פרשה 1131 – פרסום ראשון: עד המדינה שוורצמן מת בקולומביה

שתף כתבה עם חברים

במהלך המשפט התברר כי הוא משתמש בקוקאין, ואז הוא לקה בליבו והושתל בליבו קוצב לב, מה שלא מנע ממנו לוותר על הכל ולהשתקע בעיירה שכוחת אל ליד מעבדות הסמים במעמקי היערות

שוורצמן בבית משפט: "רציתי להשיג סמים, זו הדרך שלי במשך שנים להתמודד עם סיטואציות קשות" (פוסטה)

עד המדינה בפרשה 1131 המכונה שוורצמן נמצא מת בקולומביה – כך נודע לאתר "פוסטה" (26 יוני).
לפי פניית "פוסטה", בדוברות המשטרה אשרו את הידיעה בדבר מותו. האישור התקבל לאחר שהודעה גם נמסרה למשפחה.

שוורצמן הוא אחד משני עדי מדינה נגד תשעה נאשמים בשני תיקי פשע חמורים על שבע עבירות רצח (רמי עמירה, ג'ורדן אזולאי, בר כהן, אבי דוד, איציק גפן, שרון "במבה" מזרחי, מור אלגרבלי).
במהלך העדות שלו עלו לא פעם טענות שהוא ממשיך להשתמש בקוקאין חרף היותו עד מדינה. בנובמבר 2019 פורסם בלעדית ב"פוסטה", כי נפתח נגדו תיק סמים שהוסתר מהסנגורים כחודשיים עד שפרקליטת מחוז ת"א החליטה על גניזת התיק הפלילי נגדו. בינתיים עד המדינה כבר הספיק לשקר על דוכן העדים כאשר הצהיר כי לא התקרב לסמים שלוש שנים לפחות.
"עשית עבירות סמים?", שאל אותו אז עו"ד רצון דרחי המייצג את הנאשמים מוטי חסין ושלומי ניאמצ'יק, וזכה למענה הבא: "רציתי להשיג סמים, זו הדרך שלי במשך שנים להתמודד עם סיטואציות קשות. לא אתה ולא אף אחד פה יכול להתחלף איתי".
אז סיפקו לך סמים?
"כן… לא יודע איך תקרא לזה, ניסיתי להשיג סמים".

באחד הימים אף נודע, שכתוצאה מהשימוש המוגבר הוא לקה באירוע לבבי. בהמשך לדיווח על האשפוז שלו נמסר לבית משפט המחוזי בתל אביב כי בגופו הושתל קוצב לב.
לפני כשנה הוא סיים את העדות הארוכה שלו במשפט, שנמשכה כמעט שנתיים בין היתר עקב מגיפה הקורונה,  ובחר לעזוב את ישראל. בדיעבד התברר כי הוא בחר בקולומביה דרום אמריקה שם הוא התמסר עד תום לתשוקה הגדולה שלו – קוקאין.
גורמים ישראלים להם נודע על כך שעד המדינה נודד ברחבי דרום אמריקה, סיפרו לאחרונה כי הוא חזר שם לסורו והשתמש בקוקאין, אבל ליבו לא עמד בזה.
בסוף השבוע האחרון הוא נמצא מת ביעד שעדיין אינו ידוע במדוייק במעמקי היערות רוויי הקוקאין.
עם היוודע דבר זהותו המידע נמסר לנציגי משטרת ישראל בדרום אמריקה שמטפלים באירוע, וכאמור המידע על כך נמסר למשפחה בארץ.

"מעט מדי ומאוחר מדי", אומר אחד מעורכי הדין המייצגים בתיק של פרשה 1131, וכך גם חושבים מרבית עורכי הדין במשפט הזה שבו עד המדינה שוורצמן העיד במשך כמעט שנתיים.
עם זאת, על הפרק נותרה סוגיית האמון שיתנו השופטים בעדויות שלו במסגרת הכרעת הדין. ככל ולשימוש המואץ שלו בקוקאין במהלך העדויות שלו בבית המשפט תהיה השפעה, וככל שאכן יתברר שהוא מת בעקבות השימוש בסם – הסנגורים יוכלו לטעון שגם ההחלטה שלו להפוך לעד מדינה היתה בעקבות ההתמכרות הקשה שלו לעישון של הסם.
פרשנות על משמעות מותו של שוורצמן
פרטים בהמשך

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
18 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות