חשד: שלושה עצורים מהשרון חתכו בפנים עציר פלסטיני

שתף כתבה עם חברים

מפרטי האירוע עולה חשד כי הרקע הוא סכסוך בין קבוצת כלואים יהודים בכלא הדרים לבין קבוצת כלואים תושבי שטחים. החשודים שומרים על זכות השתיקה

תקפו ודקרו את האסיר (ארכיון, אילוסטרציה)

שלושה כלואים בכלא הדרים נעצרו השבוע בחשד למעורבות בתקיפתו ודקירתו של כלוא אחר באגף.
השלושה שנעצרו הם:
משה אייל (30) מנתניה – אסיר בתיק נשק ועצור לאחר שהואשם ברצח של אחר ליד יקום וקבורת גופתו.
נדיר אוחיון (20) מנתניה – עצור לאחר שהואשם במעורבות בשוד צ'יינג'-ביטקוין.
אסף חולי (25) מחדרה – עצור לאחר שהואשם בנשיאת נשק וסכינים.
שלושת החשודים מוכרים היטב למשטרה מעבירות אלימות ולפחות חלקם גם מזוהים עם גורמים הנקשרים למשפחת מסיקה מנתניה.

על פי טענת היחידה החוקרת, ב-8 במאי , סמוך לשעה 21:00, התקבל דיווח על דקירה בכלא הדרים בשרון. מהחקירה עולה כי השלושה נכנסו לתא מעצר של תושב שטחים, שהו שם מספר שניות ולאחר מכן יצאו, כשהקורבן נמצא דקור באזור הצוואר. הוא פונה לקבלת טיפול בבית חולים, כשמצבו בינוני.  למקום הוזעק צוות חקירה משטרתי וזיהוי פלילי, אשר אסף ממצאים.

לאחר חקירה ראשונית, שלושת החשודים הובאו אתמול לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם בשישה ימים.
בפתח הדיון, הסביר נציג היחידה החוקרת את השתלשלות האירוע: "מדובר בחשודים שחברו יחד לפגוע באסיר אחר כאשר החשוד אסף חולי מוציא סכין ושני האחרים מאבטחים אותו והחשוד אסי דוקר אותו. לאחר מכן הם עוזבים את המקום, הם שומרים על זכות השתיקה". לטענת המשטרה, כל פניו של הקורבן תפרים.

מפרטי האירוע עולה חשד כי הרקע הוא סכסוך בין קבוצת כלואים יהודים לבין קבוצת כלואים תושבי שטחים. בהקשר זה אמר נציג היחידה החוקרת כי נבדק חשד כי האירוע הוא על רקע לאומני. עוד נטען כי החשוד אייל ציין כי "הוא לא מסתדר עם ערבים, מעבר לכך הם לא סיפרו שהם מסוכסכים".
עוד התברר מהדיון כי בידי החוקרים צילומי מצלמות אבטחה, אבל אין תיעוד של האירוע, אלא רק מצלמות במסדרון אשר תיעדו את החשודים נכנסים ויוצאים מהתא שבו הותקף הקורבן.

בתום הדיון, השופטת דורית סבן נוי, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, האריכה את מעצרם של החשודים בארבעה ימים, ועד ל-13 במאי.
עו"ד מירון רוזנטל, שמייצג את החשודים, אמר: "מרשיי טוענים כי אין הם כל חלק באירוע שארע בו נפצע העצור בבית מעצר הדרים, והם שומרים על זכות השתיקה. החקירה רק החלה ולכן נמתין לסיומה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות