עבודות שירות לסוחר קנאביס שהופלל על ידי אפליקציית "ווייז" והלקוחות

שתף כתבה עם חברים

החוקרים שלפו מהטלפון הנייד של הנאשם צילומי מסך מהאפליקציה ועליהן כתובות הלקוחות. השופט אישר את ההסדר בעקבות שיקומו של הנאשם

עסקת סמים (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

נגד צעיר בן 20 מבני ברק, שנעצר במאי 2019 כשברשותו כ-80 גרם קנאביס מחולקים למנות, הוגש בהמשך כתב אישום שייחס לו אישום אחד של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, אבל גם 19 אישומים על סחר בקנאביס.
כדי להוכיח שהנאשם אכן סחר בסמים, חוקרי תחנת תל אביב צפון איתרו חלק מלקוחותיו של הנאשם, והגיעו לכל אחד ואחד מהם. כל אחד מהלקוחות אליהם הגיעו החוקרים אישר שביצע עסקה עם הנאשם. לאחר מכן, החוקרים "שלפו" מהטלפון הנייד של הצעיר צילומי מסך מאפליקציית הניווט "ווייז", בהם הופיעו פרטי לקוחות – הוכחה לכך שהנאשם סיפק לאותם לקוחות את הסמים.

לנאשם אלעזר מגורי-כהן לא היה עבר פלילי. בכתב האישום נגדו תיארה התביעה המשטרתית, כי בכל אחת מהעסקאות שביצע הוא מכר גרמים בודדים של קנאביס תמורת מאות שקלים, בערים תל אביב ורמת גן.

לאחר משא ומתן בין התביעה לבין סנגורו של הנאשם, עו"ד קובי בן שעיה, הוצג הסדר טיעון במסגרתו הוגש כתב אישום מתוקן, בו הואשם מגורי-כהן ב-13 מקרי סחר בלבד. כמו כן הוסכם כי יוטלו על הצעיר תשעה חודשי עבודות שירות.
"מדובר בנאשם שביצע את העבירות בגיל הקרוב לגבול הקטינות", אמר עו"ד בן שעיה עם הצגת ההסדר, "הנאשם נמצא במקום אחר, בחור ישיבה בירושלים, שלקח אחריות וחסך מזמנו של בית המשפט".

השופט רועי פרי ציין כי מתסקירי שירות המבחן עולה שהנאשם שולב ביחידה להתמכרויות ומסר בדיקות שתן נקיות. עם זאת, השופט פרי התלבט אם לאשר את ההסדר, אולם לבסוף הכריע: "לאחר ששמעתי ברוב קשב טיעוני הצדדים, מצאתי לא בלי התלבטות, לכבד את הסדר הטיעון, חרף חומרת המעשים וכמות העסקאות, וזאת ובעיקר לאור גילו הצעיר מאוד של הנאשם בעת ביצוע העבירות, עברו הנקי ללא רבב, השתלבות באפיק טיפולי וניקיון מסמים, נטילת אחריות וחיסכון בזמן שיפוטי ניכר ואי פתיחת תיקים חדשים לאורך תקופה ארוכה".
לבסוף, השופט גזר על הנאשם תשעה חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי, קנס בסך 3,000 שקל וצו מבחן למשך שנה. כמו כן, חולטו ממנו אלפי שקלים שנתפסו עם מעצרו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות