רהט: סטודנטית בת 20 נעצרה בחשד להחזקת נשק

שתף כתבה עם חברים

בעקבות חיפוש בבית המשפחה אחר קרובים הדרושים לחקירה נתפסה שקית אותה השליכה ובה אקדח ומחסניות * הסנגורים אמרו כי ניצלו את תמימותה, ושופט מחוזי קיצר את ימי המעצר

אקדח הגלוק שנתפס בשקית (צילום: משטרה)

צעירה בת 20 מהעיר רהט נעצרה ביום שישי בשטח פתוח סמוך לביתה, לאחר שנצפתה אוחזת שקית נייר גדולה, אותה השליכה מידה כאשר התקרבו אליה שוטרים.
בשקית נתפס אקדח גלוק מוכן להפעלה ושתי מחסניות עם כדורים.

זה היה זמן קצר לאחר חיפוש שערכו שוטרים בבית המשפחה, אחר שני אחיה הדרושים לחקירה, בעקבות סכסוך משפחות וירי שאירע יום לפני כן במתחם המגורים. בפעילות שנערכה ערב קודם, לאחר ההתפרצות האלימה, גילו השוטרים מקום מסתור לתחמושת אשר שימש מי מהצדדים המסוכסכים. בין היתר נתפסו במקום המסתור רובה "קרלו", טיל RPG תרגול, רובה M16 ומחסנית, ונעצר קטין בן 17 ממשפחה אחרת.

השוטרים חזרו למתחם שוב ביום שישי. האחים הדרושים לחקירה לא נמצאו בבית, אבל אחרי פרק זמן נוכח טיפ של מודיע משטרתי, אותרה האחות הצעירה בת ה-20 בשטח סמוך כאשר היא נושאת ומסתירה לכאורה אקדח גלוק ותחמושת. לדברי המשטרה, כאשר הבלשים ניגשו אליה, האחות השליכה את השקית עם הנשק, אל מתחת למכונית חונה, וצעקה: "זה לא שלי".

במוצאי שבת האריך בית משפט השלום בבאר שבע את מעצרה בארבעה ימים. המשטרה טענה כי היא אינה משתפת פעולה בחקירה (6 נובמבר).
הסנגורית, עו"ד בת אל חיים יואל המייצגת יחד עם עו"ד מוחמד רחאל, אמרה כי הצעירה לא ידעה מה יש בשקית, והיא קורבן לנסיבות. מדובר בסטודנטית למינהל מערכות בריאות, ציינה עו"ד יואל. עקב מעצרה, היא הפסידה את המבחן האחרון בתואר הראשון, שהיה אמור להתקיים למחרת. הסנגורית ציינה כי השוטרים הפעילו כוח מופרז בעת מעצרה. השופט יואב עטר הורה להעביר את התלונה לבדיקת מח"ש.

אתמול הובאה החשודה להארכת מעצר שנייה (9 נובמבר).
השופט התורן רון סולקין ציין כי "החשודה אינה משתפת פעולה ואין ניתן לדעת מה מטרת החזקת הנשק. בנסיבות המתוארות יש לאפשר ליחידה החוקרת להמשיך ולהתקדם בחקירה". לפיכך הורה על הארכת מעצרה בשישה ימים נוספים.

עו"ד בת אל חיים יואל

הסנגורים עו"ד יואל ועו"ד רחאל הגישו ערר לבית המשפט המחוזי. בערר שבו וציינו כי מדובר בבחורה צעירה מאוד, סטודנטית שמסיימת את התואר האקדמי הראשון. הסנגורים הדגישו לעניין נשיאת האקדח והתחמושת כי ברור שהם אינם שלה, הצעירה שימשה כלי בידי אחרים והיא קורבן מגדרי של סביבתה. המשטרה לא איתרה ולא עצרה בשלב זה חשודים נוספים, הנשק הועבר לבדיקה במעבדות המשטרה, והחשודה שהשתמשו בה להעברת הנשק יושבת במעצר. הסנגורים הציעו מפקחים ללא עבר פלילי שיהיו ערבים לשחרורה של החשודה.

בשלב זה הורה שופט בית המשפט המחוזי גד גדעון על קיצור ימי המעצר של החשודה, עד ליום שישי (12 נובמבר).

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות