10 חודשי מאסר על הפעלת משתלת עבדל קאדר בטייב

שתף כתבה עם חברים

מאמון ושריף עבדל קאדר נתפסו בשטח חקלאי שבו גידלו כ-200 שתילים. על אחד נגזרו 10 חודשי מאסר, השני שהורשע בסיוע נשפט לעבודות שירות

sade canabis abdel kader
שדה המריחואנה של עבדל קאדר (צילום מתיק החקירה)

הסדר טיעון לשני קרובי משפחה מטייבה, שהורשעו בבית משפט השלום בכפר סבא בגידול מאות שתילי קנאביס בשטח חקלאי.

ב-1 ביוני 2016 פשטו שוטרים מתחנת קדמה שרון על מטע חקלאי בטייבה, על פי מידע מודיעיני ולפיו בשטח קיימת מעבדה לגידול קנביס. כאשר הגיעו השוטרים אל המקום, הם הבחינו במאמון עבדל קאדר, כשהוא משקה שתילי קנאביס. כ-50 מטר ממנו, בעמדת תצפית, עמד קרוב משפחתו, שריף עבדל קאדר, כשבידיו משקפת. בשטח עצמו אותרו 202 שתילי קנאביס, מתוכם 66 שתילים בתוך אינקובטור שעמד בשטח. סך משקל כל השתילים שנתפסו: 17.89 ק"ג. בשטח נתפסו גם כלים המשמשים לכאורה לגידול סמים.

mamun sherif abdelkader  
מאמון ושריף עבדל קאדר  

לאחר משא ומתן ארוך בין הפרקליטות לבין הסנגורית, עו"ד אתנה אדרי, הצדדים הגיעו להסדר טיעון שבמסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן. מאמון הורשע לבסוף בגידול 15 ק"ג קנאביס, ואילו שריף הורשע בסיוע לגידול. שניהם הורשעו גם בהחזקת כלים להכנת סם. לשריף צורף תיק נוסף על הפרת הוראה חוקית, לאחר שהפר מעצר בית בתיק הנוכחי, ואותר באילת. לאחר הרשעתם, השניים נשלחו לקבלת תסקיר, והופנו לחוות דעת מהממונה על עבודות שירות.

לאחר קבלת התסקירים, הפרקליטות הדגישה בטיעונים לעונש את חומרת העבירות ועתרה להטיל על מאמון 12-30 חודשי מאסר. לשריף ביקשה 9-20 חודשי מאסר. עו"ד אדרי ביקשה להקל עם הנאשמים, תוך שהיא מציינת כי הסמים גודלו בשטח חקלאי ולא במעבדה ייעודית.

od edri atena new 150      
עו"ד אתנה אדרי      

עוד ציינה הסנגורית את מצבו הבריאותי של מאמון, שהוביל אותו לגדל את הסם לשימוש עצמי, והפנתה לחלקו הקטן יחסית של שריף בגידול. לדבריה, השניים שהו תקופה ארוכה בתנאים מגבילים וחזרו לנהל אורח חיים תקין. מאמון, הדגישה הסנגורית, ללא עבר פלילי קודם, ולשריף עבר פלילי לא מכביד.

השופטת מרב גרינברג גזרה לבסוף על מאמון 10 חודשי מאסר, מאסרים מותנים, קנס של 2,500 שקל ופסילת רישיון למשך שלושה חודשים. על מאמון הטילה חמישה חודשי עבודות שירות, מאסרים מותנים וקנס של 1,500 שקל.  

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות