רצח ירין מסילתי: שוחררו למעצר בית האבא צחי גלאם ובנו אלמוג

שתף כתבה עם חברים

השופטת קבעה כי הראיות לגבי זהות הדוקר של מסילתי חלשות. בן משפחה שלישי המואשם ברצח יוותר במעצר עד להחלטה נפרדת בעניינו

בית המשפט המחוזי מרכז בלוד החליט לשחרר (16 דצמבר) את צחי (47) ואלמוג (25) גלאם למעצר בית. לפי בית המשפט, יש קושי ראייתי בתיק חקירת הרצח של ירין מסילתי ב-11 בספטמבר השנה. נגד השניים ובן נוסף מהמשפחה – שליו גלאם (22) כבר הוגש כתב אישום בגין רצח באדישות.

תזכורת: הדיווח על אירוע בנתניה התקבל סמוך לשעה 21:00, אז הוזעקו כוחות מד"א ומשטרה לרחוב אלקלעי. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על צעיר מחוסר הכרה עם פציעות דקירה וללא סימני חיים, וקבעו את מותו של מסילתי (24). החקירה הובילה למעצרם של חמישה חשודים, בהם קטין, ובזירה נתפס אקדח טעון שהיה ברשותו של מסילתי. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת, עד שהתגבשה תשתית ראייתית שהובילה את הפרקליטות להגשת כתב האישום, בעוד ששני חשודים נוספים שוחררו ממעצרם.

ואולם, בדיון אתמול קבעה השופטת אפרת פינק כי "בהיעדר כל ראיה בדבר זהות הדוקר ונוכח החולשה הראייתית בהחלת דוקטורינת הביצוע בצוותא…ונוכח צמצום מסוכנותם של המשיבים כלפי המנוח בנסיבות שבהן הוא זה שניסה לדקרם, יישמעו הטיעונים בדבר חלופת מעצר".

עורך דינם של החשודים, עו"ד ג'קי סגרון, אמר בדיון בתגובה להתעקשות הפרקליטות להותירם במעצר: "המשפחה הזאת שלושה חודשים מאחורי סורג ובריח, כאשר ב-14 לאוגוסט הגיע אליהם מתנקש. ב11 לספטמבר הגיע אליהם אותו מתנקש שגמר אומר לחסל אותם. בדרך נס אנחנו נמצאים במצב שלא היה טבח בבית… מצוות המחוקק היא לתור אחר חלופה. בית המשפט הפנה לשירות המבחן, שהגיש תסקיר אובייקטיבי ואותנטי. נבקש לאמץ את המלצות התסקיר ולשחררם לחלופת מעצר".

עו"ד ג'קי סגרון

כאמור, האב צחי והבן אלמוג שוחררו למעצר בית בנתניה תחת פיקוח מפקחים. בנוסף, הם הפקידו ערבות בנקאית בסכום של 15 אלף שקלים כל אחד, וערבות נוספת של המפקחים בגובה 30 אלף שקלים. בן המשפחה השלישי – שליו, ישאר נכון לעכשיו במעצר עד לדיון בעניינו ב-22 לדצמבר.

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה לסנגור סגרון כי החליטה לא לערער על החלטת השחרור.

עדכון 23 דצמבר

השופטת פינק החליטה לשחרר גם את העצור השלישי – שליו גלאם (22) למעצר בית באיזוק אלקטרוני ופיקוח בזמן המשך הדיונים על תיק.

בנוגע לשליו, קבעה השופטת כי "לא ניתן להתעלם מהמסוכנות הרבה יותר הנובעת ממשיב 2 ביחס למשיבים 1 ו- 3, שהם נעדרי ‏עבר פלילי. עם זאת, הנסיבות החריגות שעליהן עמדתי בהחלטה הקודמת מתקיימות גם בעניינו ‏של משיב זה. משמע, כי נוכח מקבילית הכוחות בין חוזקן של הראיות לכאורה ועוצמת עילת המעצר, ‏ניתן לבחון גם בעניינו של משיב זה חלופת מעצר. כפי שהדגשתי בהחלטה הנזכרת, אלמלא הייתה ‏נקבעת חולשה ראייתית, הרי שקשה היה להתעלם מהשילוב בין המסוכנות העולה מתוך נסיבות ‏המקרה ובין עברו הפלילי, תוך בחינתה של חלופת מעצר".

בין היתר, בתסקיר שירות המבחן נקבע כי הסיכון לאלימות מצדו של שליו הוא בינוני. "שירות המבחן התייחס גם לשינוי שחל במשיב אשר פעל לקדם שינוי בדפוסיו האלימים, אולם ‏העריך כי הוא זקוק לגבול חיצוני ברור ונוסף. שירות המבחן הוסיף ובחן את המפקחים המוצעים. ‏בסופו של דבר המליץ שירות המבחן על העברתו של משיב זה למעצר בפיקוח אלקטרוני, וזאת בפיקות ‏המפקחים שעימם נפגש. כן המליצו על צו פיקוח במשך חצי שנה".

בהתאם למכלול הנסיבות אישרה השופטת את שחררו של שליו גלאם למעצר בית באיזוק ופיקוח של מספר מפקחים, בניהם חבריו ובני משפחתו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות