כתב אישום: האזנות סתר חשפו תכנון פגיעה בעבריין המתגורר באוקראינה

שתף כתבה עם חברים

תושבת ראשל"צ נאשמת כי על רקע סכסוך כספי קשרה קשר עם שני נאשמים נוספים לפגוע בעבריין ששימש בעבר עד מדינה נגד שוטר. "אני לא אסלח על הבגידה. נגמרו המילים. חבל עליך", כתבה ליעד הפגיעה בוואטסאפ

אירנה פייסמן

בכתב אישום שהוגש לבית משפט השלום בראשון לציון מאשימה הפרקליטות את תושבת העיר ושני נאשמים נוספים בקשירת קשר לפשע ובסחיטה באיומים של עבריין מרמה אשר שימש בעבר כעד מדינה ושוהה כיום באוקראינה.

הנאשמת המרכזית היא אירנה לייב פייסמן (31) ויחד איתם נאשמים רוסלן אומורזקוב (32) מכפר סבא ופיליפ פבריקנט (35) מבת ים. לאחר מעצרם ייחסה להם המשטרה עבירת ניסיון רצח, בטענה שתכננו לחסל את העבריין, אולם לבסוף הוחלט כאמור להאשימם בעבירות אחרות.

כפי שכבר פורסם בפוסטה, מי שהיה "על הכוונת" של הנאשמים הוא ג', עבריין ששימש בעבר כעד מדינה נגד דניס קורובקוב, שוטר ביחידה מסווגת שמסר לו מידע סודי תמורת 120 אלף שקל.  

עד המדינה המאוים

מכתב האישום שהוגש כעת נגד השלושה עולה, כי פייסמן הכירה את ג' לפני כשלוש שנים, על רקע חברי ועסקי. זאת במקביל להיכרות רבת שנים עם שני הנאשמים האחרים. בחודש מאי שהו פייסמן, בעלה ואומורזקוב בקייב שבאוקראינה, שם בילו במשותף עם ג', שסיפר להם כי הוא מתעתד להתחתן עם חברתו ולנפוש בדובאי.

בכתב האישום נטען, כי קודם ל-16 במאי השנה פרץ סכסוך עסקי בין פייסמן לבין ג'. פרטי הסכסוך אינם ידועים במדויק, אולם לפי התביעה בבסיס הסכסוך חוב כספי של ג' כלפי פייסמן. מאותו רגע, כך נטען, פייסמן פעלה במספר מישורים לקבל כספה בחזרה. בין היתר נטען כי קשרה עם אומורזקוב ופבריקנט לאתר את ג' ולהניע אותו לשלם את החוב בדרכים שונות, ואף לפגוע בו.

ב-16 במאי טלפנה פייסמן לאומורזקוב ואמרה לו, בין היתר, כי ג' "גרם להרבה בעיות ובלאגן". אומורזקוב השיב לה: "הוא דפק את כולם, הוא זיין אותנו וברח כמו שפן בן אלף זונה, זיין את כולנו וברח". פייסמן השיבה: "זה לא יעבור לו סתם ככה". בהמשך רמזה כי אינה "רואה אפשרויות אחרות" ו"לכן זאת האפשרות היחידה שנשארה לי".

מכתב האישום עולה כי למחרת יצרה פייסמן קשר עם בעלה, שאמר לה בין היתר: "יושב ונזכר בתמונות שהצטלמנו… ופה פשוט כאילו עבר חתול שחור כלשהו… פשוט משום מקום התחיל שקר כלשהו… מה שהוא עשה, המעשה שלו מגיע לו איזשהו עונש, כיוון שככה לא עושים".

רוסלאן אומורזקוב

בשיחה נוספת, בחלוף כחמישה ימים, בין פייסמן לבין אומורזקוב, היא אמרה לו: "רוצה לסדר את הבעיה ואחר כך לעשות לו בעיה, זה מה שאני רוצה". מכתב האישום עולה כי בחלוף מספר ימים בעלה של פייסמן הורה לאומורזקוב לנסוע לדבר עם ג'. אומורזקוב השיב: "אין בעיה תנו לי רק כתובת ומה אתם רוצים, נביא לו את המתנה נעביר לו אין בעיה".

לפי כתב האישום, בסוף חודש מאי פנתה לפייסמן חברתה וביקשה שתדבר עם ג' כדי שיסייע לה. פייסמן הסבירה לה בהודעות וואטסאפ שהיא לא מתכוונת לדבר עמו מכיוון ש"רבה איתו לגמרי, אני במלחמה איתו, אני אפילו לא אתקשר אליו".

ב-5 ביוני הסיפור עלה שלב כאשר פייסמן שלחה הודעות וואטסאפ ישירות ל-ג' ובהן איימה לפגוע בו: "אתה תחזיר לי הכל עבור TUBIS (חברה שלה ושל בעלה), אני לא טיפשה, יש לי פלטים ואיפה שדפקת שקים, יש לי מספרים ומסמכים". עוד כתבה: "אתה תשלם על RUSYA כפול, גם ממני וגם ממנו… על ועל העצבים שלי, אתה והחברה שלך מסיליקון, תשלמו באופן אישי. את זה אני מבטיחה לך… את הכסף של SYAVA אתה גם תחזיר כפול". וגם: "אני מבטיחה לך ולצערי אתה יודע, יש לי לגבי הכל מסמכים. אני לא רציתי, אבל אני לא אסלח על הבגידה. נגמרו המילים. אני תמיד שומרת על כבוד. ואתה תישאר תמיד כמו שאתה. חבל עליך".

עוד באותו היום פייסמן יצרה קשר עם אומורזקוב ואמרה לו שהם חייבים להיפגש: "נדון בזה ונתחיל לפעול", אמרה לו. בהמשך שלח לה פבריקנט תמונת גבר. היא השיבה שלא מדובר ב-ג' ושלחה לו תמונה שבה ג' מצולם עמה. פבריקנט בתגובה השיב כי ג' "חתיכת מניאק" שישב איתו בכלא ושאל האם היא רוצה "שפשוט יפרקו אותו או יחבטו בו יפה". פייסמן: "פשוט לגמרי". פבריקנט חידד: "ככה ראש כרות כן?". פייסמן אישרה בחיוב.

פיליפ פבריקנט

בשיחה נוספת מה-8 ביוני שאלה פייסמן את אומורזקוב: "מתי אנחנו מתחילים לטפל בזין הזה?".

ב-11 ביוני, כך נטען, אומורזקוב יצר קשר עם פייסמן וביקש את "הכתובת של החנות ההיא באוקראינה… חברים שלי נוסעים לשם ביום רביעי, הבנת? אני צריך את הכתובת של החנות שם, שרצית שנקנה משהו". עבור המשטרה זה השיחה הזו היוותה רמז עבה מדי, וכדי למנוע פגיעה ב-ג', הנאשמים נעצרו.

כתב האישום מתבסס על גרסתה של פייסמן, שהודתה בקיומו של חוב כספי כלפיה, ובעיקר על האזנות סתר שביצעו חוקרי יאח"ה וממצאים במכשירי הטלפון של הנאשמים. זאת, לצד עדותו של ג' אשר מסר את מהות האיום שפייסמן הפנתה אליו. הנאשמים עצמם לא הכחישו את הראיות שהוצגו להם, אך טענו שהדברים נאמרו בהלצה ולא בכוונה להוציא דברים לפועל.

"מדובר בנאשמים מניפולטיביים, שרקמו תוכנית עבריינית אשר תוכננה בקור רוח, מבעוד מועד, כאשר מקום מושבו של היעד במדינה אחרת, תוך שימוש בגורמי חוץ לאיתור המתלונן ולפגיעה בו", ציינה התביעה והוסיפה כי הם עשו זאת לכאורה "תוך ליווי באיום מפורש לפגיעה אמיתית במתלונן ובת זוגו". עוד ציינו בתביעה כי "אלמלא פעולות המשטרה, קיים חשש כבד שמא היו הנאשמים מבצעים את זממם".

עו"ד כבוב עו"ד סלטון עו"ד גואטה

מבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים עולה, כי פבריקנט בעל 13 הרשעות קודמות בעבירות סמים, רכוש, איומים ואלימות, שבגינן ריצה במצטבר 66 חודשי מאסר בפועל. מנגד, פייסמן ואומורזקוב נעדרי עבר פלילי.

הנאשמים מיוצגים על ידי עורכי הדין ווליד כבוב, עומר גואטה, שאדי נאטור ומנשה סלטון. עם הגשת כתב האישום, בית המשפט החליט לשחרר בתנאים מגבילים את פייסמן ואומורזקוב, אולם הפרקליטות הגישה ערר לבית המשפט המחוזי, שם הוחלטו כי לעת עתה הם ישארו במעצר. שלושת הנאשמים נשלחו לקבלת תסקיר בטרם תתקבל החלטה לגבי המשך המעצר.

עדכון (13.7.18)

שלושה שבועות לאחר הגשת כתב אישום נגד שלושה בגין תכנון פגיעה בעבריין המתגורר באוקראינה, בית משפט השלום בראשון לציון הורה, בניגוד לעמדת הפרקליטות, לשחרר שניים מהנאשמים מהמעצר.

עם הגשת כתב האישום, הגישה הפרקליטות נגדם גם בקשה למעצר עד תום ההליכים. אולם, סנגוריהם של השלושה עורכי הדין וואליד כבוב, עומר גואטה, שאדי נטור ומנשה סלטון עתרו לשחרורם.  במסגרת הדיונים נשלחו השלושה לקבלת תסקיר מטעם שירות מבחן, אשר המליץ על שחרורם לחלופת מעצר.

אולם, בפרקליטות שבו והתעקשו על הארכת מעצרם עד תום ההליכים בטענה כי נשקפת מסוכנות מהנאשמים. מנגד, עורכי הדין עתרו לשחרורם. השופט אייל כהן, ששמע את טיעוני הצדדים, הורה על שחרורם של פייסמן ואומורזקוב אשר מיוצגים על ידי עורכי הדין גואטה, כבוב ונטור , למעצר בית בפיקוח אנושי. השופט גם סבר כי אין במקרה הזה צורך במעצר באיזור אלקטרוני.

בעניינו של פבריקנט, המיוצג על ידי עו"ד סלטון, טרם ניתנה החלטה ודיון בעניינו יתקיים ב – 18 ביולי לאחר קבלת תסקיר מטעם שירות מבחן.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות