אשתו של אפי נוה ביקשה מהשופטת לזרז הכרעת הדין בתיק נתב"ג

שתף כתבה עם חברים

בר כץ סיימה לימודי משפטים לפני שנה, אבל לא החלה התמחות בגלל תיק נתב"ג בו היא נאשמת עם בן זוגה. זה אינו התיק היחיד שמתעכב על שולחנה של הנשיאה עינת רון

אפי נווה ובת זוגו בר כץ בבית המשפט

בר כץ, אשתו של עו"ד אפי נוה, מבקשת מהשופטת עינת רון, השופטת ב"תיק נתב"ג" בו כץ נאשמת עם בן זוגה עו"ד נוה במרמה בכניסה וביציאה מהארץ, לזרז את מתן הכרעת הדין בתיק.
בבקשה שהגישה כץ באמצעות עו"ד בעז בן צור, היא אומרת כי אינה יכולה להתחיל התמחות במשרד עורכי דין לאחר שסיימה את לימודי המשפטים, משום שהיא ממתינה להכרעת הדין של השופטת רון – לזיכוי, הרשעה, או חלופה נוספת: "אי-הרשעה".

שמיעת סיכומי הצדדים בתיק הסתיימה לפני חודשיים, אך השופטת רון היושבת בתיק והמכהנת גם כנשיאת בתי המשפט בכל מחוז המרכז, טרם קבעה מועד להכרעת הדין. כפי שפורסם בעבר ב"פוסטה", הנשיאה רון משכה את ניהול התיק כולו: 18 חודשים נדרשו לשופטת למשל לקבל החלטה בבקשות מקדמיות שהגישו הנאשמים, ובמשך שמונה חודשים נוספים לא נתנה החלטה בבקשת פסילה שהגישו נוה וכץ על רקע עדות שנתנה הנשיאה בעניינה של השופטת אתי כרייף בתיק האחר של נוה (טרם סגירתו). מסיבות אלה, שמיעת ההוכחות בתיק נתב"ג של נוה ובת זוגו שנמשכה לא יותר מארבע ישיבות, החלה רק שלוש שנים אחרי הגשת כתב האישום.

עכשיו, בר כץ טוענת כי ההתעכבות של השופטת רון גם בקביעת מועד להכרעת הדין בתיק, מעכבת גם את יכולתה להירשם לתחילת התמחות ולהתקבל בהמשך כחברה בלשכת עורכי הדין, אף שסיימה את לימודיה לפני יותר משנה. "כל עוד לא ניתנה הכרעת הדין, נמצאת הנאשמת במצב קשה של חוסר ודאות, המונע ממנה לכלכל את צעדיה ולקדם את עתידה המקצועי", כתב עו"ד בן צור. השופטת רון השיבה על הבקשה בשלוש מילים: "ייעשה כל מאמץ!".

אגב, אתמול פרסם העיתונאי ג'וש בריינר מהארץ, כי הנשיאה רון גוררת רגליים בתיק נוסף שממתין להכרעתה – עניינו של סגן ניצב ניסו גואטה, הקצין הבכיר ממחוז ירושלים, שנאשם בתקיפת מפגיני בלפור, נגד ראש הממשלה הקודם נתניהו. על פי הפרסום, בתיק זה הנשיאה רון קבעה מועד להכרעת דין לא פחות מארבע פעמים – וביטלה את כל המועדים שקבעה עקב "אילוצים", בלא הסברים נוספים, והנאשם גואטה נאלץ להמתין לדחייה בחודש נוסף.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות