אישום: שכרו רכבי יוקרה ומכרו אותם בשטחי הרשות הפלסטינית

שתף כתבה עם חברים

חבורה של ארבעה גברים רקמה תוכנית פשוטה לגניבה מבעלי עסקים להשכרת רכבי יוקרה. לאחד הנאשמים יש עבר פלילי, שניים אחרים עדיין לא נתפסו

(אילוסטרציה: יוטיוב)

בדרך לחתונה עוצרים ברשות הפלסטינית: כתב אישום הוגש לאחרונה נגד ויצ'סלב גל בייסרון (39) מאשדוד ונגד עידן יהושע ברוך (35) מבאר שבע בפרשת השכרת רכבי יוקרה והעברתם לשטחים.
לפי עבודות כתב האישום שהוגש לבית המשפט בבאר שבע עולה, כי במשך מספר שבועות במועד שאינו ידוע במדויק השנה, קשר בייסרון יחד עם אדם בשם דוד אבוטבול ורונן בז'נוב (שטרם אותרו) תכנית, במסגרתה הם ישכרו רכבי יוקרה ויעבירו אותם מאחר מכן לשטחי הרשות. בתוכנית הם תכננו לרתום אדם אחר שישכור את כלי הרכב ויעבירם פיזית לרשות. על פי האשמה, ברוך סייע להעביר את כלי הרכב לשטחי הרשות הפלסטינית.

ב-28 באוקטובר התקשר בייסרון עם בעל חברת רכבי יוקרה וביקש ממנו לשכר רכב מסוג אאודי. הנאשם שלח את פרטי הרישיון של א"ל, המשמש כעד תביעה בתיק, על מנת לקם את ההליך. בעקבות כך סיכמו השניים כי בין התאריכים 28 באוקטובר עד 1 בנובמבר יושכר רכב האאודי. א"ל הגיע לקחת את הרכב, נפגש עם ברוך בשכונת רמות בבאר שבע שם מסר לו את האאודי. בהמשך, נסע  הנאשם למעבר מיתר והעביר את הרכב לשטחי הרשות הפלסטינית.

התוכנית המשיכה גם ב-8 בנובמבר. אז יצר בייסרון קשר באמצעות אפליקציית הוואטסאפ עם בעל רכבי יוקרה להשכרה וביקש ממנו להשכיר רכב. הנאשם אמר לבעל חברת ההשכרה כי רכב ה-BMW מיועד לחתונה, שלח למתלונן פרטים של א"ל לצורך העסקה בין התאריכים 10-12 בנובמבר 2021.

א"ל שכר את הרכב ונסע עמו לתחנת דלק במיתר, שם פגש את הנאשם ברוך שהגיע למקום במונית. בהמשך, נסע א"ל אחרי הנאשם ברוך למעבר מיתר, הם התחלפו ברכבים, א"ל עלה על המונית והנאשם עלה על הרכב ה-BMW ונסע אתו לשטחי הרשות.
במהלך חודש נובמבר נעצרו שני הנאשמים ומעצרם הוארך מעת לעת. כאמור, לאחרונה הוגש נגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים. בין הראיות שיש נגד הנאשמים הם עדותו של א"ל, צילומים ממצלמות האבטחה והודאה חלקית של עידן יהושע ברוך.

עו"ד יפעת סיל

כמו כן, לויצ'סלב גל בייסרון יש עבר פלילי קודם שכולל שלוש הרשעות, בניהן – גניבת רכב בצוותא. נכון לעכשיו, הנאשם מוגדר כאסיר ברישיון מאחר והוא נמצא בשחרור מוקדם. לעידן יהושע ברוך יש הרשעה משנת 2013 בגין אחזקת סמים לצריכה עצמית.

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר (14 דצמבר) קבע השופט יריב בן דוד כי הנאשמים יישארו במעצר עד להחלטה אחרת, כאשר הדיון הבא אמור להתקיים ב-23 בדצמבר.

עו"ד יפעת שוורץ סיל המייצגת את בייסרון: "הנאשם מכחיש כל קשר לפרשה וטוען שהוא לא מכיר אף אחד מהמעורבים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות