עו"ד יניב זוסמן
עו"ד יניב זוסמן
תחומי עיסוק
עבירות סמים
עבירות רכוש
אלימות במשפחה
פשיעה חמורה
ליווי בחקירות
שחרור ממעצרים
הכנה לחקירות ומשפט
מחיקת רישום פלילי
ייצוג עובדי מדינה
אודות

רק מי שבא מתוך המערכת יודע לנצח את המערכת

לא בכל יום פוגשים עו"ד פלילי אשר שימש תובע משטרתי לאורך שנים רבות ויצא לעצמאות – עו"ד יניב זוסמן עונה להגדרה הזו בדיוק.
שנים ספורות לפני שהחל את דרכו והוסמך לעריכת דין בשנת 2012 הוא שירת כלוחם בהנדסה קרבית, לרבות שירות קרבי בחברון ובית לחם.
בזמן לימודיו האקדמיים הוא היה עוזר מחקר באוניברסיטת תל אביב בנושא אחידות בענישה, אשר שהוזמן להרצאות על ידי הנהלת בתי המשפט ולשכת עורכי הדין. במסגרת המחקר בו נטל חלק הוא עיין באינספור גזרי דין שניתנו בתיקים פליליים בבתי המשפט השונים על כל ערכאותיהם.

לקראת קבלת התואר הראשון במשפטים התמחה במחלקת התביעות הפליליות של משטרת ישראל (מחוז תל אביב), ובמשך כעשור שימש כתובע משטרתי בחטיבת התביעות של המשטרה. את נסיונו כעורך דין שהגיע מתוך מערכת התביעה וצמח בה הוא מיישם בכל יום במשרדו שמייצג חשודים ונאשמים אל מול מערכות המדינה, המשטרה והתביעה הכללית.

ההיכרות המעמיקה עם ה"צד השני" ועצם העובדה שהוא פסע במסדרונות התביעה מעניקה לעו"ד זוסמן יתרון משמעותי על פני עורכי דין פליליים שמכירים רק צד אחד. כיום, מומחיות משרדו באה לביטוי בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות פליליות שונות, תוך ליווי צמוד ודיסקרטי עד להשגת המטרה.

"יצירתיות היא שם המשחק", אומר עו"ד זוסמן, "כשחברה סנגורית מטפלת בתיק סמים גדול ומקבלת הצעה מהתביעה לעונש בן 30 חודשים, ומתקשרת לקבל עזרה במו"מ מול התביעה, אני חייב להשתמש בהרבה יצירתיות. עצם ההצלחה בהוצאת הלקוח שלה עם 14 חודשים בלבד, למרות שזה כמעט בלתי אפשרי בעבירה כזו – היא שם המשחק: לא לדעת איך אולי יפחיתו את העונש ללקוח, אלא איך יהיו חייבים להפחית את עונשו.
"מעולם לא ראיתי במקצוע שלי עבודה, בשבילי זו דרך חיים של ממש, תשוקה אינסופית ושליחות. היתרון היחסי שלי בא לביטוי ביכולת המוכחת בניהול משא ומתן מול התביעה, בתכנון אסטרטגיה, ובניהול התיק כמו במשחק שח מט. אני אוהב לעבוד עם השכל ויודע איפה הפתרון נמצא".

 

המידע הוא באחריות העורך דין.