו.

עו"ד אבי כהן

עו"ד אבי כהן שמייצג את מירזוב מטעם הסניגוריה הציבורית: "מר מיזרוב מתמודד תקופה ארוכה עם מחלות נפש. כבר בשלב הראשוני של ההליך התקבלו חוות דעת שמצביעות על כך שהוא אינו כשיר לעמוד לדין. אנו ממתינים לקבל את חומרי החקירה והתוצאות של הבדיקות הפסיכאטריות ולאחר שנלמד אותם נגיב בבית המשפט".
 
 
 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות