כתב אישום נגד יעקב פליסיאן: תקף את אחותו ואיים עליה

שתף כתבה עם חברים

לפי התביעה, הרקע לעבירות הוא כספי. התביעה טוענת כי פליסיאן גם התפרע בחדר החקירות, תקף חוקר וירק עליו

felisian yaakov
יעקב פליסיאן

כתב אישום שהוגש (30.4) נגד יעקב פליסיאן מייחס לו עבירות איומים ותקיפה כלפי אחותו הודיה, על רקע סכסוך כספי בתוך המשפחה. כתב האישום שמונה חמישה סעיפי אישום אינו מפרט את הרקע לסכסוך הכספי, בניגוד לשלב המעצר, אז חשדו חוקרי משטרת מרחב דן כי מדובר בסכסוך סביב כספי הפיצויים שהתקבלו מהמדינה בעקבות פרשת "הבר נוער".

בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בפתח תקווה נטען, כי ב-5 באפריל שהתה הודיה בביתה בפתח תקווה יחד עם קטינה קרובת משפחה. בשלב מסוים, כך נטען, כאשר הבחינה שיעקב הגיע למקום, היא ניסתה לסגור את דלת הדירה ולמנוע ממנו להיכנס, אולם הוא דחף אותה, אחז בצווארה, חנק אותה והפיל אותה ארצה. מכתב האישום עולה כי לאחר מכן התיישב עליה, אחז בשערות ראשה ובידו השנייה אחז בצווארה. נטען עוד כי הוא הטיח את ראשה ברצפה ואיים לרצוח אותה. לפי התביעה, הודיה הצליחה להימלט מהדירה לבושה בבגדי שינה ורגליה יחפות, אולם אחיה יעקב יצא מהדירה ורדף אחריה ברחובות הסמוכים, כשבמהלך ההימלטות היא הזעיקה משטרה. כתוצאה מהתקיפה, נטען בכתב האישום, היא נחבלה ופונתה לקבלת טיפול במרכז רפואי בבני ברק.

בסעיף אישום נוסף נטען, כי במקרה שהתרחש במועד שאינו ידוע לפני כן, הודיה שהתה בדירה יחד עם בן זוגה, כאשר לפתע הגיע יעקב ודרש ממנה למסור לה תעודת זהות שלה לצורך ביצוע מבחן רישוי לרכב שבבעלותו. לפי כתב האישום היא סירבה ודרשה שיחזיר לה את הרכב, והוא בתגובה כעס וסטר על פניה. בהמשך, נטען, חיפש בכוחות עצמו את תעודת הזהות תוך ששבר את אחת המגירות בדירה.

לפי אישום שלישי, יעקב לא אפשר לקרובת משפחתה הקטינה של הודיה לעלות אל ביתה, תוך שאיים בפגיעה בהודיה. בהמשך עלה אל הדירה, ולפי כתב האישום שבר את ידית הדלת כאשר דפק עליה בחוזקה.

עוד נטען בכתב האישום, כי בתקרית אחרת – יעקב פליסיאן הגיע אל דירתה של האחות וכעס על כך שלא מצאה לו דירה להשכרה. או אז, טוענת התביעה, הוא נטל חפצים שונים – ביניהם צלחות, כוסות, כלי סכו"ם, פח ומאפרות – והשליכם בזה אחר זה על אחותו. מכתב האישום עולה כי לאחר מכן היכה את אחותו בכך שסטר בפניה ובעט בכל חלקי גופה.

od yamin amihay 
 עו"ד עמיחי ימין

האישום החמישי מייחס לפליסיאן תקיפה של שוטר במהלך חקירתו בתחנת המשטרה. לפי הנטען, הוא גידף את החוקר ודפק על השולחן בחדר החקירות, וכאשר הוטח בו חומר הראיות שנאסף נגדו – הוא התפרע, ירק לכיוון הקיר ואמר לחוקר: "טפו עליך". בהמשך, כך נטען, קם בבכי ובצעקות והשליך כוס קפה לעבר החוקר, הרים את השולחן, הטיח אותו ברצפה ודחף את החוקר.

כתב האישום מתבסס על עדויות המעורבים המוזכרים בכתב האישום, כמו גם על הקלטת השיחה ממוקד 100, בה נשמעת הודיה כשהיא מתנשפת ונסערת, לכאורה תוך כדי הימלטות מאחיה. הוא מצידו הכחיש בחקירתו את מרבית המיוחס לו. "התנהלותו משוללת הרסן משליטה פחד סביבו", טוענת התביעה.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים מזכירה התביעה כי באמתחתו של יעקב תשע הרשעות קודמות ב-29 תיקים פליליים שונים בין השנים 2000-2015, בין היתר בעבירות אלימות, סמים, סחיטה ועוד. כמו כן, תלוי ועומד נגדו כתב אישום על אלימות והחזקת סמים.

יש לציין כי החשד שיוחס ליעקב בשלב מעצר ימים – השלכת בקבוק תבערה לעבר ביתו של אחיו חגי – אינו נכלל בכתב האישום, מאחר שהחוקרים לא הצליחו לחזק את החשד. כמו כן, חגי והודיה פליסיאן שהיו עצורים בחשד לאלימות ואיומים כלפי בת זוגתו של יעקב, שוחררו מבלי שהוגש נגדם כתב אישום.

לבקשת סנגורו של פליסיאן, עו"ד עמיחי ימין, הדיון בבקשת התביעה נדחה ל-4 במאי על מנת ללמוד את חומר הראיות. בינתיים מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת.  

עו"ד עמיחי ימין מסר בתגובה: "מרשי כופר באישומים המיוחסים לו, כתב האישום רק הוגש טרם קיבלנו את חומר הראיות לאחר קבלת החומר נוכל להתייחס להאשמות".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות