גרסאות סותרות של השוטרים, והנאשם במהירות מופרזת זוכה

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט לתעבורה זיכה נהג שהואשם בנהיגה במהירות של 160 קמ"ש בכביש 6 אבל טען כי יתכן והיה מדובר בכלי רכב אחר. טיעוני הסנגור והסתירות בעדויות השוטרים הביאו לזיכוי

 

 speedometer

שופטת בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה, רות רז, זיכתה מחמת הספק נהג שהואשם בנהיגה במהירות מופרזת. אחת הסיבות לזיכויו של הנהג היא סתירות שמצאה השופטת בגרסאות שני השוטרים שהיו עדי התביעה המרכזיים נגדו.

לפי כתב האישום נגד הנהג, נש"ד, הוא נהג במהירות של 160 קמ"ש בכביש 6, במקום שבו המהירות המותרת היא 110 קמ"ש בלבד. הוא נעצר בכביש לאחר שאחד השוטרים הפעיל מכשיר למדידת מהירות, כשהוא עומד על גשר נחשונים, מעל כביש 6, ומודד כלי רכב המגיעים ממזרח למערב. במקביל, השוטר השני שהה בניידת שחנתה בצד הכביש, כ-700 מטר מהגשר.

od cohen hezi 151   shofetet raz rut
 עו"ד חזי כהן  שופטת רות רז

לפי האישום, לאחר שהשוטר על הגשר מדד את מהירותו של נש"ד, הוא ביקש מהשוטר בניידת לעצור רכב לבן שמגיע אליו לבדו בנתיב השמאלי. השוטר בניידת נסע אחרי רכבו של נש"ד ועצר אותו לאחר נסיעה של כחצי ק"מ.

נש"ד טען בתגובה לכתב האישום, כי לפני ובעת שנעצר נסעו לצדו כלי רכב נוספים וחלקם עקפו אותו. סנגורו, עו"ד חזי כהן, טען כי כל רכב אחר שנסע בסמוך למרשו בעת הנסיעה יכול היה להיות הרכב שנסע במהירות המופרזת.

השופטת רז ציינה בהחלטתה, כי בין שתי עדויות השוטרים "נתגלו סתירות שיש בהן כדי לעורר ספק לגבי זיהוי הרכב…". לדבריה, לא יתכן כי השוטר על הגשר שמר על קשר עין עם הרכב, בעוד שהשוטר בניידת לא יכול היה להבחין בחברו על הגשר ממרחק של 700 מטר. זאת ועוד, בהחלטתה ציינה השופטת כי מדידת המהירות נעשתה בשעת לילה לאור תאורת רחוב בלבד, וכי פרט לצבעו הלבן של הרכב, לא היה כל סימן זיהוי נוסף לכך שמדובר ברכבו של נש"ד.

"בנסיבות אלה לא שוכנעתי מעבר לספק סביר כי הרכב הנמדד הוא רכב הנאשם", סיכמה השופטת את החלטתה לזכות את הנאשם.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות