בתי משפט הסתייגו מתלונות האשה שהרשימה את הנשיא במקלט נשים

שתף כתבה עם חברים

במהלך ביקור נשיא המדינה ורעייתו במקלט לנשים התלוננה אחת החוסות כי "שופט אמר שהוא לא מאמין לי ולעג לי", הדברים צוטטו באתר גדול ופרקליטו הכועס של הגבר הפנה את "פוסטה" לשתי החלטות שיפוטיות אשר דחו את תלונות האשה "אלה גירושיה השלישיים וגם נגד בני הזוג הקודמים היא הגישה תלונות שנסגרו מחוסר אשמה"

היום הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. כותרות מביקור נשיא המדינה במעון לנשים (עמוס בן גרשום, לע"מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג, רעייתו מיכל ושר הרווחה מאיר כהן, ביקרו במקלט לנשים מוכות של עמותת ״בת מלך״ (24 נובמבר).
עמותת "בת מלך" מסייעת במתן מחסה פיזי, הגנה, סיוע נפשי ומשפטי לנשים דתיות וחרדיות הסובלות מאלימות במשפחה. בפרסום בית הנשיא על הביקור, צוטטו דברי הנשיא לנשים במקלט: "אל תחשבו לרגע שזו אשמתכן. זאת לא אשמת הנשים. את המהפכה הזו אף אחד לא יוכל להפסיק".
רעיית הנשיא, מיכל הרצוג אמרה לנשים: "אתן גיבורות אמיתיות. אתן חזקות".
הביקור במעון נקבע כחלק מההכנות לקראת היום הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים שמתקיים היום (25 נובמבר).

בסיום הביקור צוטטו גם דברים שאמרה ש', אחת הנשים השוהות במקלט עם שני ילדיה הקטנים. ש' סיפרה לנשיא על חווייתה מדיון בבית משפט בו ביקשה להוציא צו הגנה: "השופט אמר שהוא לא מאמין לי ולעג לי. הגרוש שלי צחק באולם ופחדתי מאד לדבר", אמרה ש' לנשיא. "לא הגעתי על דעת עצמי למקלט, הרווחה והמשטרה הפנו אותי לכאן כי אני בסכנת חיים. איך אפשר להגיד שלא מאמינים לי?".

עו"ד יניב דניאל קרא את הדברים שפורסמו באחד מאתרי האינטרנט, ורתח מזעם, עו"ד דניאל מייצג את הגרוש של ש', ומכיר היטב את מערכת היחסים בין בני הזוג לשעבר. "צר לי שמתלוננת עושה שימוש ציני ברשויות המדינה כדי להציג את עצמה קורבן אלימות, בזמן שלפחות שני שופטים שונים חשבו אחרת", אומר עו"ד דניאל לאתר "פוסטה" ומציג מספר החלטות בעניינה של אותה אשה, שכל כך הרשימה את פמליית הנשיא, ואת אמצעי התקשורת שסיקר את הביקור וציטט מדבריה.

כך למשל, בתחילת חודש נובמבר עצרה משטרת אריאל את הגרוש לחקירה פלילית בעקבות תלונה של גרושתו. המשטרה, שאינה לוקחת סיכונים יותר בחשדות לעבירות אלמ"ב ועוצרת כמעט בכל מקרה של תלונה על חשד לאלימות, ביקשה מבית משפט השלום בפתח תקווה להאריך את מעצרו של הגבר בחמישה ימים, בחשד לאיומים והסגת גבול (7 נובמבר).
נציג המשטרה טען, כי בני הזוג פרודים מזה שנתיים ולפי האשה הגרוש הגיע לביתה בישוב בשומרון כאורח "לא קרוא". המתלוננת אמנם לא ראתה את הגרוש, אמר נציג המשטרה, אבל לפי תלונתה "היא הייתה במקלחת בביתה בשעת ערב, זיהתה קולות עולים מהבית ורעשים וכשיצאה ראתה את חלון הבית פתוח". לדבריה, תיאר חוקר המשטרה, "כעבור יומיים היא הבחינה בתמונה על המקרר שלא היתה קודם – מגנט מהחתונה שהיא מסרה לו כאשר נפרדו". עוד לדבריה בתלונה, "תמונת החתונה חזרה למקרר חתוכה באמצע".
נציג המשטרה אמר כי "החשד הוא שהגרוש נכנס לביתה מהחלון והדביק את התמונה הגזורה על המקרר", ולפיכך יש לעצור את החשוד לצורך חקירתו על הסגת גבול ואיום.

הסנגור יניב דניאל אתגר את המשטרה ובית המשפט במספר שאלות מטרידות, "אם הפריצה לדירה היתה בחמישי, כיצד רק בשבת היא הבחינה בתמונה?… האם בדקתם את מצלמות הכניסה לישוב? מדובר בישוב מאובטח בשומרון. יש מחסום צה"לי וכל המכוניות נבדקות", הוסיף הסנגור. "האם יש לכם חיזוק לגרסה שלה, מעבר לתמונה שהיא מצאה? יש עדות או מישהו שראה אותו?".
טוען המעצרים השיב בשלילה והודה למעשה שלא נעשו שום פעולות חקירה למעט מעצר המנע על בסיס תלונת האשה.

עו"ד דניאל אמר, כי מדובר בתלונת שווא שקרית, ומרשו יכול להוכיח שהוא היה בעבודה בשעות הרלוונטיות. "מדובר באדם (34) שמעולם לא נעצר". הוא הוסיף שמדובר במתלוננת סדרתית, שאלה גירושיה השלישיים, וגם נגד בני הזוג הקודמים היא הגישה תלונות על אלימות, שלטענתו נסגרו מחוסר אשמה. "מדובר בניסיון של המתלוננת ליצור יתרון דיוני בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני, לטובת הליכים נלווים לגירושין", טען הסנגור, והפנה למעשה לנוהל פסול שהולך ומתקבע בבתי משפט למשפחה, כאשר נשים במהלך משפט גירושין מתלוננות על אלימות ואף נכנסות למעון נשים כדי להגיע לדיוני בית המשפט עם ליווי של מדריכה ואפילו שוטרים.
שופטת המעצרים, ריבה שרון, שנחשפה לחומר הראיות קבעה כבר אז כי הוא ישוחרר למעצר בית בערבו של אותו יום, לאחר מספר שעות של חקירה, ויורחק מהמתלוננת.

"מתלוננת סדרתית". עו"ד יניב דניאל

חלפו מספר ימים וב-15 נובמבר, האשה שעברה עם ילדיה (אחד מנישואים קודמים) לאותו מקלט לנשים של עמותת "בת מלך", אכן פנתה לבית משפט לענייני משפחה בירושלים וביקשה צו הגנה אשר ירחיק את הגבר לא רק ממנה, אלא גם מהבן המשותף שלהם.
הצו ניתן במעמד צד אחד והדיון בבקשה התקיים לפני ארבעה ימים, במהלכו הגבר נחקר על ידי עורכת דין של המתלוננת, ואילו עו"ד דניאל חקר את האשה.
הגבר טען כי גרושתו "חטפה את בנו", כדי למנוע מהם להיפגש במרכז הקשר וכעת היא מנסה להיעזר בבית המשפט כדי להרחיקו ממנה בחסות צו הגנה שיחול גם על הבן.
בחקירה הנגדית של עו"ד דניאל, היא טענה כי במהלך הביקור המדובר של הגרוש בביתה הוא ניפץ ושבר כלי זכוכית, טענה שלא עלתה בבקשה הראשונה שהגישה לצו הגנה שבוע קודם, וגם לא הועלתה על ידה בתלונה למשטרה.

בסיום הדיון, גם שופט בית המשפט לענייני משפחה בירושלים, שלמה אלבז, קבע כי הוא אינו מאמין לתלונה שמסרה האשה, ואף אינו סבור כי יש ממש בדברים החמורים לכאורה שהיא ייחסה לבעלה לשעבר. "כבר בעת הדיון במעמד צד אחד לא התרשמתי שיש בסיס לחששותיה של המבקשת שהמשיב נכנס לדירתה", הבהיר השופט, "המבקשת לא ראתה את המשיב בדירה ובדיון היא גם לא סיפרה שנשבר חפץ כלשהו בדירה, דבר ששמעתי לראשונה רק עתה. גם הסיפור על התצלום שהודבק על המקרר ואשר המשיבה ראתה אותו לאחר מספר ימים לא שכנע אותי שהמשיב היה בדירה", הדגיש
השופט ומתח ביקורת על "בזבוז הזמן השיפוטי".
בסופו של דבר הוסכם בין הצדדים כי יינתן בהסכמה צו הרחקה למשך 10 ימים, גם מהילד. "לולא ההסכמה שהושגה בין הצדדים, לא הייתי מאריך את הצו", כתב השופט.

עורכת דין של האשה מסרה תגובה בשמה: "צר לנו שהבעל עושה שימוש ציני בהחלטות בית המשפט, הבעל קשר קשר עם בעלה לשעבר של האישה כדי לשתף פעולה בהליכים כנגדה. בידי המשטרה ראיות על העבירות שלכאורה ביצע הבעל, החקירה טרם הסתיימה ועל כן אין לצאת בהצהרות נמהרות, לדברי האישה מדובר באדם אלים שתקף אותה והיא מוכנה להיבדק במכונת אמת יחד עימו על אמיתות דבריה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות