לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
זנו – קרן, משרד עו"ד
פלילי | פשיעה חמורה | אסירים | נוער
עו"ד זיו קדוש
פלילי | פשיעה חמורה | סמים | מעצרים וחקירות | ייצוג אסירים
עו"ד קטי צווטקוב
פלילי | פשע חמור | אלימות | סמים | בינלאומי | דוברת רוסית

עו"ד חיים שטנגר מתפייט על ציון אמיר

שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
להתנער מהתקופה של אפי נוה. עו"ד חיים שטנגר (מפייסבוק)

במכתב אישי ששלח השבוע עו"ד ד"ר חיים שטנגר לקולגה, הוא משיב לו על טענות שהעלה המכותב בנושא הבחירות הלשכה.

"לצערי כי רב, אתה צודק בטרוניות ובהשגות שמעלה אתה בעניין הבחירות הקרבות ללשכת עורכי הדין, וכל מילה ממילותיך יש לשקול בזהב, מחמת נכונותן", כתב. "יחד עם זאת אדגיש ואציין, כי לא הסתרתי – ואיני מסתיר דעתי גם עתה – כי מתנגד אני (כפי שהתנגדתי גם בעבר) לחברות הכפויה בלשכה ולתשלום דמי חבר ללשכה, בכפיה, כתנאי לעצם זכאותם השוטפת והבלתי מוגבלת או מסויגת  של עורכי ועורכות דין לעסוק במקצוע עריכת הדין.

"כבר בשנת 2002 עתרתי לבג'ץ בדרישה לבטל את החברות הכפויה בלשכת עורכי הדין (בג'ץ 02/ _ חיים שטנגר נ' יו'ר הכנסת). הרכב השופטים אהרון ברק, אשר גרוניס ואריאל ריבלין, שישב אלי מדין בעתירתי זו, קבע שמדובר בפגיעה בחופש העיסוק, בעצם כפיית עורכי הדין להיות חברים בלשכה ולשלם דמי חבר ללשכה, כתנאי לעצם זכאותם לעסוק במקצוע עריכת הדין, באופן שוטף.

"יחד עם זאת, בג'ץ קבע שהפגיעה בחופש העיסוק הינה פגיעה מידתית וראויה, שכן בחוק הלשכה הוטלו על הלשכה חובות לנהל את ענייני האתיקה, הרישוי, הפיקוח על מתמחים והכנת בחינות ההתמחות. עוד נקבע בבג'ץ זה, כי אלמלא חובת תשלום דמי החבר שתשלומם נכפה על עורכי ועורכות הדין, מכוח חוק הלשכה, הרי לא תוכל הלשכה לקיים המטלות שהטיל ומטיל עליה חוק הלשכה.

"13 שנה לאחר מכן נבחר אפי נוה ליו'ר הלשכה, והפנה סכומים של מיליוני שקלים למימון מטלות שלכאורה מנוגדות לתפקידיה של הלשכה ולמטרותיה. לא טענתי, מעולם, כי עו'ד ציון אמיר הינו כליל השלמות (ומי בכלל הינו כליל השלמות), אולם לדידי אני, עדיף הוא ל-ח-ל-ו-ט-י-ן אלף מונים על עו'ד אבי חימי.

"גילוי נאות. ציון אמיר הוא ידיד אישי שלי, עוד מימינו כסטודנטים בפקולטה למשפטים בבר אילן, ובהתפעלות רבה עקבתי אחר מי שבא ממשפחה שאינה משופעת בכספים, וכיצד פילס הוא דרכו, אט אט ובבטחה, אל השלבים הגבוהים ביותר במקצוע עריכת הדין. ציון אמיר לא הבטיח לי דבר, ותמיכתי בו נובעת משיקולים עניינים בלבד.

"אולם לא זה הוא עיקר הדברים.

"עיקר הדברים נעוץ בכך שעו'ד אבי חימי הינו בשר מבשרה של המערכת שהעמיד והותיר מאחוריו אפי נוה, והוא מתכוון להמשיך בדרכו. עו'ד אבי חימי הוכיח והראה בימים האחרונים כי הוא איש ממסד שלמד לא מעט ממיטיבו ואיש חסדו, אפי נוה. כפי שנוה חילק תארים וראשות ועדות לכל, כך 'השכיל' אבי חימי לרצות את מתנגדיו שלו ואת מתנגדי אפי נוה כאחת.

"הוא הגיע להסדרים עם עו'ד אביחי ניסן ורדי ועם עו'ד אבישי ריינמן, והללו לא רק שהסירו מועמדותם אל מולו, אלא גם קראו לציבור עורכי ועורכות הדין להצביע עבורו. מה הבטיח להם – אם בכלל – לא פורסם מטעמו, אולם הוא גם לא פרסם שתמיכתכם בו ניתנה לו על ידם ללא כל תמורה.

חלק מהצעקנים מציבור המתמחים שהפגינו עם מגפונים נגד נוה בקרבת ביתו, הפכו לאחרונה, פתע פתאום, לתומכיו הנלהבים של חימי. הגם שאין להם כל זכות בחירה בבחירות אלה, עלו חלק ממתמחים אלה בטקס חלוקת התעודות והסמכת מתמחים נרגשים לעורכי דין אל הבמה, להזמנתו של נציג מטעמם שפרכס, הלל והחניף בדברי חנופה ברבים עד מבוכה, לאבי חימי.

"בכך הפכו חלק מציבור המתמחים את טקס חלוקות התעודות וקבלת רישיונות עריכת דין, למעמד זול ומביש של אסיפת בחירות. הם העזו גם, במהלכו של הטקס, להמליץ לנוכחים להצביע עבור אבי חימי בבחירות הקרבות ללשכת עורכי הדין, ועו'ד חימי אפילו לא ניסה להניא אותם מכך, או לגרום לסילוקם מהבמה בעת שנציג מטעמם השתפך, משך דקות ארוכות, ומנה קבל מתמחים והורים נרגשים את מכלול מעלותיו של הבוס.

"בשונה מעו'ד חימי, שכיהן (באדיבותו, בחסותו ובפטרונותו של עו'ד אפי נוה) משך ארבע שנים תמימות כיו'ר ועד מחוז מרכז (בהקמה) בתקציב של עשרה מיליון שקלים, עו'ד ציון אמיר אינו איש ממסד, הגם שמילא בעבר תפקידים ממסדיים, בענייני בתי הדין למשמעת של הלשכה.

"ברור לי לחלוטין כי בחירתו של עו'ד אמיר ליו'ר הלשכה תביא לחילופי גברי של ממש בשרשרת התפקידים בלשכה, דבר שלא נעשה על ידי עו'ד חימי עד כה, אדם שהותיר את נאמני עו'ד (עדיין?) נוה בתפקידיהם, איש ואשה בתפקידו ובתפקידה, ממש כמו בימים בהם כיהן נוה כיו'ר הלשכה.

"אם דעתי תישמע, הרי במצב הדברים הקיים, כל מי מאיתנו הרוצים בסילוק אנשי עו'ד (עדיין?) אפי נוה מעמדות השפעה בלשכה, חייבים, ממש חייבים, להצביע לציון אמיר לתפקיד יו'ר הלשכה. שינוי ומהפכה של ממש, או אפילו רוחות ראשונות של שינוי ינשבו בלשכה, יווצרו אך ורק אם ייבחר עו'ד ציון אמיר לתפקיד ראש הלשכה, ואפילו נבחר בזה 'שפחות טוב'.

"אין דרך אחרת מסילוק כל השכבה השלטת מתקופת אפי נוה, ומסילוק יתרת נאמניו המחזיקים בעמדות השפעה בלשכה, אלא אך ורק בדרך של הצביעה עבור ציון אמיר לתפקיד יו'ר הלשכה".

 

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן