צווארון לבן
משפט פלילי | נוער | משפחה | צווי הגנה וחירום 24/7
0525588944 מידע מורחב
עו"ד סימון חדאד
משפט פלילי | פשיעה חמורה | צווארון לבן
זנו – קרן, משרד עו"ד
פלילי | אסירים | כלכלי | נוער

אנשים פשוטים

עו"ד חיים שטנגר מקונן על נפילת הלשכה לידיהם של עורכי הדין ה"פלבאיים" מהשכבות הנמוכות עקב התנשאות המשרדים הגדולים. הדרן
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
הברכות שאחרי הניצחון. עו"ד אבי חימי

תוצאות הבחירות האחרונות שהתקיימו אך לאחרונה בלשכת עורכי הדין, בהן גבר עו"ד אבי חימי על המתמודד מולו על כהונת יו"ר הלשכה, עו"ד ציון אמיר, הוכיחו, מעבר לניצחון עצמו, עובדה בולטת אחת, שאינה ניתנת לכל ערעור שהוא – תומכיו של חימי (מעבר לעסקניו הקבועים של אפי נוה) רואים בלשכת עורכי הדין ועד מקצועי ש'יסדר' וש'יקבע' להם את זכויותיהם המקצועיות, כמי שלא הרים תפקיד זה על כתפיו מעולם.

נציגיהם של מאות ואלפי עורכי הדין (בעלים, שותפים, שכירים ומתמחים), הכוללים את ציבור עורכי הדין הוותיקים, שמכיל את משרדי עורכי הדין המבוססים והעשירים בישראל – כשכוונת הדברים הינה לעשרות משרדי עורכי הדין הוותיקים, הגדולים, העשירים והמבוססים, שמתוך מטרה פוליטית התאגדו לאחרונה במחאה פוליטית נגד מה שקרוי בפיהם "הפגיעה בשלטון החוק של ביבי נתניהו" – כמעט לא נראו בשטח, והם אינם צריכים את אבי חימי כיו"ר לשכה שימש להם כפה.

את עו"ד אמיר הם העדיפו, משום מה, שלא לאמץ אל חיקם. בהיעדר תמיכה בו ובהיעדר השתתפותם במערכת הבחירות האחרונה, בחרו ה'פלבאיים' – רוצה לומר, עורכי הדין הפשוטים והשחוקים מן השטח – בעו"ד חימי, כמי שיהיה נציגם וישמש בתפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין, בניגוד לתיאוריה, לפיה דווקא ציבור העסקנים הוא זה שיבחר בחימי, הרי הוכיחו אותם 'פלבאיים' – למרות שאין הם עסקנים של נוה – כי הם נותנים אמונם באבי חימי כמי שייטיב לייצגם אל מול הרשויות, מאשר ציון אמיר.

בפועל ולמעשה, יצאו ממערכת הבחירות האחרונה שלוש קבוצות חדות, שונות ונבדלות זו מזו. האחת, קבוצת עורכי הדין מהמשרדים הגדולים והעשירים, שאינם נזקקים לנציגות פוליטית כלשהי בדמות יו"ר לשכה. הללו לא השתתפו כמעט בכלל בבחירות האחרונות, ובוודאי ובוודאי לא תמכו בחימי כנציגם לתפקידם יו"ר הלשכה.

קבוצה שנייה, הינה קבוצתם של מי שסלדו ממעורבותו של אפי נוה בהליכי ההתנהלות השוטפת והיומיומית של ניהול ענייני ועסקי הלשכה, והם הצביעו הצבעת מחאה – שכשלה – נגד בחירתו של חימי כיו"ר הלשכה, בדרך של תמיכה בעו"ד אמיר לתפקיד זה.

העם אמר את דברו מול מול האליטה. ציון אמיר וידיד

הקבוצה השלישית, הינה הדומיננטית ומי ששיתפה פעולה באופן נרחב במערכת הבחירות האחרונה, הלא היא קבוצת עורכי הדין המביאים פרנסתם, מעשה של עבודה יומיומית אחר חיפוש לקוחות, רוצה לומר אלה שהצביעו עבור עו"ד חימי, בהתעלם מהעובדה שייחסו, לאותו חימי, שיתוף פעולה הדוק לאפי נוה וקבלת תמיכה מסיבית ממחנה נוה בבחירות האחרונות.

אלה פניה החדשות של הלשכה, ועם פנים אלה ייאלצו להתמודד נשיאת בית משפט העליון אסתר חיות, מנהל בתי המשפט ד"ר יגאל מרזל, שופטי בתי המשפט בכל ערכאות בתי המשפט ובכל ערכאות בתי הדין האזוריים לעבודה ושאר התפקידים, שתפקידם מחייב אותם בחיכוך יומיומי והדדי עם אנשי חימי.

זוהי רשימה ראשונה בלבד ובלתי ממצה, הסוקרת – באופן כללי וכוללני – התרשמויות אישיות של כותב דברים אלה ממערכת בחירות האחרונות ואינה עוסקת ביחסים הטעונים בין לשכת עורכי הדין, ועדת הבחינות של לשכת עורכי הדין, ציבור המתמחים ועוד נושאים שונים ונוספים המצריכים התייחסות, גיבוש וליבון לאחר מערכת הבחירות האחרונה ללשכת עורכי הדין.

עו"ד חיים שטנגר

גילוי נאות: כותב רשימה זו תמך בעו"ד ציון אמיר לתפקיד יו"ר הלשכה.

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן