מנכ"ל איקיוטק נחקר בחשד לגניבת מיליוני שקלים

שתף כתבה עם חברים

לאחר תחקירים בטלוויזיה, דיון בכנסת וחקירת משטרה, עוכב לחקירה מנכ"ל חברת איקיוטק, בן אופק, בחשד לגניבת מיליוני שקלים מאזרחים באמצעות חיוב לקוחות של חברת תקשורת שלא בהסכמתם. בדיון בבית משפט נחשף כי עד כה הצטברו למעלה מ- 700 תלונות כנגד המנכ"ל והחברות שבבעלותו

ofek ben 
 בן אופק בדיון בוועדת הכנסת (צילום: מתוך התוכנית "צינור לילה")

מנכ"ל חברת איקיוטק, בן אופק (38) מתל אביב, נחקר היום (21.9.14) על ידי יחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בחשד לגניבת מיליוני שקלים מאזרחים באמצעות חיוב לקוחות של חברת תקשורת שלא בהסכמתם וכן ניסיון של גניבת מיליוני שקלים נוספים על ידי דרישת תשלום ללא קבלת תמורה.

מהמשטרה נמסר כי במהלך שנה האחרונה הצטברו למעלה מ – 700 תלונות כנגד החשוד והחברות איקיוטק ובמרום שבבעלותו, המספקות שירותי תוכן בתשלום לסלולאר באמצעות שליחת מסרונים.

מהתלונות עולה החשד כי החל מחודש אוגוסט 2013 החל אופק בשליחת מכתבי התראה לכ- מאה אלף איש בטענה כי מדובר במנויים של שירותי החברה אשר לא שילמו את מלוא חובם. מחומר החקירה עולה כי במהלך השנים 2007 – 2011 אופק שלח מסרונים בתשלום בשווי של עשרות מיליוני שקלים ללמעלה ממאה אלף איש אשר כלל לא נרשמו לשירותיו.

בדרך זו, כך על פי החשד, גנב מהם ברמה כספים בסך של מיליוני שקלים וניסה לגבות במרמה מאותם אנשים עשרות מיליוני שקלים נוספים.
בנוסף, עולה כי כיום מנסה החשוד לגבות חובות פיקטיביים באמצעות מכתבי הגבייה ששלח בסך של מאות מיליוני שקלים.

בתום חקירתו היום, הובא אופק לבית משפט השלום בתל אביב – שם ביקשה המשטרה לשחרר אותו בתנאי ערבות גבוהים. במהלך הדיון ציין נציג המשטרה רס"ב עופר קליין כי "כל החקירה כרגע זה בעקבות ממצאים חדשים שעלו בעקבות תפיסת השרתים שקשורים לחברות בבעלותו של החשוד".

עוד ציין נציג המשטרה כי "מדובר בפרשה גדולה ומורכבת, כל החומרים החדשים נאספו מהתקופה האחרונה ואנחנו מבקשים מבית המשפט ערבויות לשחרורו כדי למנוע שיבוש חקירה, כדי להבטיח את התייצבותו להמשך ההליכים וכדי למנוע חשש שימלט מהארץ"

פרקליטתו, עו"ד אילת חכמון, טענה בדיון כי אין כל חדש בתלונות שהתקבלו בעת האחרונה בהשוואה לתונות שהתקבלו בעבר ומרשה שיתף פעולה באופן מלא עם המשטרה.

השופטת דנה אמיר שחררה את אופק בתנאים מגבילים ובהתחייבות עצמית בסך חצי מיליון שקלים, ערבות צד ג' בסך 400 אלף שקלים והפקדה במזומן על סך 150 אלף שקלים. כמו כן, נאסר עליו ליצור קשר כלשהו, ישיר או עקיף, עם מי מהמעורבים הנוספים בחקירה, לרבות עובדים ומנהלים לשעבר בחברות "אקיוטק", "מרום הפקות" וחברות נוספות הקשורות לחשוד – וזאת למשך ל-30 יום. בנוסף, הוצא צו עיכוב יציאה כנגד אופק למשך 180 יום.

כזכור, לפני מספר חודשים הודיעה לשכת עורכי הדין כי ועדת האתיקה הארצית בלשכה החלה לחקור את תיק "איקיוטק", זאת לאחר שהחברה שיגרה אלפי מכתבים באמצעות כ-20 משרדי עו"ד, ואיימה לתבוע לקוחות על חובות בגין שירותי תוכן סלולאריים. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות