העונש לצלם אופנה שגידל 95 ק"ג קנאביס כדי למחוק חובות הימורים

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות דרשה 20 חודשי מאסר לנאשם למרות שהשתלב בהצלחה בהליכים טיפוליים, אבל הסנגור הזכיר כי מרשו נוצל על ידי גורמים עבריינים

מעבדת הידרו (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

א', צלם אופנה ואירועים (37) שהתמכר להימורים ושקע בחובות כספיים גדולים לגורמים עבריינים, קיבל הצעה להפעיל עבור אותם גורמים מעבדת הידרו בתמורה למחיקת החוב. הצלם, שהיה מכור לחומרים פסיכו-אקטיביים, הסכים להצעה.
בדצמבר 2019 שכר א' בית בפרטי בכפר סבא, שאותו איבזר בכל הציוד הדרוש לגידול קנאביס בתנאי מעבדה. הוא גידל במקום קנאביס עד שב-20 באפריל 2020 פשטה המשטרה על הבית וחשפה בתוכו את המעבדה ובה 700 שתילי קנאביס במשקל כולל של 95 ק"ג נטו, בשווי המוערך ביותר ממיליון שקל.

נגד א' הוגש כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, שם יוחסו לו גידול וייצור סמים, והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. כמו כן נטען כי לצורך תפעול המעבדה הוא גנב חשמל באמצעות חיבור פיראטי.

סנגורו של א', עו"ד זאב אלוני, הגיע להסדר טיעון דיוני מול הפרקליטות, במסגרתו הנאשם הודה במיוחס לו, הורשע ולאחר מכן נשלח לשירות המבחן לצורך הכנת תסקיר. בין היתר, במסגרת ההסדר נמחקה עבירת גניבת חשמל, לאחר שמיוזמתו – הנאשם הגיע להסדר חוב מול חברת החשמל.
שירות המבחן המליץ לבית המשפט שלא להטיל על הנאשם מאסר בפועל, אלא להעמידו בפיקוח שירות המבחן ולהוסיף לכך עבודות של"צ. לפי התסקיר, הנאשם השתלב ביחידה לטיפול בהתמכרויות, יש לו מוטיבציה גבוהה להשתקם והוא אף החל לעבוד במסגרת פרויקט מיוחד כמטפל בבעלי חיים בספארי.

התובעת, עו"ד איריס פיקר, הסכימה כי יש לחרוג בעניינו של א' ממתחם הענישה הראוי, אולם דרשה בכל זאת עונש של 20 חודשי מאסר.
מנגד ביקש הסנגור, עו"ד אלוני, להתחשב בדרך הטיפולית שעשה הנאשם ובכך שמדובר בהסתבכות ראשונה שלו עם החוק. הסנגור הוסיף והדגיש כי הנאשם נוצל על ידי גורמים עבריינים שהבינו כי הוא בחרדה עקב החובות שצבר כלפיהם.
במעמד הטיעונים לעונש עלו לדוכן העדים גם בני משפחתו של א' – אשתו ואם שלושת ילדיו, אמו ואחיו. הוא עצמו הביע חרטה גדולה על מעשיו וביקש הזדמנות להמשיך הלאה.

השופט עמי קובו ציין בגזר הדין, בין היתר: "המסקנה היא שהנאשם השתקם ולכל הפחות יש סיכוי של ממש שהנאשם ישתקם באופן שמצדיק חריגה ממשית ממתחם העונש ההולם. אף
המאשימה בטיעוניה הסכימה לכך שניתן לחרוג לקולה מהרף התחתון של המתחם, אם כי לשיטתה יש להסתפק בחריגה קלה, ולא עד כדי עבודות שירות".
לבסוף, השופט הטיל על הנאשם תשעה חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות, 12 חודשי מאסר על תנאי, חילוט 8,000 שקל וקנס בסך 30 אלף שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות