באר שבע: נאשמת ששדדה באלימות ניצולת שואה בת 82

הקשישה ההמומה נאבקה בשודדת האלימה, ורק לאחר שספגה מכות ונגררה על הרצפה, הרפתה את האחיזה בתיק. החשודה בבית המשפט: "אני מביעה חרטה ומוכנה ללכת לשרת אותה, אני לא טיפוס כזה"

סיגל התשואל (47) התייפחה (שני, 13.1) בפני השופט נסר אבו טהה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בזמן שהפרקליטות ביקשה לעצור אותה עד תום ההליכים. התשואל נאשמת בתקיפה ושוד של ניצולת שואה בת 81. בבית המשפט אמרה התשואל: "אני מביעה חרטה ומוכנה ללכת לשרת אותה, אני לא טיפוס כזה. נכנסתי לערפול חושים. מי שמכיר אותי יודע שאני מוותרת על אוכל בשבילי ונותנת לשכנים. אני לא יכולה לפגוע בקשיש. אני עוזרת להם, תורמת להם. קיבלתי את העונש מכל הלב, אבל זה קשה לי. הבעל שלי זקוק לי. אם הייתה לי את האופציה להחזיר את הגלגל אחורה, לא הייתי עושה את זה מעולם".

כתב האישום נגד התשואל הוגש באמצעות עו"ד אביב דמרי מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). הוא מתאר מקרה שקשה להישאר אדיש אליו. לפי האישום, ב-8 בינואר בשעת צהריים הבחינה התשואל בקשישה שצעדה לכיוון כניסת הבניין בו היא מתגוררת, ניגשה אליה מאחור והחלה למשוך את התיק שלה בחוזקה. מעוצמת המשיכה הקשישה נפלה ארצה, נחבטה ברצפה ונחבלה. לפי האישום, הקשישה המשיכה לאחוז בתיקה, אך התשואל לא הרפתה והמשיכה למשוך בחוזקה את התיק, תוך שהיא גוררת את הקשישה על הרצפה מספר מטרים. לאחר מכן, כך נטען, הנאשמת החלה להכות את הקשישה בכפות ידיה כדי שתעזוב את התיק. בשלב מסוים נקרעו רצועות התיק והתשואל חטפה אותו מהקשישה וברחה מהמקום. היא אותרה לאחר זמן קצר ונלקחה לתחנת משטרת באר שבע.

עם הגשת כתב האישום, הפרקליטות להאריך את מעצרה של התשואל עד תום ההליכים. השופט אבו טהה קיבל את עמדת סנגורה, עו"ד עידו פורת, והורה על שחרורה למעצר בית. עו"ד פורת מסר בתגובה: "כנגד מרשתי הוגש כתב אישום חמור ביותר ואולם מיד לאחר האירוע מרשתי הודתה בביצוע המעשים, הביעה צער עמוק, וסיפרה בכנות כי נסיבות חייה הקשות והמצוקה הרגעית שפקדה אותה, גרמו לה לאבד את הראש ולבצע מעשה שלא מאפיין אותה. בית המשפט קיבל את טיעוניי שמדובר במקרה חריג שמאפשר שחרור מידי מבלי צורך להמתין לתסקיר".

One Response

  1. רמי הגב

    דמעות של תנין

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט