ישראל קדושים ושירן דהרי חשודים בנסיון רצח אלי טביב ורצח בר חזק

שתף כתבה עם חברים

נשאל בחקירה גם לגבי היכרותו עם בעלי הפועל תל אביב לשעבר, מוני הראל ואיש העסקים דני וולפרט, שתיווך בין הראל לבין טביב על רקע העימות המשפטי והכספי ביניהם בנוגע לעסקת הפועל תל אביב * עדכון:  הצהרת תובע בגין ניסיון רצח טביב ; רצח בר חזק ירד מהפרק 


                                                                        ישראל קדושים עצור בבית המשפט

שופט בית משפט השלום בתל אביב, ירון גת, האריך את מעצרו של ישראל חיים (קדושים) מהרצליה, החשוד ברצח של העבריין בר חזק וכן בניסיון רצח של אלי טביב, הבעלים של קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים.

בכל הנוגע לגבי ניסיון הרצח של טביב, מחקירת ימ"ר תל אביב עולה החשד לפיו קדושים בן ה-25 – אשר מוכר היטב למשטרה – נשלח על ידי גורמים אחרים על מנת לפגוע בטביב על רקע סכסוך כלשהו שטרם נחשף. בדיון להארכת מעצרו של קדושים, נציג המשטרה ציין כי לקדושים עצמו אין קשר ישיר  עם טביב.

כזכור, לפני כארבעה חודשים טביב נפגע באורח קל לאחר שאלמונים ירו לעברו צרור יריות בעת שישב ברכבו ליד ביתו ברחוב קרן היסוד בכפר שמריהו. פרמדיקים של מד"א ירקון העניקו לו טיפול ראשוני בשטח, ולאחר מכן פינו אותו לבית החולים מאיר במצב קל, כשהוא סובל מפצעי ירי בגפיים. באוקטובר 2013 הונח רימון רסס בפתח ביתו. אז העריכו במשטרה, כי עבריינים היו אחראים לכך, על רקע סכסוך כספי ביניהם לבין הבעלים של הקבוצה מהבירה.

במהלך החקירה נשאל קדושים לגבי היכרותו עם בעלי הפועל תל אביב לשעבר, מוני הראל, וכן  לגבי היכרותו עם איש העסקים דני וולפרט. כזכור, לפני מספר שנים התנהל עימות משפטי מתוקשר בין טביב לבין הראל בכל הנוגע לבעלות על הפועל תל אביב. בין הצדדים תיווך אז אוהד הקבוצה ואיש העסקים וולפרט. יש לציין, כי בנובמבר 2013 אירע פיצוץ ברכבו של וולפרט ברשפון.

אלי טביב בימי הפועל תל אביב

חשד נוסף שמיוחס כאמור לקדושים, הוא רצח העבריין בר חזק (24) מחולון, שנורה בסוף חודש מרץ באזור השרון. הוא וצעירה נוספת שהיתה עימו ברכב הצליחו להגיע בכוחות עצמם לאזור בני ברק – משם פינה אותם אמבולנס מד"א לבית החולים. בחלוף כ-10 ימים חזק נפטר.

בדיון להארכת מעצרו של קדושים טען סנגורו, עו"ד שי נודל, כי בין מרשו לבין חזק היו קשרי חברות והשניים אף נפגשו בהרצליה ביום בו חזק נורה. לדבריו, לקדושים לא היה כל סכסוך עם חזק ואין מניע למעורבותו בירי לעברו. עוד טען הסנגור, כי מיד לאחר הירי לעבר חזק, קדושים נבדק בבית קפה בהרצליה על ידי שוטרי תחנת גלילות, במהלך סריקות שביצעו אחר היורה. קדושים כלל לא תוחקר אז לגבי הירי.

היחידה החוקרת ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של קדושים ב-11 ימים. מנגד, עו"ד נודל טען כי החשד נגד מרשו מתבסס כולו על מידע מודיעיני ורסיסי רכילות וביקש להסתפק בהארכת מעצרו של קדושים ביממה בלבד, לצורך בדיקת האליבי שמסר.

השופט גת האריך את מעצרו של קדושים עד ה-13 ביולי וקבע: "מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר כנגד החשוד לביצוע העבירות המיוחסות לו, וזאת כעולה מהודעות הקיימות בתיקי החקירה, מבדיקות פורנזיות שונות שנעשו, ממזכרים שנאספו לתיק החקירה, ומדו"חות פעולה שנאספו". בהמשך, הצטרף לצוות ההגנה של נודל גם עו"ד עמיחי ימין. 

הרכב בו נורה בר חזק

עדכון (8.7.15)

חוקרי ימ"ר תל אביב עצרו היום חשוד שלישי במעורבות בניסיון רצח טביב וברצח העבריין בר חזק. החשוד הוא צעיר בן 29 מהרצליה, המוכר היטב למשטרה מעבירות אלימות, סחיטה ורכוש, ובמהלך השנים האחרונות הוא הספיק לרצות מספר מאסרים. הצעיר, אותו מייצג עו"ד נס בן נתן, הכחיש את המיוחס לו. הוא יובא מחר להארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

בתוך כך, השופט ירון גת האריך היום (8.7) את מעצרו של שחקן מכבי הרצליה, דימיטרי רובינסקי (24), החשוד אף הוא במעורבות בשני האירועים. במהלך הדיון, בו ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בתשעה ימים, התברר כי חוקרי הימ"ר הציגו לו במהלך החקירה צילומים ממצלמות אבטחה מחוץ לביתו של ישראל חיים (קדושים).

בצילומים נראה רובינסקי, מספר ימים לפני הירי לעבר טביב, נוסע על אופנוע טימקס לבן השייך לקדושים. עוד הטיחו בו החוקרים, כי על פי החשד הירי בוצע מאופנוע דומה ועל גביו שני רוכבים. כמו כן הטיחו החוקרים ברובינסקי צילומים ממצלמות אבטחה בכניסה לכפר שמריהו, בהם נראה אופנוע דומה והחוקרים טענו כי אחד משני הרוכבים על גביו הוא רובינסקי. במשטרה מעריכים כי בצילומים אלה נראים רובינסקי וקדושים נוסעים לפעולות הכנה לקראת הירי.

בכל הנוגע לגבי רצח חזק, ככל הנראה החוקרים לא הטיחו ברובינסקי ראיות ספציפיות, אלא חשד כללי בלבד לגבי מעורבותו ברצח. רובינסקי מצידו מסר אליבי וטען כי באותו זמן נפגש עם חברים.

בנוסף לשני אירועים אלה, רובינסקי חשוד גם בהתפרצות לדירה בהרצליה. בהתייחס לכך, סנגורו, עו"ד שי נודל, טען כי המשטרה ביצעה לו תרגיל חקירה כשחוקרי תחנת גלילות עצרו אותו ביום בו נעצר קדושים, אך חקרו רק בגין ההתפרצות. מנגד, אתמול הוא נלקח על ידי חוקרי הימ"ר מתחנת גלילות וכלל לא נחקר על ההתפרצות אלא רק על הרצח וניסיון הרצח. בסופו של הדיון האריך השופט את מעצרו של רובינסקי עד ה-12 ביולי, תוך שהוא קובע כי החשד הסביר נגדו מבוסס.

במשטרה מעריכים כי לקדושים ורובינסקי לא היה סכסוך ישיר עם טביב או עם חזק, אלא שהם שימשו כ"שכירי חרב" ונשלחו על ידי גורם שלישי.

עדכון (9.7.15)

בית משפט השלום בתל אביב האריך עד 12 ביולי את מעצרו של שירן דהרי (29) מהרצליה החשוד במעורבות בניסיון הרצח של אלי טביב וברצח בר חזק. סנגורו, עו"ד נס בן נתן, הכחיש את  המיוחס למרשו, אך במשטרה סבורים כי הוא יחד עם קדושים ורובינסקי שימשו כשכירי חרב בשני האירועים.

עדכון (12.7.15)

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם של שלושת החשודים עד 16 ביולי, תוך שהשפוט קבע כי מספר פעולות חקירה שבוצעו  חיזקו את החשד הסביר כלפיהם במידה  מסוימת.

עדכון (16.7.15)

מעצרם של שלושת החשודים הוארך עד 21 ביולי , תוך שהשופט קובע מספר פעולות חקירה שבוצעו  חיזקו את החשד הסביר כלפיהם במידה  מסוימת. יחד עם זאת, השופט הורה ליחידה החוקרת להאיץ את קצב החקירה והטיח בחשודים  את כלל הראיות, וזאת מאחר ובימים האחרונים נראה כי החקירה  אינה מתקדמת  בקצב משביע רצון – כך לדברי השופט.

עדכון (21.7.15)

כתב אישום יוגש ביום שישי ישראל חיים קדושים, דימיטרי רובינסקי ושירן דהרי החשודים במעורבות בניסיון רצח של אלי טביב.

בימים האחרונים חלה התפתחות בחקירה לאחר שרובינסקי הפליל את עצמו וככל הנראה גם את המעורבים האחרים במהלך שיחה עם מדובב שהוכנס לתאו. החשד שמסתמן הוא כי דהרי הוא זה שירה, רובינסקי הסיע אותו למקום וקדושים ככל הנראה היה זה ששלח אותם לבצע את הירי בשליחותם של אחרים. בעקבות ההתפתחות בחקירה, ערכו החוקרים עימות בין המדובב לרובינסקי אך במהלך העימות הוא שמר על זכות השתיקה והכחיש את אמירותיו של המדובב.

החשד הוא כי השניים השתמשו באופנוע של קדושים ואף ביצעו סיור מקדים ליד ביתו של טביב כמה ימים לפני הירי. מצלמות האבטחה באזור תיעדו את השניים במהלך הנסיעה ובצילומים החוקרים ככל הנראה אף הצליחו לזהות סימן ייחודי על הנעל של אחד מהרוכבים. נעל עם סימן דומה אותרה בביתו של רובינסקי. ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה בפרקליטות מחוז ת"א לאחר שחוקרי ימ"ר ת"א ומרחב ירקון הציגו את הראיות בתיק. הרקע לירי ככל הנראה נשאר כרגע בגדר תעלומה, או ליתר דיוק ללא ביסוס ראייתי.

בתוך כך, במשטרה לא הצליחו לבסס ראייתית את החשד כי השלושה היו מעורבים ברצח בר חזק. כך שהחשד הזה ירד מהפרק והשלושה לא יואשמו בכך.

חרף הצהרת התובע סנגוריהם של השלושה – עורכי הדין נס בן נתן, שי נודל ועמיחי ימין – הכחישו את המיוחס למרשיהם.

עו"ד נס בן נתן , המייצג את דהרי, מסר בתגובה: "לפני שבוע הביאו את מרשי בגין רצח בר חזק וניסיון רצח של טביב והתפרצויות. דיון לאחר מכן אמרו לו ההתפרצויות לא קשורות אליך והיום אמרו לו הרצח לא קשור אליך. אני מקווה שבדיון הבא שגם ניסיון הרצח ירד והפרקליטות תשקול בכוכב ראש ותראה שהראיות לא מספיקות לכתב אישום ותחליט על שחרורו".

עו"ד עמיחי ימין, המייצג את רובינסקי, מסר: "מרשי מכחיש את החשדות וטוען שהוא לא קשור לזה בכלל. המדובב ניסה להכשיל אותו בכל צורה ולשתול לו מילים בפה. אנחנו נראה את החומר ונגיב בהתאם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות