הורשע בגרימת מוות ברשלנות וירצה שמונה חודשי מאסר בפועל

שתף כתבה עם חברים

למרות התיקון בחוק המאפשר לרצות את העונש בעבודות שירות, התעקשו בפרקליטות שא"א, שדרס קשיש בן 87, יישלח לכלא

חצה את הכביש במעבר חצייה (אילוסטרציה: פלאש 90)

בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב שלח את א"א, בן 43 מאור יהודה, לשמונה חודשי מאסר, לאחר שהורשע בדריסתו למוות של יעקב יוסף, בן 87, בעת שעבר במעבר חצייה ביישוב. זאת במסגרת הסדר טיעון לפיו הודה הנאשם והורשע בגרימת מוות ברשלנות ונהיגה בקלות ראש.

לפי כתב האישום  ב-2 בפברואר 2017 נסע הנאשם ברחוב יחזקאל באור יהודה. באותו הזמן חצה יעקב יוסף, בעזרת מקל הליכה, את הכביש במעבר חציה לא מרומזר. הנאשם פגע בעוצמה ביוסף, שנזרק אל שמשת המכונית ואז הוטל על הכביש. יומיים לאחר התאונה מת מפצעיו בבית החולים.

תחילה כפר א"א בהאשמות נגדו. עם זאת, בדיון הוכחות שהתקיים בינואר השנה, לאחר שנשמעו עדי התביעה, ובעיקר העדות של בוחן התנועה, הושג הסדר טיעון, והנאשם חזר בו מכפירתו והודה באשמה.

סנגורו של הנאשם, עו"ד דמיטרי אניקין מהסניגוריה הציבורית, הסביר זאת בכשלים ראייתיים בתיק, והצליח להשיג את הסכמת עו"ד קסה קארי מפרקליטות מחוז ת"א להסדר. הנאשם, טען עו"ד אניקין, גרס לאורך כל הדרך כי במקביל אליו נסע רכב הסעות גדול שהסתיר לו את שדה הראיה. בוחן התנועה לא עשה ניסוי עם רכב הסעות, המשיך הסנגור, ולו היה מבצע, אפשר והיה מתברר כי התאונה היתה בלתי נמנעת.

בנוסף, סיכם עו"ד אניקין, המשטרה לא גבתה עדות מיוסף, למרות שלאחר התאונה היה בהכרה במשך יומיים, ויכול היה להיחקר. למרות התיקון החדש לחוק העונשין שהתקבל לאחרונה, לפיו ניתן להמיר עונש מאסר של עד תשעה חודשים בעבודות שירות, הצדדים סיכמו שא"א ירצה את עונשו מאחורי סורג ובריח.

בפרקליטות התעקשו על מאסר בפועל, מאחר שלנאשם יש הרשעות פליליות, והוא אף ריצה עונש מאסר בגין שוד מזוין, וכן 36 עבירות תעבורה קודמות, האחרונה משנת 2013. מנגד, נלקחו בחשבון מצבו הבריאותי הרופף, המצוקה הנפשית ממנה הוא סובל מאז התאונה והבעת חרטה על מעשיו. "התרשמותי מהנאשם כי דבריו כנים ואמיתיים, והוא אכן חווה את האירוע באופן טראומטי", כתבה השופטת צפורה משה בהחלטתה. אגב, לזכותו של א"א עמדה גם העובדה שהכיר את משפחתו של יוסף, שלא התנגדה להסדר.

השופטת משה שלחה כאמור את א"א לשמונה חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי, פסילת רישיון לארבע שנים, פסילה על תנאי למשך 12 חודשים, וקנס כספי של 4,000 שקלים. בנוסף יפצה את בנו של יוסף ב-10,000 שקלים.

עו"ד אניקין: "מרשי לקח אחריות על מעשיו, ואף הביע חרטה. לאחר משא ומתן מול הפרקליטות, שהסכימו עם חלק מטענות ההגנה שעלו בדיוני הוכחות בבית המשפט, הוסכם על העונש המינימלי בקשר לעבירת גרימת מוות ברשלנות, הן מבחינת המאסר והן מבחינת משך הפסילה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות