הקנס על הברחת מטבעות זהב ומזומן בגבול ישראל-ירדן

שתף כתבה עם חברים

תושב הצפון נעצר במעבר הגבול לאחר שבחיפוש ברכבו נתפסו עשרות מטבעות זהב ומזומן בשווי מאות אלפי שקלים. הרכוש שוחרר מחילוט תמורת קנסות, לאחר שהוכח מקורו החוקי

מטבעות מוברחים שנתפסו על ידי המכס (צילום ארכיון להמחשה: רשות המסים)

קבלן שיפוצים תושב הצפון נעצר במעבר הגבול עם ירדן, בשובו לישראל, לאחר שבודקי המכס ערכו חיפוש ברכב המסחרי וגילו כסף מזומן – 40 אלף אירו שהוסלקו בדפנותיו, ועשרות מטבעות זהב בשווי כ-100 אלף שקל במיכל המים במנוע.
הכסף המזומן והזהב שהוברחו, כמו גם רכבו של החשוד, נתפסו על פי חוק איסור הלבנת הון ופקודת המכס.

פרקליטו של הקבלן, עו"ד תמיר קלדרון ממשרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס עמית גרוס ושות', הגיש בקשות לשחרור הרכוש שנתפס.
החשוד עמד לפני שתי ועדות מנהליות של המכס: ועדת עיצום כספי בשל אי-הצהרה על הכסף המזומן שהוכנס לארץ, ו-ועדת תפיסות אשר דנה בעניין הרכב והזהב.
עו"ד קלדרון הציג לפני הוועדות מסמכים של ממשלת ירדן, המאשרים כי אותו סכום כסף ואותם מטבעות זהב נתפסו לפני שנה על ידי המכס הירדני, כאשר אותו ישראלי נכנס לירדן עם הרכוש ולא הצהיר עליו. לאחרונה המכס בירדן שחרר את הכסף והזהב לאחר שהישראלי שילם סנקציות כספיות שהוטלו עליו. עכשיו התברר כי האיש חזר לישראל ושוב בחר שלא לדווח לבקרי הגבול, הפעם בצד הישראלי, על ה"מטען" אותו ניסה להבריח.

ועדת העיצום הכספי ו-ועדת התפיסות עיינו במסמכי התפיסה והשחרור של המכס הירדני, שמעו את טענותיו של הסנגור, ובסופו של דבר החליטו להחזיר את הרכוש לידי בעליו בניכוי קנס מנהלי סמלי.
מטבעות הזהב שוחררו לאחר שהאיש חויב בקנס של 10,000 שקל. גם 40 אלף אירו במזומן אשר נתפסו – שוחררו לחשוד בכפוף לתשלום עיצום כספי של 25 אלף שקל בגין הברחת המזומן. רכבו של החשוד הוחזר ללא תנאי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות