הסנגורית בתיק הסחיטה של חוגג: "בדיחה שיצאה מפרופורציה"

שתף כתבה עם חברים

שמו של הצעיר (האסור בפרסום) שנעצר כחשוד בניסיון הוצאת הכספים מבעלי בית"ר ירושלים עלה במשטרה עוד ב-29 בדצמבר, אך בפועל הוא נעצר רק אתמול בבית ידידתו באילת. מעצרו הוארך

משה חוגג (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)

יממה לאחר שהמשטרה הודיעה על דבר מעצרו של צעיר מאילת בחשד לסחיטה של בעלי בית"ר ירושלים, משה חוגג, מתבררים פרטים נוספים מחקירת המשטרה.
כזכור, בחודש נובמבר נעצר חוגג בחשד לעבירות הונאה, מרמה ועבירות מין במסגרת פרשה שזכתה לכינוי "המשחק הגדול". בחלוף כחודש הוא שוחרר ממעצרו ובחלוף יומיים מיהר להגיש תלונה במשטרה בטענה כי נפל קורבן לסחיטה, כשנדרש לשלם סכומי כסף גבוהים על מנת שלא יופצו תמונותיו.

אתמול (9 ינואר), לאחר חקירה סמויה, הודיעה המשטרה כי שוטרי מרחב ירקון עצרו צעיר, בשנות ה-20 לחייו מאילת, בחשד כי היה מעורב בסחיטתו של חוגג.
מחקירת המשטרה עולה כי במהלך חודש דצמבר סחט החשוד את חוגג באופן ישיר ובאמצעות עורך דינו, כך שאיים כי יפרסם תמונות וסרטונים ברשתות החברתיות, ואשר יש בהם כדי להביך אותו. על פי המשטרה, החשוד נעצר, נחקר, קושר עצמו ומוסר כי הכל היה בדיחה וכי לא התכוון בפועל לסחוט. על פי המשטרה, במהלך השיחות דרש החשוד סכום של 320 אלף דולר וכי השיחות בוצעו בעיתוי רגיש מבחינת חוגג, שכאמור, היה עצור בעצמו במסגרת חקירה מתוקשרת.

לאחר חקירתו הראשונית של החשוד, הוא נכלא והיום הובא לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים.
בפתח הדיון בעניינו אמר נציג המשטרה: "מדובר בחשוד שבמהלך חודש דצמבר ניסה לסחוט את המתלונן. הוא נעצר בכתובת מגוריו בעיר אילת. בוצע חיפוש במהלכו נתפס סלולרי של החשוד. החשוד הובא למרחב ירקון, במהלך החקירה מסר גרסה והודה במיוחס לו".

במהלך הדיון, התברר כי בחקירתו הראשונית של החשוד, החוקרים השמיעו לו הקלטות והציגו לו מיילים, שלכאורה מחזקים את החשד נגדו. עוד התברר כי פרטיו של הצעיר שנעצר כחשוד בסחיטה עלו ב-29 בדצמבר, אך בפועל הוא נעצר רק אתמול בבית ידידתו באילת. כמו כן, התברר כי מאז אירוע הסחיטה הנטען לפני כחודש, לא היו פניות נוספות לחוגג.  לנציג המשטרה לא היה הסבר מדוע המעצר לא בוצע מיד עם היוודע זהותו של החשוד.

עו"ד שמרית צור אמרה בדיון: "מדובר ב'בדיחה' שיצאה מפרופורציה. אין מחלוקת שבוצעה כאן עבירה, חשד סביר יש. אבל האיש, אחרי שאמר מספר פעם, גם נשאל על ידי עורך דין מה הוא רוצה והשיב שכלום. הוא לא מתקשר ולא שולח מיילים, הוא לא מנסה להגיע למתלונן או להטריד אותו. מ-16 בדצמבר נותק הקשר. אני חושבת שמעצם העובדה שהוא הבין במהלך ההתקשרויות שהוא עושה טעות והוא אמר בשלב מסוים "אני לא רוצה ממך כלום", יש פה מן החרטה".

בתום הדיון, השופטת כריסטינה חילו אסעד, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, קבעה כי "קיים חשד סביר בעוצמה גבוהה לביצוע העבירות על ידי החשוד". לדברי השופטת, "מדובר בעבירה המצביעה על מסוכנות ותעוזה, ועל כן לא מצאתי לעת הזו לקבוע תנאי שחרור. לא נעלם מעיניי כי מדובר באדם נעדר עבר פלילי, וכן האמור בסיום חקירתו כאשר על היחידה החוקרת לבדוק את הדברים".

לאור כך, מעצרו הוארך בשלושה ימים, ועד ל-21 בינואר. יש לציין כי במסגרת הדיון, לבקשת הסנגורית של החשוד, הוצא צו איסור פרסום על שמו של החשוד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות