לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
פלילי | פשיעה חמורה | כלכלי | צווארון לבן
0509936616 מידע מורחב
עו"ד (רו"ח) יואב ציוני
עבירות מס | הלבנת הון | שומות וערעורי מס
עו"ד רויטל סבג שקד
פלילי | אסירים | אלימות | פשיעה חמורה
עו"ד רון פרסטר
פלילי | דיני צבא | כלכלי | צווארון לבן
ד"ר גיל עשת – עו"ד
פלילי | כלכלי | מיסים | מנהלי
עו"ד תמיר סולומון
פלילי | כלכלי | מיסים | הלבנת הון
עו"ד ג'וליאן חדאד
עבירות מס | הלבנת הון | יצוג מול רשויות המס וחקירות

משרד המשפטים הגיש בקשה לצו פירוק של הכח עמידר

רשם ההקדשות: "ההצהרות שניתנות על ידי גל יוסף אינן תואמות את הדוחות ולא את דפי חשבון הבנק. חלק מהכנסות המועדון הועברו לידי יוסף ישירות. לא ניתן לקבל מצב בו אין הבחנה בין חשבונותיו האישיים של יוסף לחשבונות המועדון". מהכח נמסר: "העמותה מתקנת ליקויים"
גל יוסף באצטדיון וינטר

רשם ההקדשות במשרד המשפטים הגיש (5 ינואר) בקשה לצו פירוק למועדון הכח מכבי עמידר עירוני רמת גן המתנהל כחברה לתועלת הציבור (חל"צ).
בבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב טוען משרד המשפטים כי החברה בשליטתו של גל יוסף מתנהלת בניגוד לחוק תוך אי סדרים כספיים חמורים, וכי "ההצהרות שניתנו על ידי דירקטור החברה יוסף אינן תואמות את התנהלותה הכספית".

בבקשת הפירוק שהוגשה באמצעות עו"ד רועי מגידו נטען, כי נמצאו פערים משמעותיים בין דיווחי החברה לרשם בנוגע להתנהלותה הכספית לבין התנהלותה הכספית בפועל – דבר המעלה חשש לחלוקת רווחים אסורה ולשימוש בנכסי החברה שלא לצורך קידום מטרותיה. החברה לא שיתפה פעולה עם בודק חיצוני שמונה על-ידי הרשם לערוך בה ביקורת עומק.

הרשם טוען כי במשך מספר שנים החברה מתחמקת מלהמציא דפי חשבון בנק, מסמכי הנהלת חשבונות וחוזי אימוץ. "החברה לא המציאה אסמכתאות לכך שהכספים הנקובים בדוחותיה אכן הופקדו בחשבון הבנק שלה", כתב הרשם, "כמו כן עלה חשש כי החברה העבירה את פעילותה לקבלן חיצוני בניגוד לדין ולהנחיות. בנוסף, לאחר שנמצא כי החברה חתמה עם יו"ר הדירקטוריון (גל יוסף) על הסכם להעמדת הלוואה בסך 11.7 מיליון שקל, לא המציאה החברה אסמכתאות לכך שהכספים אכן הופקדו בחשבונה".

הרשם טוען כי הכח התקשרה בהסכמים עם אגר מילניום, חברה פרטית בבעלות גל יוסף, אשר ההסכמים מעניקים לה זכות לקבל את רווחי המועדון.
הכח (החברה לתועלת הציבור, חל"צ) טוענת כי נטלה הלוואה מהדירקטור יוסף וחברות בבעלותו, אך לא הציגה מסמכים התומכים בטענה כי אכן קיבלה את הכספים מיוסף. כמו כן, נמצאו פערים משמעותיים על פי הנטען בין הכנסות החברה כפי שדווחו בדוחות הכספיים לתיעוד הקיים בהנהלת החשבונות.

המשטרה סירבה לתת רישיון עסק. אצטדיון וינטר

בדיקת המסמכים שהחברה כן העבירה, גילתה לדברי הרשם, "חוסר התאמות מהותיות בין הדיווחים שמסרה, ואלו מעלים חשש כבד כי חלק מכספיה של החל"צ כלל לא הופקדו בחשבונה. עיון בדוחות הכספיים מראה כי 60-80 אחוז מהכנסות החל"צ לא הופקדו בחשבון הבנק שלה… חלק מההכנסות הועברו לידי גל יוסף ישירות, כגון הכנסות מהשכרת אצטדיון וינטר והכנסות מפרסום חוצות".
לטענת הרשם, הדוחות הכספיים של הכח אינם תואמים לכרטסות החשבונאיות, ואלו גם אינם תואמים לפעולות שבוצעו בחשבון. "המשמעות היא שלא ניתן לבצע כל בקרה חשבונאית על התנהלותה הכספית של החברה… התנהלות זו מעלה חשש לשימוש בנכסי החל"צ למטרות זרות , ואף ניצול מנגנונה החשבונאי הלגיטימי למטרות זרות".

הרשם קובע כי "עיון בכרטסת הנהלת החשבונות מעלה כי בפועל התקיים לכאורה עירוב בין נכסיהן של חברות בשליטת יוסף לבין החל"צ".
גם הצהרתו של גל יוסף, כי כל הכספים שהוא העביר להכח הינם ממקורותיו האישיים, ולא התקבלו מצדדים שלישיים (מלווים אחרים), אינה נכונה לדברי הרשם. כך למשל, בדצמבר 2017 בוצעה העברה של 160 אלף שקל מחשבון הבנק של הכח לחברת טרנס סחר – וסכום זה נרשם כנגד הקטנת החוב של הכח לחברת אגר המילניום של יוסף.
"לא ניתן לעשות שימוש בחשבון החל"צ (הכח) לשם יישוב חשבונותיו האישיים של הדירקטור, ולא ניתן לקבל מצב בו אין הבחנה בין חשבונותיו האישיים של הדירקטור או חברות פרטיות בבעלותו, לבין חשבונות החל"צ", כותב הרשם. "חשבון הבנק של החל"צ לא נועד להעברת כספים לגורמים פרטיים שאינם קשורים בפעילותה".

על פי דיווחי הכח לשנת 2017, היא חבה 12 מיליון שקל כאמור לאגר המילניום, החברה הפרטית של יוסף שלפי דיווחיו העניק למועדון הלוואת בעלים. הכח נדרשה להעביר אסמכתאות המעידות על כך שכספי ההלוואה הופקדו בחשבון הבנק שלה, ולא עשתה זאת. לדברי הרשם, "לא התקבלה אסמכתא שהתשלום אכן בוצע ונוצר חוב של החל"צ לגל יוסף וחברת אגר המילניום. הסכמי ההלוואות שהוגשו נחתמו על ידי יוסף משני הצדדים, הן מצד הלווה (הכח) והן מצד המלווה…".

לפני כשנה הוציא הרשם להכח התראה לפני פירוק, ומאז יוסף לא מסר לפי הנטען את ההבהרות הדרושות.
הרשם מציין גם כי בשנת 2017 הוגש כתב אישום נגד הכח ונגד יוסף אישית, לאחר שכספים שנוכו ממשכורות עובדי החל"צ, בהיקף 265 אלף שקל, לא שולמו לפקיד שומה. יוסף הודה בעבירות, והתיק קבוע לטיעונים לעונש. נוכח ההליך הפלילי, סירבה לאחרונה גם משטרת ישראל לבקשת הכח לקבל רישיון עסק לאצטדיון וינטר.

אוהד מושבע. בוקי נאה

כזכור, בחודש אוגוסט האחרון עתרה לבית משפט העמותה הציבורית של אוהדי הכח, המחזיקה בזכויות חכירת המשנה של אצטדיון וינטר מטעם עיריית רמת גן. העמותה בראשות בוקי נאה ובאמצעות עו"ד עומרי בירותי, מבקשת מבית משפט לאשרר את הקביעה שלגל יוסף אין כל חזקה במגרש, זאת נוכח חששות שהועלו כי מטרתו של יוסף "להשתלט" כביכול על הנדל"ן הציבורי.
בעקבות בקשת הפירוק של הרשם (שאינה קשורה לאותו הליך), הסכים נאה לומר רק משפט אחד: "אוהדי הכח נעצבו מאוד כי זה המסמר האחרון בהרס קבוצת הפאר שהם אוהדים". קבוצה אשר כזכור, בשנים האחרונות מתמודדת בליגה א'.
ממועדון הכח עמידר בראשות גל יוסף נמסר: "תמוה מאד כי נודע לעמותה (הכוונה לחברה לתועלת הציבור, ז.ק) על הגשת בקשה לפירוק מעל גבי התקשורת, וראוי כי רשם העמותות ימציא הבקשה תחילה לעמותה כמתחייב. העמותה לא קיבלה לידיה את הבקשה ותגיב לבית המשפט המוסמך. הטענות הכלולות בכתבה חוטאות לאמת. העמותה תוכיח כי לא קיימת עילת פירוק לעמותה וכי לא היתה כל חלוקת רווחים אסורה. העמותה תיקנה ועודנת מתקנת ליקויים שנבעו מטעויות בתום לב ברישום ואין בהם כדי להעלות לפגמים מהותיים. העמותה מקפידה על התנהלות תקינה".

אתר "פוסטה" עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן