המשטרה תשחרר 900 אלף שקל שנתפסו לחברה החשודה במהילת סולר

שתף כתבה עם חברים

בהסכמת הצדדים שהוגשה לבית המשפט נקבעה הארכתן של תפיסת יתרות שהיו בחשבונות הבנק בסוף יולי. בפועל, המשטרה ביצעה את התפיסה אחרי כמה ימים והקפיאה סכומים גבוהים יותר

לפי החשד, נמכרו תערובות שמנים מהולות (אילוסטרציה: FREEPIK)

היחידה המרכזית במשטרת מחוז צפון ורשות המסים מנהלות חקירה נגד חברה גדולה לשיווק שמנים מאזור הצפון, ונגד בעליה, בחשד שמכרו תערובות שמנים מהולים כסולר לתחנות דלק, במרמה, ותוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות. נטען כי היקף המרמה, עבירות המס והלבנת ההון נאמד במאות מיליוני שקלים לאורך שנים.

ב-28 ביולי הוציא בית משפט השלום בנצרת צווים לתפיסת רכוש החברה, במסגרתם הוקפאו נכסי נדל"ן וחשבונות בנק.
ב-12 באוגוסט הוגשה לבית המשפט בקשה בהסכמת הצדדים, לשחרור חשבונות בנק של החברה כנגד העברת יתרת הכספים המוקפאים לפיקדונות סגורים. עוד נקבע בהסכמת הצדדים כי היתרות שיוקפאו לטובת המדינה הן אלו שהיו בחשבונות נכון ליום מתן צו התפיסה.

במועד הקובע בסוף יולי, יתרת הזכות בחשבונות עמדה על 3.3 מיליון שקל, אך המשטרה ביצעה את תפיסת החשבונות בפועל רק ב-2 באוגוסט, ותפסה יתרה גבוהה יותר של 4.2 מיליון שקל.

סנגורה של החברה, עו"ד ערן ערבה, הגיש במהלך חודש נובמבר בקשה לשחרור הכספים שנתפסו ביתר. עו"ד ערבה טען כי ההסכמות בין הצדדים נגעו לתפיסת הכספים בחשבונות, נכון ליום מתן הצו ב-28 ביולי, בעוד שהמשטרה ביצעה את התפיסה כמה ימים מאוחר יותר, והקפיאה סכום הגבוה ב-900 אלף שקל מההסכמות.
לטענת החברה, הארכת צו התפיסה שניתנה בהסכמת הצדדים באמצע אוגוסט היתה תקפה לסכום הנמוך יותר. עו"ד ערבה הזהיר גם כי ההקפאה הלא מבוקרת תגרום לחברה נזק בלתי הפיך, על רקע חקירה המצויה בשלב מקדמי, כאשר אין כתב אישום.

שופטת בית משפט השלום בנצרת, מיכל ברלינר לוי, קיבלה את טענות ההגנה והורתה על שחרור כספים שהוקפאו מעבר למוסכם.
המדינה הגישה ערר. השבוע, שופט בית המשפט המחוזי שאהר אטרש דחה את הערר ודייק את הסכום שישוחרר לטובת החברה, לכ-900 אלף שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות