אישום: נעצר בכוונה כדי שיוכל להפיץ באבו כביר סמים שבלע

שתף כתבה עם חברים

לטענת הפרקליטות, מוכר למשטרה בלע 18 שקיות עם סמים מסוגים שונים ואחר כך דיווח למשטרה על עבירת רכוש שהוא עצמו. הנאשם: "ערבים הכריחו אותי"

התוכנית השתבשה. בית מעצר אבו כביר (צילום להמחשה)

לפי כתב אישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית משפט השלום בעיר, צעיר בן 19 מצא דרך מקורית להבריח סמים לבית מעצר: הוא בלע 18 שקיות סמים מסוגים שונים, ואחר כך מסר למשטרה דיווח על עבירת רכוש שאותה הוא עצמה ביצע. זאת, על מנת שייעצר ויילקח לבית המעצר, שם כאמור יפיץ את הסמים בקרב עצורים אחרים.

כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד אור גוטמן בתום חקירת תחנת יפתח מייחס ליוסף גואנגיל (19), מוכר למשטרה מנתניה, החזקת סם שלא לצריכה עצמית. לפי כתב האישום, השקיות שבלע הכילו כמויות שונות של קוקאין, MDMA, LSD, בופרנורפין וחשיש.

לטענת הפרקליטות, הנאשם תכנן לפלוט את השקיות בבית המעצר "אבו כביר" ולהפיץ את הסמים בקרב העצורים. כדי להוציא את תוכניתו לפועל, כך נטען, הוא הטמין בכיסו שקית ובה אבקה הנחזית לסם, שחולקה ל-14 שקיות קטנות.

מכתב האישום עולה כי בהמשך התקשר הנאשם או מי מטעמו למשטרה ומסר דיווח על אדם המנסה כביכול לפרוץ לרכב בתל אביב, כשהתיאור הנלווה תואם לתיאורו החיצוני. בעקבות הדיווח הגיעו שוטרי סיור למקום, זיהו את גואנגיל, ערכו על גופו חיפוש, תפסו את הסם המדומה ועצרו את הנאשם.

אלא שהתוכנית לא יצאה בסופו של דבר לפועל. בבית המעצר התגלו הסמים בגופו של הנאשם, הוא נלקח לאשפוז ונזקק לניתוח כדי להוציא את השקיות מגופו. מעצרו הוארך מעת לעת עד שהוגש נגדו כתב האישום, המתבסס על דוחות פעולה של השוטרים, תפיסת הסמים על ידי יחידת "דרור", ותיעוד שיחת "המודיע" למוקד 100 – מטלפון שאינו משויך לאף אדם.

גואנגיל עצמו טען בחקירתו כי אלמונים ממוצא ערבי איימו עליו לבלוע את הסמים באיומי אקדח סמוך למעצרו, והם אלו שהתקשרו למשטרה לדווח עליו. הוא טען כי האלמונים הורו לו לעשות זאת כדי להחביא את הסמים מפני ניידת סיור משטרתית שעברה במקום. בהמשך טען גם שאותם אלמונים עשו זאת כפשע שנשאה לאומני כלפיו.

מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה: דוברות המשטרה)

"הנאשם הפך לכלי אנושי להעברת סמים ונעצר מיוזמתו כדי לספק סם לעצורים אחרים", ציינה הפרקליטות עם הגשת כתב האישום. "הנאשם הראה במעשיו כי אינו נרתע ממעצר בבית הסוהר ומוכנותו להיעצר לשם החדרת סמים אף מעידה על הרווח שהיה צפוי לו, ועל מעורבותו העמוקה בעסקי הסמים".
יש לציין כי בחקירתו לא חשף הנאשם את שותפיו. לצד כתב האישום הוגשה נגד הצעיר, המיוצג על ידי עו"ד טלי חזום, בקשה למעצר עד תום ההליכים. מהבקשה עולה כי צבר לחובתו שתי הרשעות ב-25 תיקי חקירה וריצה מאסרים בגין הרשעותיו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות