נתיבות: עבריין משוקם חשוד שאיים לרצוח את ראש העיר

שתף כתבה עם חברים

לטענת המשטרה, פקחים ביקשו מירון בנדוד לסגור את הבאסטה שלו והוא בתגובה איים ללכת ללשכת ראש העיר ולרצוח אותו

ראש העיר זוהר יחיאל (פלאש 90)

שוטרים מתחנת נתיבות עצרו את עבריין משוקם בחשד לעבירות איומים כלפי ראש העיר יחיאל זוהר.

תחילת האירוע ב-2 בדצמבר בפעילות אכיפה של פקחי עירייה נגד דוכן רוכלות בשוק העירוני שהופעל על ידי החשוד, ירון בנדוד (39), לכאורה בניגוד לחוק. לפי הפקחים, בנדוד איים בפניהם כי יפגע בראש העיר. לדבריהם, הוא אמר שירצח את ראש העיר ויתאבד.
בנוסף טוענת המשטרה, כי בנדוד התקשר לשכנתו ואיים עליה ועל בעלה. לאחר מכן, כך נטען, הוא כיבה את הטלפון ולא אותר, ולכן אישתו התקשרה למשטרה.

לבנדוד עבר פלילי מכביד, הכולל מאסרים בעבירות אלימות, הארוך מביניהם משנת 2017, אז נשפט ל-35 חודשי מאסר (כולל הפעלת מאסרים על תנאי). לחוקרי המשטרה התברר כי לאחר האירוע המדובר הוא היה בחברון, ולכן נעצר רק לאחר ששב לביתו. בחקירתו הודה במיוחס לו וטען כי המילים נאמרו מתוך כעס ותסכול נוכח פגיעה בפרנסתו.
בדיון להארכת מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בבאר שבע התברר כי הפקחים ביקשו מבנדוד לסגור את הבאסטה שלו, ואז הוא איים ללכת ללשכת ראש העיר ולרצוח אותו. כמו כן נטען כי איים לפזר ברחבי העיר מזרקים משומשים אחרי שימוש בסמים ולמרר את חיי המשטרה.

השופט ג'ורג' אמוראי מבית משפט השלום בבאר שבע, שעיין בחומרי החקירה ושמע את טיעוני הצדדים, קבע כי קיים חשד סביר והאריך את מעצרו של החשוד בארבעה ימים. בדיון לאחר מכן האריך השופט יהודה ליבליין את מעצרו של החשוד – המיוצג על ידי עו"ד נאסר אלעטאונה – ביממה נוספת לצורך השלמת חקירה. "בעת הזו אינני מוצא מקום להורות על השחרור בפרט שעה שכאמור עולה מגיליון הרשעות של הנאשם כי איומים הפכו למעשים בחלק מהמקרים", ציין השופט בהחלטתו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות