אישום: נהג מונית עם 313 הרשעות קודמות נהג בפסילה

שתף כתבה עם חברים

לנאשם גם עבר פלילי, אך השופטת התחשבה במצבו הרפואי וסירבה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים

המונית של הנאשם על הגרר המשטרתי (צילום: משטרה)

לבית המשפט לתעבורה בירושלים הוגשו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד אברהים אזברגה (56), נהג מונית מלוד שנעצר אתמול לפנות ערב בנתב"ג כאשר הוא נוהג בשלילה.
לפי כתב האישום נגד אזברגה, בפברואר 2019 נפסל רישיונו לחמש שנים מאחר שקודם לכן הוא נתפס נוהג למרות שרישיון הנהיגה שלו פקע בשנת 2017, וללא תעודת ביטוח תקפה.

בבקשה להארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים צוין כי הנאשם נוהג מזה כ-32 שנים (משנת 1990) וצבר לחובתו כמות ענקית של לא פחות מ-313 הרשעות תעבורה קודמות, שתיים מהן על נהיגה בזמן פסילה. בין היתר, הוא נתפס נוהג בזמן פסילה בשנת 2004 ונשפט לשישה חודשי מאסר בפועל ו-12 חודשי פסילת רישיון.
כמו כן צוין, כי לנאשם עבר פלילי מכביד הכולל 11 הרשעות קודמות שבגינן ריצה תקופות מאסר שונות, ביניהן על עבירות הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, העלבת עובד ציבור, אלימות ותקיפת עובד ציבור.

בדיון שהתקיים בפני השופטת שרית זוכוביצקי-אורי אמר סנגורו של הנאשם, עו"ד עידן יעקב: "אני מסכים לקיומן של ראיות לכאורה בעילת מעצר אני סבור כי ניתן לאיין את המסוכנות במעצר בית בפיקוח. מדובר במשיב שהוא חולה".
נציגת התביעה, עו"ד שרית פוסטמן, אמרה במהלך הדיון: "ראיתי את כל המסמכים שהוצגו ועם כל האמפתיה שיש – אולי דווקא המצב הרפואי הלא פשוט בו נתון המשיב גורם לו לחוסר אכפתיות. המשיב נתפס כשהוא נוהג במונית כאשר הוא מאשר שהסיע אחר וידע שהוא בפסילה. .. לא ניתן לתת אמון במשיב".
"השופטת ציינה בהחלטתה כי "מדובר במשיב שמסוכנותו גבוהה". עם זאת השופטת התחשבה במצבו הרפואי של הנאשם והורתה לשחררו למעצר בית באיזוק אלקטרוני ובפיקוחם של אחרים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות