שחרור לצעיר מטייבה שהואשם בארבעה נסיונות לעסקאות נשק

שתף כתבה עם חברים

על אף התנגדות הפרקליטות, אימצה השופטת את תסקיר שירות המבחן והורתה על שחרורו בתנאים למעצר בית

נשק שתועד בכתב האישום (מחומרי החקירה)

תושב טייבה, שהוגש נגדו כתב אישום על ארבעה נסיונות לבצע עסקאות נשק ותחמושת, שוחרר השבוע למעצר בית.
בחודש נובמבר 2021 הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום כנגד 20 נאשמים אשר היוו רשת לסחר בנשק משטחי הרשות הפלסטינית לישראל. בין הנאשמים היו אחמד נאשף (19) מטייבה ואדהם נזאל (24)  מכפר ברא, אשר נטען כי קידמו עסקאות נשק במטרה למכור כלי נשק שונים לאחרים, בשטחי מדינת ישראל, תמורת רווח כספי.

באישום המשותף שיוחס להם נטען כי ניסו לבצע ארבע עסקאות נשק ותחמושת. במהלך התיאומים שביצעו ובמסגרת ההתכתבויות העבירו תמונות וסרטון של כלי הנשק והתחמושת.
הנאשם נאשף, אשר ללא עבר פלילי,  קשר את עצמו למספר הטלפון, טען כי ההתכתבויות אינן קשורות לנשק, אך לא נתן הסבר מניח את הדעת באשר לתוכנן.

לצד כתב האישום, הוגשה נגדם בקשה למעצר עד תום ההליכים. סנגורו של נאשף, עו"ד פאדי בראנסי, הסכים לקיומן של ראיות לכאורה, ובהסכמת הפרקליטות הופנה לשירות מבחן לצורך עריכת תסקיר.
בחוות הדעת שלו, המליץ שירות המבחן, נוכח גילו של הנאשם, על שחרורו בתנאי מעצר בית. מנגד, הפרקליטות התנגדה לשחרור נוכח חומרת מעשיו וטענה כי תוכן התסקיר השלילי אינו מתיישב עם המלצתו הסופית.

עו"ד פאדי בראנסי

השופטת מרב גרינברג, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, לא הסכימה עם הפרקליטות כי תסקירו של הנאשם שלילי וציינה כי הוא אינו נטוע עמוק בעולם הנשק ואף אינו מאופיין בדפוסים שוליים. לדברי השופטת, למעצרו הממושך, לראשונה בחייו, אפקט מרתיע. רמת המסוכנות, סברה השופטת, הינה בינונית. לאור כך, הגיעה למסקנה כי שחרורו למעצר בית מלא בפיקוח אנושי (וללא איזוק),  בצירוף פיקוחו של שירות המבחן, יוכל לאיין את המסוכנות ברמה הנדרשת.

בתוך כך, שותפו לאישום,  אדהם נזאל עודנו עצור מאחר וטרם הוסדר הייצוג המשפטי שלו לצורך דיון בעניינו, שנדחה לחודש פברואר.

נשק שתועד בכתב האישום (מחומרי החקירה)
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות