שחרור מוקדם לתושב חיפה שמכר קוקאין לסוכן ונשפט לארבע שנות מאסר

שתף כתבה עם חברים

שב"ס, המשטרה והפרקליטות התנגדו לשחרור, אבל ועדת השחרורים קיבלה את עמדת הסנגורית וקבעה כי האסיר ישוחרר בהתאם לתוכנית של הרשות לשיקום האסיר

מוחמד ברוד

מוחמד ברוד (32) מחיפה היה אחד מבין 43 אנשים שנעצרו בפברואר 2018 בחשד לעבירות סמים ואמל"ח, לאחר שהופללו על ידי עבריין שהפך לסוכן סמוי של ימ"ר חוף.
כתשעה חודשים לאחר מעצרו, ברוד שוחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני על ידי שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, ארז פורת, לאחר שסנגורו אז, עו"ד תומר נוה, הראה לבית המשפט כי מרשו שינה גישה ואמר כי הוא מעוניין לעשות שינוי משמעותי בחייו.

הצהרותיו של ברוד על כך שברצונו להשתקם עמדו לאחרונה למבחן בעת שהגיש לוועדת השחרורים במקום מושבה בכלא צלמון בקשה לשחרור מוקדם.
בפני הוועדה הונח תרשים העבר הפלילי של האסיר, הכולל שש הרשעות קודמות, בין היתר בעבירות אלימות וסמים. בין הנספחים הוצג גם גזר הדין בתיק הסוכן הסמוי של ימ"ר חוף.

ברוד הכיר את הסוכן הסמוי מהעבר. במפגש אקראי ביניהם הוא הציע למכור לו קוקאין, ולאחר שיחות טלפוניות ותיאומים שונים, הוא מכר לו כ-30 גרם תמורת 15 אלף שקל. במקרה אחר סיכם מכר לסוכן 50 גרם תמורת 25 אלף שקל. במקרה שלישי מכר לסוכן כ-20 גרם תמורת 9,400 שקל.

ב-22 בינואר 2018 נעצר ברוד. שהותו מאחורי הסורגים לא מנעה ממנו לסגור עסקת סמים נוספת עם הסוכן, הפעם כמתווך. מי שיצר לבסוף קשר עם הסוכן היה הנאשם השני בכתב האישום, וליד מחמוד (22) מחיפה, שהציג עצמו כאחיו של ברוד והעביר לסוכן, בהתאם לסיכום מוקדם, כ-30 גרם קוקאין תמורת כ-14 אלף שקל. ברוד עוד הספיק להתקשר לסוכן ולשאול האם העסקה התבצעה לשביעות רצונו.
ברוד הואשם והורשע גם בעבירות תעבורה. הוא הגיע למיקומים בהם התבצעו העסקאות ברכב, למרות שלא הוציא רישיון מעולם.

במסגרת הסדר טיעון הורשע ברוד בשלושה אישומים של סחר בסמים, אישום אחד על ניסיון לסחר, שתי עבירות נהיגה בזמן פסילה, שתי עבירות נהיגה ללא רישיון ושתי עבירות נהיגה ללא פוליסת ביטוח. השופט יחיאל ליפשיץ הטיל עליו 48 חודשי מאסר בניכוי כ-10 חודשים בהם ישב במעצר בשתי תקופות שונות.

בבקשה לוועדת השחרורים, שהוגשה באמצעות עו"ד אלינה כרסנטי, צוין כי תפקודו של ברוד מאחורי הסורגים היתה תקינה, הוא מסר בדיקות שתן נקיות, השתלב בטיפולים שונים, והתנהגותו הטובה אפילו זיכתה אותו ביציאה לחופשה.
כמו כן ציינה עו"ד כרסנטי את נסיבות חייו של האסיר, שעבר לא מעט טרגדיות אשר הביאו אותו לשימוש בסמים. בעבר הרחוק אח שלו ושתיים מאחיותיו נהרגו בנסיבות טראגיות.
עו"ד כרסנטי גם הדגישה כי האסיר נמצא על ידי הרשות לשיקום האסיר (רש"א) כמתאים לתוכנית שחרור מוקדם.

מנגד, שירות בתי הסוהר הציג מידע מודיעיני ישן והתנגד לשחרור, ופירטו כי מדובר במאסרו החמישי. גם המשטרה התנגדה, בטענה שמדובר בעבירות חמורות, וגם מאחר שבעבר הרחוק זכה ברוד לשחרור מוקדם בתיק אחר, אולם לא ניצל את ההזדמנות שניתנה לו וחזר לבצע עבירות. נציגת הפרקליטות בדיון בפני ועדת השחרורים הוסיפה כי למרות שברוד הורשע בעבירות תעבורה חמורות, הוא לא עבר טיפול בתחום זה מאחורי הסורגים.
ועדת השחרורים בראשות השופטת בדימוס אריקה פריאל אימצה את גישת רש"א ועו"ד כרסנטי, וקבעה כי ברוד יוכל להשלים את הטיפול בתוכנית אותה ימשיך עם שחרורו. יחד עם זאת קבעה הוועדה כי מאחר שביצע בחיפה את העבירות בהן הורשע, ברוד יורחק מהעיר ולא יוכל להיכנס אליה עד הודעה אחרת.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות