הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד נאשם נוסף ברצח רותם הרוש בבאר שבע

שתף כתבה עם חברים

עדויות של שני עדים מרכזיים במהלך המשפט נגד אבירם זגורי חיזקו את "המארג הראייתי" נגד נאור מירלשווילי, שכבר היה חשוד במעורבות ברצח אך שוחרר מחוסר ראיות. בתיק גם הודאה של מירלשווילי בפני מדובב

התפתחות משמעותית בתיק רצח רותם הרוש בבאר שבע: פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד נאשם נוסף ברצח, נאור מירלשווילי (27) מעפולה.
רותם הרוש נרצח בנובמבר 2018 במסיבת יום הולדתו שנערכה בביתו. בימים אלה מתנהל משפט נגד אבירם זגורי (30), נגדו הוגש כתב אישום כבר ב-11 בפברואר 2019. מירלשווילי נחקר לאחר הרצח, אך בהיעדר ראיות מספיקות לא הוגש נגדו כתב אישום. ואולם, לפי הפרקליטות עדויות שמסרו במהלך המשפט נגד זגורי שני העדים המרכזיים, חיזקו את "המארג הראייתי" נגד מירלשווילי, ולאחר השלמות חקירה – הפרקליטות החליטה כי יש די ראיות להעמדתו לדין פלילי.

כתב האישום נגד מירלשווילי, שהוגש באמצעות עו"ד רותם יוחנני-הר ציון בתום חקירת ימ"ר נגב, חוזר על פרטים מסוימים המופיעים בכתב האישום נגד זגורי. לפי האישום, מירלשווילי ובת זוגו הגיעו למסיבת יום ההולדת שנערכה להרוש בלילה שבין ה-15 ל-16 בנובמבר 2018, בה השתתפו אנשים רבים נוספים, ביניהם גם זגורי. מכתב האישום עולה כי בשלב מסוים נתגלע ויכוח אלים בין זגורי לבין אדם מסרוגה, חברו של הרוש, שלאחריו זגורי ומירלשווילי עזבו את המסיבה והחליטו להרוג את מסרוגה.

הפרקליטות טוענת כי השניים הצטיידו בנשק והגיעו בשעות הלילה המאוחרות לסמטה הסמוכה לביתו של הרוש, כאשר זגורי מחזיק ברשותו את הנשק. נטען כי מירלשווילי ניגש לביתו של הרוש וקרא למסרוגה לצאת מהבית, בזמן שזגורי המתין בסמטה כשהוא חמוש. מסרוגה יצא מהבית מלווה בהרוש ובאחיו. כאשר אלה הגיעו לסמטה, זגורי פתח לעברם באש, וירה לעבר מרכז גופו של מסרוגה מספר כדורים. מכתב האישום עולה כי כאשר אימו של הרוש התערבה, מירלשווילי הורה לזגורי לירות בה ובבנה. זגורי כיוון את הנשק לעבר ראשה, הכה אותה באמצעות הנשק, כיוון את הנשק לעבר רגלה וירה כדור אחד בירכה. נטען כי לאחר מכן ירה כדור אחד בראשו של הרוש וגרם למותו.

שתי דמויות בסמטה ממנה נורו היריות (בצילום הקטן: אבירם זגורי, הנאשם הראשון ברצח)

הפרקליטות מוסיפה וטוענת כי מירלשווילי וזגורי ברחו מהסמטה דרך רחוב מכתשים, כשזגורי מחזיק את הנשק בידו. בשלב כלשהו, התפצלו דרכיהם. מירלשווילי הגיע פצוע באזור הצוואר לבית החולים סורוקה, אך עזב את המקום מבלי לקבל טיפול. מירלשווילי, מציינת הפרקליטות, נעצר ב-16 בנובמבר אך שוחרר לבסוף, עד שנעצר מחדש לפני ימים אחדים.
כתב האישום מייחס למירלשווילי עבירות רצח, ניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאת והובלת נשק. עדויות שנגבו במהלך החקירה והמשפט מפלילות אותו לכאורה במיוחס לו, וכך גם  צילומי אבטחה ודי-אן-איי שלו שנמצא על סכין בנתיב הבריחה.
בין הראיות נגד מירלשווילי גם תרגיל חקירה. לאחר מעצרו הוכנס לתא עם מדובב, בפניו טען כי הוא "מוכן לשבת 10 שנים בכלא בגלל התיק הזה". כמו הוא סיפר למדובב כי חשוד אחר בתיק שלח הודעות איומים לאחיו של הנרצח, והוסיף כי המשטרה מצאה את הנשק אבל לא יוכלו לקשר את הנשק לאליו. נטען כי הוא אף הראה למדובב כיצד ניגב את הנשק באמצעות שרוולו. המדובב סיפר גם כי מירלשווילי הראה לו סימן דקירה בצוואר, ואמר לו כי נדקר באירוע. עוד יותר מכך: הוא סיפר למדובב בדיוק כמה כדורים נורו מהנשק בליל הרצח.

הנרצח, רותם הרוש (פייסבוק)

הפרקליטות נאלצת להסתמך על דברי המדובב בתיק הזה, למרות שלא הוקלטו. לדברי המדובב, מירשלווילי מסר לו את המידע בתנועות ידיים ובלחישות סמוך לאוזנו, כך שדבריו לא הוקלטו. נוסף לכך, במהלך מעצרו של מירלשווילי הוא סיפר לעצור אחר בתא מה היה הרקע לרצח.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה כעת נגד מירלשווילי, המיוצג על ידי עו"ד נועם אליגון, עולה כי באמתחתו הרשעות קודמות בעבירות אלימות, רכוש וסמים, שבגינן ריצה מאסרים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות