עבדל קאדר נגד מסארווה ותעלומת מכונת האקסטזי

שתף כתבה עם חברים

בחיפוש של ימ"ר מרכז בוילה פרטית בטייבה אותרה מכונה שלפי החשד משמשת לייצור כדורי אקסטזי וחומר החשוד כסם. בעל הבית ממשפחת עבדל קאדר טוען שהשכיר את הבית לעבריין ממשפחת מסארווה, אבל "השוכר" טוען שלא היו דברים מעולם

מכונת אקסטזי של זוננשווילי

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרם של יוסרי מסארווה ומוחמד עבדל קאדר מטייבה שנעצרו בחשד לייצור טבליות אקסטזי באמצעות מכונה לייצור טבליות שנתפסה בבית של עבדל קאדר בטייבה.
השניים, בני 28 ו- 35, נעצרו לפני ימים אחדים על ידי שוטרי ימ"ר מרכז לאחר חיפוש שהם ביצעו על פי מידע מודיעיני באחד הבתים בטייבה. בחיפוש נמצאה מכונה לייצור גלולות, כלים שונים המשמשים על פי החשד להכנת תערובות סמים וכן שרידי חומר החשוד כרכיב להכנת אקסטזי. כלל הממצאים שנתפסו נשלחו לבדיקה במעבדות המטה הארצי לצורך קבלת חוות דעת סופית.

בשלב זה מייחסים להם במשטרה עבירות של ייצור סמים, סחר ושימוש. לטענת עבדל קאדר, הוא השכיר את הבית שנמצא בשלבי בנייה למסארווה מבלי שהיתה לו ידיעה לגבי המתרחש בו או לגבי מעשיו של מסארווה, בעל עבר פלילי גם בעבירות סמים. מנגד, מסארווה טוען, כי עקב סכסוך ביניהם עבדל קאדר מנסה "להפיל את התיק עליו".
במשטרה לא חשפו עדיין מה בדיוק אותר בבית ומה כמות הסם שנתפסה. בדיון האחרון ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם בשמונה ימים. הסנגורים, עורכי הדין חן מאירי, אתנה אדרי, נדיר בראנסי – הכחישו את המיוחס למרשיהם וביקשו לשחררם. בבית המשפט נקבע כי קיים חשד סביר הקשור את החשודים למיוחס להם ומעצרם הוארך עד 1 בדצמבר.

עורכות הדין מאירי ואדרי, המייצגות את מסארווה מסרו: "מרשינו מכחיש כל קשר לחשדות המיוחסים לו, ובשלב זה גם לא הטיחו בו אף ראיה הקושרת אותו לעבירות, וחלף למעלה משבוע מאז נשלחו הממצאים לבדיקת מעבדה".
עו"ד בראנסי המייצג את עבדל קאדר: "מדובר בבית בשלבי בנייה שמרשי השכיר לאדם אחר, ולא היתה לו כל ידיעה מה השוכר עשה בתוך הבית".
מכונת אקסטזי דומה נתפסה בעבר על ידי אנשי היאחב"ל בתיק הסוכנים הסמויים. המכונה הזו שוייכה ליחזקאל זוננשווילי מנהריה, אולם כחודשיים לאחר שנמסרה לסוכנים הסמויים היא הועברה מהמשטרה לשני עברייני סמים מירושלים, ומאז נעלמו עקבותיה. גם בתיק המכונה שנעלמה מייצגת עו"ד אתנה אדרי.

עו"ד אתנה אדרי

עדכון (03.12.14)
כתב אישום יוגש מחר (04.12.14) נגד יוסרי מסארווה בגין עבירות סמים לאחר שלטענת הפרקליטות התגבשה תשתית ראייתית כנגדו. כזכור, בבית בטייבה נחשפה מעבדה לייצור אקסטזי, מכונה חשמלית לייצור טבליות, מכשור חשמלי ואביזרים לייצור הטבליות וכן למעלה מ-300 כדורים מוכנים להפצה ואבקת חומר גלם מסוג MDMA. לטענת המשטרה התגלו במעבדה ראיות מדעיות הקושרות את החשוד אל המקום. החשוד השני, מוחמד עבדל קאדר, שוחרר ולא יואשם בתיק.

 המכונה שנתפסה בטייבה (צילום פוסטה)

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות