העונש למפקח תכנון ובניה מחוף הכרמל שקיבל טובות הנאה

שתף כתבה עם חברים

במשך תקופה ארוכה קיבל גיא פז טובות הנאה בדמות מוצרים וכסף מתושב פרדס חנה * התושב הפך בהמשך לעד מדינה אך סדקים בעדויותיו הביאו לכתב אישום מקל וגזר דין בהתאם

צילום: @rawpixel.com מאתר FREEPIK.COM

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר השבוע את דינו של גיא פז (70) מעתלית לאחר כתב אישום שהוגש נגדו, לאחר שבין השנים 2008 ל-2014 הוא עבד כמפקח תכנון ובניה בוועדת המקומית שומרון וסרח. הוועדה אחראית על נושאי התכנון במרחב המועצה המקומית זיכרון יעקב, בנימינה-גבעת עדה, פרדיס, ג'סר א-זרקא ואור עקיבא.

לפי כתב האישום המקורי, באחד המקרים, נאשם תושב פרדס חנה (לימים עד המדינה), בנה סככה באופן לא חוקי. נגד התושב הוגש כתב אישום, כאשר בשלב כלשהו בזמן המשפט שאל הנאשם את פז מה ניתן לעשות כדי שבית המשפט לא יורה על הריסת הסככה. פז השיב לתושב בתמורה הוא מבקש ממנו שתי טלוויזיות LCD.

לאחר שהנאשם קיבל את מסכי הטלוויזיה הוא הלך לבית המשפט והודיע כי הסככה פורקה. בעקבות הדברים בית המשפט קנס את התושב ב-1,000 שקלים. כחודשיים לאחר מכן, פקחים עברו ליד ביתו של התושב וגילו כי הסככה קיימת. בתגובה, הנאשם הגיע לביתו של התושב ואמר לו כי הוא דאג לכך שהפקחים ילכו. בתמורה לכך ביקש הנאשם מכונת כביסה עבור בתו. בהמשך, הגיע פז למסיבת הבר מצווה של התושב אליה הוזמן ובאירוע ביקש ממנו שייתן לו 2,000 שקל עבור הסיוע עם הסככה.

בהמשך, הנאשם סייע לאותו תושב בהזדמנויות שונות, תמורת טובות הנאה. פעם אחת בדבר בנייה של יחידת דיור כאשר בת זוגו הפכה לנכה, ופעם אחת כאשר בנה אוהל. ובמקרה אחר הנאשם סייע לתושב אחר לקדם טופס 4 בתמורה ל-5,000 שקל. באירוע נוסף סייע הנאשם לתושב אחר מהכפר פורדיס בהליך משפטי והעיד במהלך חקירה נגדית, נתן עדות שסייעה לתושב שבעקבותיה הוועדה לתכנון ובניה חזרה בה מכתב האישום.

הראיה המרכזית נגד הנאשם הייתה עדות עד המדינה (התושב מפרדס חנה) כאשר כלל האישומים בוססו על עד המדינה – אך אלה התגלו כעדויות בעיתיות. כך למשל, במהלך עדותו בבית המשפט הוא אמר בחקירה נגדית בבית המשפט לסניגורו של הנאשם עו"ד שלומי שרון, שלאשתו יש תכשיטים בשווי של רבע מיליון שקל על גופה (כדי להתרברב). האישה נכנסה פנימה וחוץ מעגילי זהב לא היה דבר. לאחר מכן הנאשם אמר שהתכשיטים בתיק. עו"ד שרון ביקש בתגובה מהאישה לפתוח את התיק אבל לא היה כלום.

עו"ד שלומי שרון

כאמור לאחר שנתגלו סדקים ראייתיים בתיק, הצדדים הגיעו להסדר מקל עם הנאשם שעקבותו הוגש כתב אישום מתוקן שרוב סעיפי האישום נמחקו. סעיף האישום שנותר היה שבעקבות המצב הרפואי של בת זוגו של התושב (עד המדינה) התדרדר היא כאמור בנתה יחידת דיור לנכים. נגד עד המדינה הוגש כתב אישום. גם האשמה נגד תושב פורדיס נותרה בעינה.

בגלל ההסדר המקל הגיעה התביעה יחד עם עו"ד שרון להסדר מאוד מקל שבמסגרתו גזר השופט ארז פורת על הנאשם שלושה חודשי עבודות שירות, קנס של 5,000 שקל, ומאסר על תנאי.

עו"ד שלומי שרון חתם: "אני שמח שאחרי ניהול כמעט של ההליך ואחרי שבמסגרת החקירה הנגדית קרסה עדותו של עד המדינה כמעט באופן מלא הסכימה הפרקליטות וסיים את התיק בעונש מזערי כדי להימנע מסיכון של זיכוי".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות