הצילומים מ"החדר הצדדי" הביאו לסגירת תיק נגד מאבטחי מועדון שנחשדו בתקיפת בליין

בשימוע שנערך למאבטחים הציג סנגורם סרטון אבטחה שלא היה בידי המשטרה, בו דווקא המתלונן נראה משתולל ומתנגד להוצאתו אל מחוץ למועדון. התוצאה: גניזת תיק החקירה
שיתוף ב email
שיתוף ב google
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

איש אבטחה בעבודה (צילום להמחשה: Collin Armstrong מאתר Unsplash)

שלוחת התביעות במשטרת תל אביב הודיעה על גניזת תיק החקירה נגד שלושה מאבטחים של מועדון בתל אביב, אשר נחשדו בתקיפת בליינים.

תחילת הסיפור באפריל 2014, אז בילו צעיר מבני ברק וחבריו במועדון "וואליום" ברחוב בן יהודה. המתלונן שישב עם חבריו לצד הבר הזמין בקבוק וודקה, אולם לטענתו קיבל בקבוק זול מזה ששילם עליו ולכן התווכח עם הברמנית במקום. לפי תלונתו, הוויכוח הזה הוביל לבסוף לאלימות קשה של המאבטחים כלפיו וכלפי חבריו.

התלונה שהוגשה במשטרת מרחב יפתח התגבשה לכדי טויטת כתב אישום, שהעתק שלה הגיע לידי אתר פוסטה. נטען בו כי בעקבות הוויכוח עם הברמנית הגיע אל המקום מנהל המשמרת, ואחריו הגיעו המאבטחים. בטיוטת כתב האישום נטען, כי אחד המאבטחים אחז בבליין בחוזקה והיכה אותו באגרופים, בעוד שהשניים האחרים משכו אותו לחדר צדדי מאחורי וילון ושם היכו אותו באופן קשה גם לאחר שאיבד את הכרתו ושכב על הרצפה. בשלב הזה, כך נטען, חבריו של הבליין נכנסו אל מאחורי הווילון ואחת מהחבורה ניסתה למנוע מהמאבטחים להמשיך להכות אותו, אולם ספגה בעצמה אגרוף בבטן. לפי התלונה וטיוטת כתב האישום, בהמשך נגרר המתלונן לתוך מעלית המועדון וגם שם ספג מכות קשות מהמאבטחים.

מאז שנחקרו במשטרה, המאבטחים החשודים הכחישו את המיוחס להם, מה שלא מנע מהחוקרים להעביר את התיק לשלוחת התביעות של משטרת תל אביב, שם אף הוכנה כאמור טיוטת כתב אישום. ואולם, בהליך שימוע ארוך שנערך למאבטחים הצליח סנגורם, עו"ד שי שקד, להוכיח כי הסיפור כפי שתואר בתלונה ובטויטת כתב האישום – רחוק מהאמת. 

עו"ד שי שקד

מיד לאחר האירוע האלים, חוקרי הפרשה אספו את צילומי האבטחה במועדון, בניסיון לברר עד תום את שקרה בו באותו לילה. אלא שבמהלך השימוע התברר כי לא כל צילומי האבטחה נאספו. עו"ד שקד הגיש לתביעה תקליטור שתיעד את מה שקרה באותו "חדר צדדי" שבו לכאורה המתלונן הוכה. בתיעוד זה נראים המאבטחים מדברים עם המתלונן ומנסים להרגיע אותו, אולם דווקא הוא נראה בסרטון משתולל. הם ניסו להשתלט עליו ולהוציאו החוצה, אולם בסרטון הוא נראה כמי שמתנגד ואף היכה את המאבטחים. מהלך הדברים הזה, טען עו"ד שקד בפני התביעה, שולל לחלוטין את כל התזה שעליה התבססה תלונתו של הבליין וטויטת כתב האישום.

לאחרונה פנה עו"ד שקד לשלוחת התביעות וביקש שיעדכנו את החלטתם לגבי החשדות בתיק. כאמור, בהודעת מענה נמסר לעו"ד שקד כי התיק נגד שלושת המאבטחים נגנז.

עו"ד שקד מסר בתגובה: "אנו מברכים על החלטת תביעות ת"א לסגור את התיק כנגד שלושת המאבטחים. במקרה זה פעלו המאבטחים בהתאם לחוק והנהלים ולא נמצא דופי בהתנהלותם כאשר החליטו להוציאו את הבליין משטח המועדון לאחר שזה הפר את הסדר הציבורי וסיכן את באי במועדון".
 

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט